Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 126

Wątek: Pomocy! Jak pracować nad zdjęciami na ANDROIDZIE-TABLECIE???

  1. #11
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: Pomocy! Jak pracować nad zdjęciami na ANDROIDZIE-TABLECIE???

    Zrób "reklamę". Może trafiłeś na coś co przyda się innym.

  2. #12

    Dołączył
    May 2013
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Pomocy! Jak pracować nad zdjęciami na ANDROIDZIE-TABLECIE???

    Skoro tak... Dzięki.

    1. Camera MX - fajna apka z ciekawymi efektami, lecz kilka z nich (w tym HDR) dostępnych dopiero po rejestracji. Rejestracja darmowa. Po rejestracji otrzymujemy dostęp do albumu na www, gdzie przyda się aplikacja Magix Online. Do obydwu są przyciski do pobrania we wpisie.
    Aplikacja daje możliwość edycji i całkiem dobre filtry jak np. szkic widoczny na stronie. Ogółem widziałem sporo aplikacji przerabiających fotkę na efekt szkicu, ale większość z nich to takie śmieci, że aż czułem się zrobiony w bambuko na czasie, który straciłem na pobranie i sprawdzenie.
    2. Fotor - po prostu jedna z lepszych. Sprawdź, przekonasz się sam/a. W tej chwili wygląda trochę inaczej jak na stronie, bo jednak opisywałem ją już jakiś czas temu, ale z tego, co przed chwilą się zapoznałem, dodano możliwość edycji zdjęć z pamięci flash.
    3. Pixlr Express - tą opisywałem, gdy miała kilka tysięcy pobrań (teraz ma 10-50 mln). Jest to bogatsza wersja doskonałej apki Pixlr-o-matic. Różnica polega na tym, że w Pixlr-o-matic nie ma edycji, czyli nie podbijemy kontrastu, nie zwiększymy nasycenia etc. Pixlr-o-matic cechuje się ogromną ilością nakładek, tekstur, filtrów itp., czyli taki rozbudowany Instagram, od którego może rozboleć głowa. Pixlr Express to z kolei apka typowo do edycji fot, choć filtry też posiada. Prosta w obsłudze, efektów wiele.

    Poza tematem tej strony, w lipcu zeszłego roku publikowałem na swoim blogu zestawienie/porównanie wszystkich dostępnych wówczas w Google Play aplikacji foto - do zapoznania tutaj. Są tabelki, są przykładowe efekty, jest zliczona liczba filtrów, są podane na tacy różnice.

    Jeszcze przy okazji - przeglądarki zdjęć. Co prawda stockowa w Androidzie 4.1.x jest całkiem dobra, to przywykłem do F-Stop. Kapitalna. Pozostałe opisane też bardzo dobre. Rzecz gustu.

    btw. jak coś będę znów recenzował, to wrzucę tutaj.
    Ostatnio edytowane przez AppsPreview ; 3.05.13 o 17:18
    Masz pytania - pytaj. Najlepiej mailowo. Chętnie odpowiem.

  3. #13
    | OlyJedi Awatar skow
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    1.087
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria

    Odp: Pomocy! Jak pracować nad zdjęciami na ANDROIDZIE-TABLECIE???

    Cytat Zamieszczone przez AppsPreview Zobacz posta
    [...] Bubli typu "słitaśne rameczki" czy doklejanie wąsa, nie opisuję, a tych pełno. Na dobrą sprawę mało jest godnych uwagi aplikacji do poważnej korekty zdjęć.
    [...]
    Nie mając do dyspozycji myszki lub rysika to chyba trudno by było napisać (a raczej obsługiwać) jakiś sensowny program do korekty/retuszu zdjęć.
    ORF Viewer 1.10 - program do szybkiego przeglądania plików ORF (100% "czystej" Javy)
    Obsługuje również E-30, E-620 i E-P1

  4. #14

    Dołączył
    May 2013
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Sprawdzałem też Photoshopa na Galaxy Note. Nie zapłaciłbym za to 30 zł. Nie jest tego wart. Przy okazji posiadania Note'a sprawdziłem też kilka apek do obsługi z rysikiem i wg mnie nic ciekawego. Może nie trafiłem na właściwe - nie wiem. Rysik na Androidzie sprawdza się bardziej w rozwiązaniach biznesowych, a nie do rysowania czy korekty zdjęć.

    Wysłane z mojej Nokii 3310 za pomocą Tapatalk 2.
    Masz pytania - pytaj. Najlepiej mailowo. Chętnie odpowiem.

  5. #15
    | OlyJedi Awatar Be_Beata
    Dołączył
    Apr 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    813
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria

    Odp: Pomocy! Jak pracować nad zdjęciami na ANDROIDZIE-TABLECIE???

    owszem brak rysika może być problemem, ale jeśli ktoś (tak jak ja) posiada transformera... to ma możliwość podłączenia myszki... a ro znacznie ułatwia sprawę
    Ciągle się uczę i będę wdzięczna za wszelkie opinie i rady
    OLYMPUS OM-D E-M 10 zestaw z 1442 EZ i ED 60mm 1:2,8 Macro

  6. #16
    | OlyJedi Awatar MiQ27
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Posty
    64
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: Pomocy! Jak pracować nad zdjęciami na ANDROIDZIE-TABLECIE???

    A to nie jest tak że sporo, jeśli nie większość tabletów ma funkcjonalność USB-Host i można im też myszę podłączyć?
    Widywałem etui z wbudowaną klawiaturą, więc chyba powinno się dać.
    Pozdrawiam
    Michał

  7. #17
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria

    Odp: Pomocy! Jak pracować nad zdjęciami na ANDROIDZIE-TABLECIE???

    Nie chcę się czepiać, ale nie widzę wcale możliwości prawidłowej obróbki zdjęć na tablecie, już na lapku to jest nieciekawe, zwłaszcza ze względu na świetne monitory.

    Takie moje zdanie po przeczytaniu powyższego.
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  8. #18
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria

    Odp: Pomocy! Jak pracować nad zdjęciami na ANDROIDZIE-TABLECIE???

    Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
    Nie chcę się czepiać, ale nie widzę wcale możliwości prawidłowej obróbki zdjęć na tablecie, już na lapku to jest nieciekawe ...
    Jak ktoś się uprze ...
    Maluchem też dało się pojechać, całą czteroosobową rodziną, na wczasy no Hiszpanii
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  9. #19
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: Pomocy! Jak pracować nad zdjęciami na ANDROIDZIE-TABLECIE???

    Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
    Nie chcę się czepiać, ale nie widzę wcale możliwości prawidłowej obróbki zdjęć na tablecie, już na lapku to jest nieciekawe, zwłaszcza ze względu na świetne monitory.

    Takie moje zdanie po przeczytaniu powyższego.
    Pozwolę sobie nie zgodzić się z tą opinią. Myślę, że obróbka cyfrowa to oczywiście odpowiednie narzędzia, ale głównie rzemieślnicze umiejętności jak w tradycyjnej ciemni. Pewne schematy są wspólne dla większości narzędzi.

    Przykład (akurat takim dysponuje w tej chwili) pochodzący z mojego wątku. Tu w mniejszej wersji. Narzędzie Snapseed.

    źródło
    po obróbce


    Da się znaleźć balans bieli, kontrast, nawet zróżnicować ekspozycje. Na JPG-i z aparatów i do domowego użytku (małe odbitki do albumu, forum, facebook) czy też na początek do pobawienia się to aż nadto.




    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ściana_600.jpg
Wyświetleń:	176
Rozmiar:	150,4 KB
ID:	87843   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ściana_600_export.jpg
Wyświetleń:	176
Rozmiar:	203,3 KB
ID:	87844  

  10. #20
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria

    Odp: Pomocy! Jak pracować nad zdjęciami na ANDROIDZIE-TABLECIE???

    Tu się zgodzę , podstawowe narzędzia są..
    Przeze mnie przemawia przyzwyczajenie i inne wymogi co do komfortu pracy oraz co najważniejsze - możliwości....
    To tylko moje zdanie zepsutego doszczętnie przez PS-a
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


Podobne wątki

  1. Stronka ze zdjęciami
    By misiekh in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28.12.05, 14:42
  2. Czy Olek C-720 może pracowac jako kamera internetowa???
    By mayki in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30.10.03, 22:55

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.