Strona 327 z 331 PierwszyPierwszy ... 227277317325326327328329 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3.261 do 3.270 z 3304

Wątek: ABIR - zdjęcia wszelakie

  1. #3261
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    341
    Moja galeria
    Są pytałeś o woalkę, tak była. Obciąłem ją. Z woalką to dopiero była porażka

    Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

  2. #3262
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez abir Zobacz posta
    U mnie kij jest nieostry, a ptak jest ostry
    To jest taka czapeczka z dziurą na oczy. Tylko jest śliska, kręci się na głowie i zasłania oczy, opada do przodu. W momencie gdy mam robić zdjęcie walczę z tym gównem żeby coś zobaczyć. Lub gdy delikatnie mam obserwować teren to ta cholerna czapka się kręci. Wywaliłem *****. Lepszy jest szal wojskowy maskujący
    Może jakby ją założył na czapkę, czy coś, albo jakaś gumka. Nie miałem do niej cierpliwości

    Muszę jakąś kurę w rawie zrobić
    Załącznik 234613

    Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
    Widzę że jakiś konkretny Canon na tym zdjęciu Pochwal się czym focisz?

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    PS. U mnie też kij jest nieostry a ptak ostry.

  3. #3263
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    341
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Widzę że jakiś konkretny Canon na tym zdjęciu Pochwal się czym focisz?

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    PS. U mnie też kij jest nieostry a ptak ostry.
    Puszka to dobre 5 Mark iii
    a obiektyw to 200-400 f4.0 Bardzo fajne, przede wszystkim uniwersalne szkło. Mam dużo w jednym.
    Czasem korci mnie na F2.8. ale ostatnio widziałem gościa co raz montował do takiej 400mm a raz ściągał konwerter. A akcja szła obok niego. Potem ptaszek podszedł tak blisko że stracił AF.
    A ja spokojnie wszystko ogarnąłem.
    Wtedy wiem, że do amatorskiej fotografii wystarczy mi f4.0 i wbudowane gadżety w obiektywie
    Już nie raz ten zoom też mi się przydał.


    Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

  4. #3264
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    467
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez abir Zobacz posta
    To jest taka czapeczka z dziurą na oczy. Tylko jest śliska, kręci się na głowie i zasłania oczy, opada do przodu. W momencie gdy mam robić zdjęcie walczę z tym gównem żeby coś zobaczyć. Wywaliłem *****. Lepszy jest szal wojskowy maskujący
    Szkoda tej czapeczki bo fajnie maskuje głowę, można było jeszcze trochę powalczyć [ gumka lub sznurek na wysokości oczu ściągane z tyłu głowy ], ale szal wojskowy też robi swoją robotę.

  5. #3265
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    341
    Moja galeria
    czapka czy szal

    740
    Nazwa:  N72A2578.jpg
Wyświetleń: 1589
Rozmiar:  1,92 MB
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

  6. #3266
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Listek świetny.

    A co do maskowania - kurde nie wiem czy w Polsce ptaki bardziej płochliwe - ja tam się po prostu ubieram w spodnie moro, koszula flanelowa w zieloną kratę + zielona czapka z daszkiem, i to wystarcza. A ubieram się tak nie w celu maskowania, tylko normalnie, do chodzenia po lesie bardziej i ochrony przed kleszczami i takimi tam.

  7. #3267
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    467
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez abir Zobacz posta
    czapka czy szal
    "Oto jest pytanie"
    Też man jedno i drugie, czapka co prawda samoróbka, ale jest.Też przeszkadza przy rozglądaniu się i trochę w niej ciepło, ale chroni przed komarami.

  8. #3268
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    341
    Moja galeria
    ale ja pytałem "czapka czy szal" w kontekście lisa ale wesoło się zrobiło

    no ja z czapką 3D już się pożegnałem ze względów o których już pisałem. mam biały szal na zimę i zielony na lato. wystarczy

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Listek świetny.

    A co do maskowania - kurde nie wiem czy w Polsce ptaki bardziej płochliwe - ja tam się po prostu ubieram w spodnie moro, koszula flanelowa w zieloną kratę + zielona czapka z daszkiem, i to wystarcza. A ubieram się tak nie w celu maskowania, tylko normalnie, do chodzenia po lesie bardziej i ochrony przed kleszczami i takimi tam.
    mogę napisać o sobie. wszystko zależy na co się przygotowuję. jak czatownia lub namiot to nie ma znaczenia. jak materacyk w błotku czy na brzegu/łące to siatka maskująca zarzucam na siebie, jak drobnica przy karmniku to tak jak Ty, ale narzucam szal na siebie. odzież o stonowanych kolorach. nie stosuję żadnych zaawansowanych maskowań
    myślę, że też zależy na jakie ptaki się nastawiamy. drapoli nie podejdziesz w koszuli flanelowej , leżąc w trawie bez maskowania też nic nie wskurasz z nimi - tu trzeba więcej się napracować. żurawie też za czujne, czaple tak samo chociaż siatka na plecy. z mojego doświadczenia drobnica słonecznikowo - słoninowa przy karmnikach to najprostrzy temat jeśli chodzi o maskowanie. zaryzykowałbym, że i zapalić można i małpkę wypić
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

  9. #3269
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez abir Zobacz posta
    mogę napisać o sobie. wszystko zależy na co się przygotowuję. jak czatownia lub namiot to nie ma znaczenia. jak materacyk w błotku czy na brzegu/łące to siatka maskująca zarzucam na siebie, jak drobnica przy karmniku to tak jak Ty, ale narzucam szal na siebie. odzież o stonowanych kolorach. nie stosuję żadnych zaawansowanych maskowań
    myślę, że też zależy na jakie ptaki się nastawiamy. drapoli nie podejdziesz w koszuli flanelowej , leżąc w trawie bez maskowania też nic nie wskurasz z nimi - tu trzeba więcej się napracować. żurawie też za czujne, czaple tak samo chociaż siatka na plecy. z mojego doświadczenia drobnica słonecznikowo - słoninowa przy karmnikach to najprostrzy temat jeśli chodzi o maskowanie. zaryzykowałbym, że i zapalić można i małpkę wypić
    No wiesz, nie wiem czy zaglądałeś do mojego wątku ze zdjęciami, ale wszystkie te dzięcioły czy bluebird były robione w środku lasu, to nie są ptaki karmnikowe, powiedziałbym że unikają człowieka i trudno je podejść tak z podchodu. Owszem, wysypałem im robali albo ziarna na przynętę (albo tłuszcz w przypadku dzięcioła). A może czegoś nie rozumiem? W każdym razie właśnie dlatego pisałem że tutejsze ptaki jakby mniej płochliwe, w Polsce nie zdarzyło mi się aby dzięcioł w środku lasu podleciał u usiadł 5 metrów ode mnie.

  10. #3270
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    No wiesz, nie wiem czy zaglądałeś do mojego wątku ze zdjęciami, ale wszystkie te dzięcioły czy bluebird były robione w środku lasu, to nie są ptaki karmnikowe, powiedziałbym że unikają człowieka i trudno je podejść tak z podchodu. Owszem, wysypałem im robali albo ziarna na przynętę (albo tłuszcz w przypadku dzięcioła). A może czegoś nie rozumiem? W każdym razie właśnie dlatego pisałem że tutejsze ptaki jakby mniej płochliwe, w Polsce nie zdarzyło mi się aby dzięcioł w środku lasu podleciał u usiadł 5 metrów ode mnie.
    jak sypiesz w jednym miejscu to po pewnym czasie ptaki stają się mniej płochliwe, kiedyś miałem tak, że dzięcioł duży siedział i czekał na orzecha jakieś 30-40 cm od mojej ręki, zero gwałtownych ruchów i jest ok, oczywiście było to zimą gdzie temperatura była od kilku dni na minusie, z moich obserwacji wynika, że drobnica jest bardziej elektryczna wszystko zależy od gatunku , siewkowate są raczej mało płochliwe, reagują głównie na ruch, nie potrzeba jakiegoś specjalnego maskowania, drapole to już wyższa jazda, mnie jak do tej pory się nie udało ale też nie cisnąłem mocno, największą "jazdę" jak do tej pory miałem z kukułką, bardzo czujny ptak !!
    Ostatnio edytowane przez viruuss ; 17.06.21 o 23:38
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

Podobne wątki

  1. Photoshop dodatki, wtyczki i dobro wszelakie
    By Saboor in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 122
    Ostatni post / autor: 11.11.15, 01:33
  2. Moje pierwsze zdjecia na forum ;) : zdjecia makro
    By Jonc in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21.09.04, 20:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.