Strona 2 z 185 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1849

Wątek: Witam! Proszę o konstruktywną ocenę moich zdjęć... wszystkie rady mile widziane:)

  1. #11
    | OlyJedi Awatar BIKER
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    zapomniana "Ziemia obiecana" obecnie Miasto bezprawia. Ale to moja Łódź.
    Posty
    4.175
    Siła reputacji
    125
    Moja galeria

    Odp: Witam! Proszę o konstruktywną ocenę moich zdjęć... wszystkie rady mile widziane:

    Witam koleżankę.

    Wybrałas sobie dośc ciekawy motyw na zdjęcia ale jest to również spore utrudnienie.
    Jesli miałbym coś doradzić, to:
    1. zrób podobne zdjęcia o zmroku, gdy niebo ciemnieje- bańki i światło z latarni powinno wyjść ciekawiej
    2. oddal trochę główny motyw tak by "rozszerzyć" cały kadr.

    3. Poszukaj w necie poradników filmowych You tube Briana Petersona, on kapitalnie pokazuje różne tajniki fotografi i tłumaczy, ew. kup jedną z jego książek np. Fotografia bez tajemniec. Będzie uzupełnieniem tego co zobaczysz na filmikach. Zapewniam że warto.

    No i najważniejsze, za nic nie rozstawaj się z aparatem, rób fotki i baw się jednocześnie a szybko zobaczysz postępy.
    POWODZENIA I UDANYCH KADRÓW ŻYCZY TOBIE BIKER

  2. #12
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria

    Odp: Witam! Proszę o konstruktywną ocenę moich zdjęć... wszystkie rady mile widziane:

    To ja ci podpowiem, ze nocne zdjecia na razie nie sa najlepsza metoda na rozpoczecie przygody z fotografia
    Fotografia to swiatlo, a tutaj mamy jego brak
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

  3. #13
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria

    Odp: Witam! Proszę o konstruktywną ocenę moich zdjęć... wszystkie rady mile widziane:

    Za k@czym. Zacznij ze światłem bo nocna fotografia to dużo problemów

    Co do krasnali - pierwszy kadr dużo lepszy niż drugi.

    Na drugim krasnal idzie w lewo i ma przed soba mniej miejsca niż za sobą.
    Przy lewej krawędzie jest nie ostra plama - mogła by być ostrzejsza gdyby przymknąć przysłone na co w ciemnicy nie możesz sobie pozwolić
    kompozycja taka prawie centralna - a tej unikamy przynajmniej na początku - potem możesz łamać zasady do woli

    zaś pierwszy krasnal ma więcej przestrzeni przed sobą. perspektywa żabia - w sensie, że z poziomu gleby a nie od góry - też pomaga ale można się czepiać obciętej rączki, plamy ze świateł latarni , które też rozpraszają i tego że chyba za dużo jest pod krasnalem nieciekawego trotuaru.

    Na początek w nocy będziesz mieć problem z balansem bieli przy sztucznym oświetleniu czy ostrością zdjęcia - to za jakiś czas


    Ale na początek dawaj zdjęcia i rób najwięcej zdjęć jak masz światło.

    Tez mi podpowiedź że mogę znać Głównie z Forum ? czy głównie ze Szklarskiej ? a może głównie z Wrocławia ?

  4. #14
    | OlyJedi Awatar Be_Beata
    Dołączył
    Apr 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    813
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria

    Odp: Witam! Proszę o konstruktywną ocenę moich zdjęć... wszystkie rady mile widziane:



    ---------- Post dodany o 02:34 ---------- Poprzedni post był o 02:17 ----------

    Dziękuję za rady
    Dobas- ze szklarskiej... K@czy i BIKER komentowali jego fotki ale to z pewnością żadna podpowiedź

    ---------- Post dodany o 02:36 ---------- Poprzedni post był o 02:34 ----------


  5. #15
    | OlyJedi Awatar Reedmooley
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    196
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: Witam! Proszę o konstruktywną ocenę moich zdjęć... wszystkie rady mile widziane:

    Porada forumowo techniczna-Numeruj fotki będzie wszystkim wygodniej.
    Zdjęcia w dzień już zupełnie inny temat-kwiatki mi się podobają, ale nie mogę ich powiększyć,ostatnie jest za małe zeby je ocenić. Środkowe najlepsze, pierwsze też było by fajne, tylko sfotografowane z niższej perspektywy
    Wrzucaj dalej
    E-420+ kit ZD 14-42 i Samyang 85mm f1.4
    Mój temat zdjęciowy-http://forum.olympusclub.pl/threads/81801-Reedmooley-początki-przygody-z-Olympusem

  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Witam! Proszę o konstruktywną ocenę moich zdjęć... wszystkie rady mile widziane:

    1) Bańki w nocnym świetle - to chyba bardzo trudny technicznie temat fotograficzny - mało światła, ulotność przedmiotu... ale zawsze warto eksperymentować
    2) Krasnale - ten pierwszy chyba toczy kulę, dlaczego tego na zdjęciu nie widać? Te krasnale mają to do siebie, że zawsze coś robią, chciałbym to zobaczyć, a nie tylko to że są
    3) Kwiatki - to pierwsze się podoba, takie kiczykowato - landrynkowe ale w sumie miło się nań patrzy
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  7. #17
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria

    Odp: Witam! Proszę o konstruktywną ocenę moich zdjęć... wszystkie rady mile widziane:

    Koledzy za mnie już powiedzieli to co i ja bym napisał...
    Ale Ty wrzucaj dalej....
    Na razie szału nie ma ... I trudno orzec czy idziesz w dobrym kierunku.

    To foto mi się najbardziej podobało , choć zgodnie z sugestiami kolegów widziałbym je tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	525165_4092928541298_17391536_n.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	291,2 KB
ID:	86629
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  8. #18
    | OlyJedi Awatar pers
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Posty
    1.544
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: Witam! Proszę o konstruktywną ocenę moich zdjęć... wszystkie rady mile widziane:

    Witaj!

    Nie wymyśle nic nowego o czym nie napisaliby poprzednicy. Nocne zdjęcia najlepiej robić wieczorem gdy jest już mrok i zapalają się latarnie ale niebo jeszcze niebieskawe. Na razie najbardziej podobają mi się kwiatki są ciekawie skomponowane i inaczej pokazane od tego co można na co dzień zobaczyć na tego typu zdjęciach. Dla mnie to duży plus.

  9. #19
    | OlyJedi Awatar Be_Beata
    Dołączył
    Apr 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    813
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria

    Odp: Witam! Proszę o konstruktywną ocenę moich zdjęć... wszystkie rady mile widziane:

    Witam serdecznie wszystkich klubowiczów! Dziękuję za rady...! Reedmooley, z pewnością numerowanie zdjęć ułatwi sprawę obiecuję to zmienić. jeśli chodzi o zdjęcia to do tej pory ja też jestem najbardziej zadowolona z kwiatków. zdjęcia były robione o świcie a niebo było zachmurzone co z całą pewnością ułatwiło zadanie. są jeszcze dwa zdjęcia w galerii z których jestem "dumna".

    Krokusy #1
    Zostałam zganiona za kadrowanie z góry... owszem pozycja żabia bardziej pasuje do tego typu zdjęć, Jednak przy tym zdjęciu chciałam żeby był widoczny bąk w jednym z kwiatków... Znów miałam tylko chwilę na reakcję. Widząc "łotra". wzięłam aparat chwila skupienia i cyk, cyk cyk... uf... udało się


    krokusy 2
    na tym zdjęciu jestem zadowolona z tego że ostrość całego zdjęcia jest stopniowana.


  10. #20
    | OlyJedi Awatar Be_Beata
    Dołączył
    Apr 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    813
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria

    Odp: Witam! Proszę o konstruktywną ocenę moich zdjęć... wszystkie rady mile widziane:


    To jestem Ja
    Ciągle się uczę i będę wdzięczna za wszelkie opinie i rady
    OLYMPUS OM-D E-M 10 zestaw z 1442 EZ i ED 60mm 1:2,8 Macro

Podobne wątki

  1. Proszę o ocenę, opinie, rady i sugestie
    By tribeaftertribe in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 5.11.12, 19:13
  2. Problem z oceną zdjęć - Konstruktywne komentarze mile widziane ;)
    By sanminen in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 228
    Ostatni post / autor: 14.05.11, 18:35
  3. Proszę o ocenę i rady
    By Donlosos in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22.12.09, 21:37
  4. proszę o ocenę moich zdjęć
    By henry10 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26.07.09, 20:23
  5. oto kilka moich zdjęć..proszę o ocenę.
    By pol33 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12.05.09, 16:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.