Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 126

Wątek: Pomocy! Jak pracować nad zdjęciami na ANDROIDZIE-TABLECIE???

  1. #21
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Pomocy! Jak pracować nad zdjęciami na ANDROIDZIE-TABLECIE???

    Cytat Zamieszczone przez Be_Beata Zobacz posta
    Kierując się dobrą radą użytkownika pers założyłam ten wątek. Obecnie korzystam z tabletu - "na androidzie". mam dość spory problem z obróbką zdjęć. Korzystam z programu snapseed. Może ktoś z was ma większe doświadczenie w tej dziedzinie i może polecić jakieś ciekawe aplikacje???
    Ja tak na przyszłość, tym co chcą obrabiać fotki na tablecie, radzę kupić tableta z Windowsem 8 a nie z Androidem. Oczywiście cenowo w stosunku do tzw. noname tabletów z Androidem, tablet z W8 nie podskoczy.
    Najtaniej teraz można kupić Asusa Vivo Smart (560gram, 10,1" 1366x768 IPS, dwurdzeniowy Atom, 64GB SSD) w cenie 1699zł brutto, podejrzewam, ze LR4 by też na tym poszedł, ale jakieś inne darmowe aplikacje typu IrfanView (pewnie 1000 razy lepsze od tych Androidowych) będą śmigać jak miło. Palcem za wiele się nie da, jakieś podstawowe funkcje. Ale po dodaniu myszki na Bluetrooth można już śmigać profesjonalnie jak na normalnym PC.

    PS
    Dodam tylko, że tablet z W8 to naprawdę pełnoprawny netbook / notebook, a nie Androidowa zabawka
    Ostatnio edytowane przez tymczasowy_ ; 7.05.13 o 15:42

  2. #22

    Dołączył
    May 2013
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Ja dodam tylko tez tak na marginesie, bo nikogo przekonywać nie zamierzam, że szykuje się Lightroom na Androida. Nie wiadomo kiedy się pojawi, ale wiadomo, że ma być.

    Wysyłane z mojego GT-P3110 za pomocą Tapatalk 2
    Masz pytania - pytaj. Najlepiej mailowo. Chętnie odpowiem.

  3. #23
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Pomocy! Jak pracować nad zdjęciami na ANDROIDZIE-TABLECIE???

    Cytat Zamieszczone przez AppsPreview Zobacz posta
    Ja dodam tylko tez tak na marginesie, bo nikogo przekonywać nie zamierzam, że szykuje się Lightroom na Androida. Nie wiadomo kiedy się pojawi, ale wiadomo, że ma być.
    Ot, i cały Android ... a na Windę jest już od kilku lat

    Wysłane z mojego notebooka z Widowsem 7 za pomocą przeglądarki www.

  4. #24
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Pomocy! Jak pracować nad zdjęciami na ANDROIDZIE-TABLECIE???

    Ostatnio widzialem kilka pstrykow z modelkami w naszym necie.Ocka cerwone i takie inne sprawy.Pewnie na takich tabletach androinowych obrabiane.Cuz,swiat mknie do przodu szybko i namietnie.
    A ja nadal pecet,monitor,biurko,kawka z boku,piorko,szczurek,myszka i sie bawie.

  5. #25
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Pomocy! Jak pracować nad zdjęciami na ANDROIDZIE-TABLECIE???

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    A ja nadal pecet,monitor,biurko,kawka z boku,piorko,szczurek,myszka i sie bawie.
    A mi, jak się wykończy obecny notebook 13,3" na i3/1.33GHz, na którym obrabiam fotki używając LR4, kupię sobie tableta Full HD IPS z i3 (a może i5). Będzie można popalcować, na kanapie, w pociągu i samolocie a po dołaczeniu klawiatury i myszy niczym nie będzie się różnić od notebooka.
    Ostatnio edytowane przez tymczasowy_ ; 7.05.13 o 21:33

  6. #26
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Pomocy! Jak pracować nad zdjęciami na ANDROIDZIE-TABLECIE???

    Do popalcowania na kanapie to uzywam aktualnego modela od lat wielu tego samego.
    Az tak duzego przerobu nie mam,zeby jeszcze w pociagu,samolocie w kiblu foty obrabiac,ale ja starej daty obrabiacz.

  7. #27
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria

    Odp: Pomocy! Jak pracować nad zdjęciami na ANDROIDZIE-TABLECIE???

    Marzyciel.....
    A ja mam to samo co Mirek, tylko........... zamiast kawki to piwko
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  8. #28
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: Pomocy! Jak pracować nad zdjęciami na ANDROIDZIE-TABLECIE???

    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_ Zobacz posta
    Ja tak na przyszłość, tym co chcą obrabiać fotki na tablecie, radzę kupić tableta z Windowsem 8 a nie z Androidem. Oczywiście cenowo w stosunku do tzw. noname tabletów z Androidem, tablet z W8 nie podskoczy.
    Najtaniej teraz można kupić Asusa Vivo Smart (560gram, 10,1" 1366x768 IPS, dwurdzeniowy Atom, 64GB SSD) w cenie 1699zł brutto, podejrzewam, ze LR4 by też na tym poszedł, ale jakieś inne darmowe aplikacje typu IrfanView (pewnie 1000 razy lepsze od tych Androidowych) będą śmigać jak miło.
    Chyba 10 cali to za mało by używać zwykłych windowsowych aplikacji na tablecie. Przerabiałem to z netbookiem (świetny, ale jako poręczna przeglądarka i urządzenie magazynujące). W tej rozdzielczości (1366x768) interfejs dowolnego programu dla Windows (np. wspomnianego LR 4) będzie delikatnie mówiąc nieczytelny. W dodatku będzie to powrót do starych problemów, które był przy netbookach: mały ekran, a na nim interfejs programu z mnóstwem pstryczków i powierzchnią roboczą wielkości paragonu z kiosku z gazetami. Oczywiście da się coś zrobić, ale trudno będzie mówić o wygodzie.

    Poza tym skoro mamy już korzystać z klasycznych aplikacji to potrzebna jest moc i energia. A te aplikacje rzadko kiedy przewidziane są do użytkowania w środowisku bez gniazdka.

    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_ Zobacz posta
    Palcem za wiele się nie da, jakieś podstawowe funkcje. Ale po dodaniu myszki na Bluetrooth można już śmigać profesjonalnie jak na normalnym PC.
    Nie można profesjonalnie śmigać z wspomnianych wyżej powodów. Poza tym po co kupować tablet, urządzenie mobilne, z ekranem dotykowym jeśli mamy zamiar podłączać mysz?

    A o tym palcu, którym nie da się za wiele zrobić czytam już kolejny raz. To kwestia interfejsu. Klasyczne aplikacje nie były do tego projektowane. Jako przykład film poglądowy, Snapseed w akcji, na "zabawkowym" Androidzie:


    i na iOS:
    http://www.youtube.com/watch?v=gHT3IONTatY

    Aplikacja przyjemna, ale przewidziana, jak wspomniałem w poprzednim swoim poście: "na JPG-i z aparatów i do domowego użytku (małe odbitki do albumu, forum, facebook) czy też na początek do pobawienia się to aż nadto".

    W tej chwili nie ma na prawdę poważnych aplikacji fotograficznych (wywoływanie RAW-ów, itp.) na tablety z Androidem i iOS. Dla Windows jest podobnie (głównie za sprawą aplikacji nie przeznaczonych na tablety, ale na komputery stacjonarne). Można korzystać z klasycznych aplikacji, ale dla zapobieżenia przedwczesnej nerwicy, wymaga to droższych i nieco większych (ekranem) zabawek (np. Dell XPS 12 albo Asus Taichi).

    Tablet jest rozwiązaniem mobilnym, stworzonym głównie dla prostych aplikacji nie wymagających zbyt wiele mocy i energii. W pewnych aspektach daje radę, ale zaczynamy wymyślać mu zadania, gdzie idea przeciętnego tabletu się kończy.

    Obróbka na poważnie to niestety przyzwoity duży ekran, przyzwoity komputer, wygodne biurko i kubek kawy.

  9. #29
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria

    Odp: Pomocy! Jak pracować nad zdjęciami na ANDROIDZIE-TABLECIE???

    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    Obróbka na poważnie to niestety przyzwoity duży ekran, przyzwoity komputer, wygodne biurko i kubek kawy.
    Dodałbym jeszcze wygodny fotel.
    Nie da się wykonywać poważnej roboty, siedząc przed monitorem na taborecie.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  10. #30
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria

    Odp: Pomocy! Jak pracować nad zdjęciami na ANDROIDZIE-TABLECIE???

    Przy tablecie na taborecie...... można.
    Zawsze jakby było za nisko to można sobie Androida podłożyć.....
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


Podobne wątki

  1. Stronka ze zdjęciami
    By misiekh in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28.12.05, 14:42
  2. Czy Olek C-720 może pracowac jako kamera internetowa???
    By mayki in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30.10.03, 22:55

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.