Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Wątek: (potrzebuję kupić) Lampa do N

  1. #11
    | OlyJedi Awatar Karampuk
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Włocławek - miasto nad Wisłą
    Posty
    538
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria

    Odp: (potrzebuję kupić) Lampa do N

    ...dla mnie poniższy tekst jest jak piękna bajka. To kolejny dowód, że cena nie świadczy o przydatności ...
    Zobaczcie co facet robi na "badziewiastych" lampach

    http://tomaszpluszczyk.pl/strobing-b...e-vs-blyskowe/
    XZ-2|D800E|moje 500px

  2. #12
    | OlyJedi Awatar MiQ27
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Posty
    64
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: (potrzebuję kupić) Lampa do N

    Nikt nie kwestionuje faktu, że kilka nawet tanich lamp plus zdalne wyzwalanie pozwala na uzyskanie doskonałych efektów zdjęciowych.
    Tylko lampy z dedykacją (obojętnie, czy będzie to Olek, Nikon, Canon, ...) zawsze są droższe od niededykowanych - a czasem ktoś chciałby mieć ten i-TTL, E-TTL czy co tam firma oferuje. I firmowe zawsze są droższe od niefirmowych, jednak dają też gwarancję, że ten x-TTL będzie działał zgodnie z założeniami, co w przypadku lampy z ChRLD może być czasem problematyczne.
    Pozdrawiam
    Michał

  3. #13
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: (potrzebuję kupić) Lampa do N

    Cytat Zamieszczone przez MiQ27 Zobacz posta
    Nikt nie kwestionuje faktu, że kilka nawet tanich lamp plus zdalne wyzwalanie pozwala na uzyskanie doskonałych efektów zdjęciowych.
    Tylko lampy z dedykacją (obojętnie, czy będzie to Olek, Nikon, Canon, ...) zawsze są droższe od niededykowanych - a czasem ktoś chciałby mieć ten i-TTL, E-TTL czy co tam firma oferuje. I firmowe zawsze są droższe od niefirmowych, jednak dają też gwarancję, że ten x-TTL będzie działał zgodnie z założeniami, co w przypadku lampy z ChRLD może być czasem problematyczne.
    Tak, ale ten TTL sprawdza się tylko w niektórych zastosowaniach, głównie reporterskich z lampą na sankach. W strobingu (chyba o tym piszemy, jeśli w pierwszym poście pojawia sie informacja o kilku lampkach wyzwalanych radiowo) jest praktycznie bezużyteczny, a nawet bym zaryzykował, że gorszy od manuala. Więcej jest roboty z korygowaniem automatyki niż z ustawianiem ręcznym. Dlatego w sumie najlepszym rozwiązaniem wydaje mi się być jedna lampka systemowa do cioci na imieniny i pozostałe najprostsze, całkowicie manualne, ale zaczynałbym od tych prostych. Poza tym automatyka w aparacie można powiedzieć, że nic nie kosztuje, a w lampie powoduje kosmiczny wzrost ceny. Za 1000 zł kupisz jedną gołą systemową lampkę (w której 800zł kosztuje TTL i HSS, czyli rzeczy z których w strobingu raczej nie skorzystasz) lub kompletny zestaw 2 tanich lampek ze statywami, uchwytami, modyfikatorami, wyzwalaczami, ładowarką i akumulatorkami. Co da Ci większe możliwości zabawy?

  4. #14
    | OlyJedi Awatar MiQ27
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Posty
    64
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: (potrzebuję kupić) Lampa do N

    No, tak nie do końca z tą ceną.
    Można kupić niefirmową, ale dedykowaną "imieninową" za ~250zł, np. wspominany Sunpak PF30X
    Zostaje 750 zł na drugą lampę, statywy, wyzwalacze i inne takie.
    Edit. tylko jak teraz doczytałem, ten Sunpak nie ma manualnej regulacji mocy czyli do strobingu się średnio nadaje...

    Ale muszę przyznać, że ja osobiście na imieninach itp. używam starego Metza z wyzwalaczem radiowym, stawiam go gdzieś na szafie i celuję w sufit...
    Ostatnio edytowane przez MiQ27 ; 27.04.13 o 11:47
    Pozdrawiam
    Michał

  5. #15
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria

    Odp: (potrzebuję kupić) Lampa do N

    SB-800, to podstawowa lampa w systemie nikona, nie do zaje.....chania, wol roboczy, ktory mimo uplywu lat i perdyliarda blyskow nadal dziala tak samo.

    900tka jest fajna, pod warunkiem, ze nie pracuje w serii albo wylaczysz czujnik przegrzania, jej zoom do 200 nie raz uratowal mi sytuacje.

    Nowej 700 nie znam, generalnie zawsze jestem na nie jesli chodzi o nowosci, to juz nie to

    pozdrowionka
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

  6. #16
    Jaack
    Gość

    Odp: (potrzebuję kupić) Lampa do N

    Cytat Zamieszczone przez Janeczek Zobacz posta
    SB-800, to podstawowa lampa w systemie nikona, nie do zaje.....chania, wol roboczy, ktory mimo uplywu lat i perdyliarda blyskow nadal dziala tak samo.

    900tka jest fajna, pod warunkiem, ze nie pracuje w serii albo wylaczysz czujnik przegrzania, jej zoom do 200 nie raz uratowal mi sytuacje.

    Nowej 700 nie znam, generalnie zawsze jestem na nie jesli chodzi o nowosci, to juz nie to

    pozdrowionka
    Ja używam SB-910 i sobie chwalę. Wyszedłem z założenia że pierwsza lampa powinna być systemowa o możliwie dużej mocy i szybkości aby w razie potrzeby korzystać ze wszystkich udogodnień przewidzianych przez producenta aparatu i lampy. Później pomyślę o tych tanich "chińczykach" w kontekście strobingu.

    Fakt SB-800 to starsza ale zacna konstrukcja.

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: (potrzebuję kupić) Lampa do N

    Cytat Zamieszczone przez MiQ27 Zobacz posta
    ...

    Ale muszę przyznać, że ja osobiście na imieninach itp. używam starego Metza z wyzwalaczem radiowym, stawiam go gdzieś na szafie i celuję w sufit...
    Dokładnie o to chodzi . TTL ma sens dla reporterów biegających z lampą na sankach, poza tym sprawdza się świetnie jako sposób wyciągania kasy od wystraszonych amatorów .

    ---------- Post dodany o 15:38 ---------- Poprzedni post był o 15:35 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Jaack Zobacz posta
    Ja używam SB-910 i sobie chwalę. Wyszedłem z założenia że pierwsza lampa powinna być systemowa o możliwie dużej mocy i szybkości aby w razie potrzeby korzystać ze wszystkich udogodnień przewidzianych przez producenta aparatu i lampy. Później pomyślę o tych tanich "chińczykach" w kontekście strobingu.

    Fakt SB-800 to starsza ale zacna konstrukcja.
    I zapinać na aparacie wielkie bydle z którego prawie nigdy nie skorzystasz w 100%? Ja stawiam na drugą w szeregu i zwykle o połowę tańszą systemówkę dla świetego spokoju (czyli raz w roku naprawdę potrzebne TTL lub HSS) i później chińszczyzna. 800 jest starsza, ale sporo mocniejsza.

  8. #18
    Jaack
    Gość

    Odp: (potrzebuję kupić) Lampa do N

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    I zapinać na aparacie wielkie bydle z którego prawie nigdy nie skorzystasz w 100%?
    No wiesz... zawsze mogę się zachować jak rasowy amator: ISO 200, F8 i... lampa na pełnej mocy.

  9. #19
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: (potrzebuję kupić) Lampa do N

    Cytat Zamieszczone przez Jaack Zobacz posta
    No wiesz... zawsze mogę się zachować jak rasowy amator: ISO 200, F8 i... lampa na pełnej mocy.
    Rasowy amator da każde pieniądze za tajemną moc drzemiącą w TTL Sam to kiedyś przerabiałem, amator boi się lampy, a producenci o tym wiedzą i na tym zarabiają.

  10. #20
    | OlyJedi Awatar Karampuk
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Włocławek - miasto nad Wisłą
    Posty
    538
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria

    Odp: (potrzebuję kupić) Lampa do N

    Fret - znowu wyłazisz z otchłani
    "Musisz rozdać trochę punktów innym użytkownikom zanim będzie można przyznać punkty
    fret."

    czyli na plusika musisz nieco zaczekać...

    Coś mi się wydaje, że Wieprzu jest już po zakupach
    Ostatnio edytowane przez Karampuk ; 27.04.13 o 22:58
    XZ-2|D800E|moje 500px

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.