Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: E400 vs E410 i szkiełka

  1. #21
    | OlyJedi Awatar dziobolek
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Dublin - Ireland
    Posty
    466
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kisi
    Oj trzymali trzymali. W tym przypadku kazdy ci powie ze duzo lepiej trzyma sie E510 anizeli E410 pomimo ze wilkosciowo rzeczywiscie sie roznia ciut-ciut. Liczy sie też waga body ktora ze wzgledu na srodek ciezkosci body-obiektyw bezposredni wplyw na komfrt focenia.
    Oj, kisi,kisi - pliiiizzz, czytać ze zrozumieniem.

    Cytat Zamieszczone przez dziobolek
    ...i wydaje im się że 510 to jest taka pucha jak 500-ka
    Wiadomo że jak coś ma gripa to jest bardziej ergonomiczne i lepiej się trzyma.
    Nie piję tu do tego jak się trzyma, tylko do tego że gro ludzików uważa 510-kę za aparat sporo większy od 410, a tak nie jest.

    Pozdrówka.
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

  2. #22

    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Gdyby ktoś był zainteresowny to właśnie pojawiła się nowa promocja w necie w dobrym sklepie...E410 w dualu za 2399...nie napisze gdzie bo nie chce tu nic reklamować..odsyłam do skapca...
    No a skoro już są takie obniżki to nie wiem czy nie warto poczekać aż 510 trochę stanieje...ta oferta 410 mnie trochę zaszokowała...

  3. #23
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    1.094
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Im blizej premiery E1-next i body innych firm tym cena E510/E410 bedzie niższa. Wszytsko zalezy od tego jak bardzo ci sie spieszy. Kupowac aparat w zimie tez nie ma za bardzo sensu bo jednak w leci wiecej jest tematow na zewnatrz do focenie anbizeli zima gdzie poza tym ze krotki dzien to jeszcze paluchy marzną.
    ...był Olek jest A6000

  4. #24
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Jakoś nie do końca wierzę w znaczący spadek cen E410 i E510 np na wiosnę. Oly będzie trzymał ceny gdzieś poniżej Canona. Puszki "entry-level" Nikona są tak poobcinane (nie chodzi mi o konieczność stosowania obiektywów z silniczkiem) , że naprawdę są dla zagorzałych fanatyków.
    Sony i Panasonic oczywiście zawalczą.
    Leki off topic

    Z przyczyn dla mnie zrozumiałych aczkolwiek niesłusznych- testy nawet podstawowych puszek najczęściej odbywają się z użyciem bardzo wypasionej optyki. Żeby nie byc gołosłownym: na dprewiev E410 testują bezpośrednio vs C i N z użyciem szkła "Olympus 50 mm F2.0 Macro lens". Cena w Polsce to jakieś 1800 PLN.
    Rozumiem, że chodzi o to, by "wady" szkieł nie ograniczały możliwości testowanej puszki. O szkłach dołączanych w kicie zwykle jest krótka wzmianka w podsumowaniu - w stylu "kiepskie", "lepsze niż u konkurencji" itp.
    Brakuje mi natomiast rzetelnych stwierdzeń na temat porównania efektów sprzętem "wyjętym z pudełka". Bo stwierdzenie że puszka X robi lepsze (bardziej szczegółowe, pozbawione zniekształceń itd ) zdjęcia od puszki Y jest byc może prawdziwe. Brakuje tylko "szczegółu" : badano z uzyciem optyki w cenie lub droższej niż sama puszka.

    A ja idę o zakład o kratę piwa, że gdzieś 80% kupujących lustro z półki podstawowej oprócz (zwykle krótkiego) kita dokupi podstawowe szkło "długie". I to bedzie na tyle.

    Rezultat jest taki, że stwierdzenie że kit Canona do 400D jest jakości " słoika"- bo tak należy tłumaczyć "Kit lens disappointing, better to buy body only and spend more on a good lens"- ucieka w gronie (słusznych zresztą) komplementów nt samej puszki. A że z załaczonym w kicie szkłem wiele z tych zalet może nie występowac- ooo to zupełnie inna sprawa.

  5. #25
    | OlyJedi Awatar dziobolek
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Dublin - Ireland
    Posty
    466
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szym_wtz
    Gdyby ktoś był zainteresowny to właśnie pojawiła się nowa promocja w necie w dobrym sklepie...E410 w dualu za 2399...nie napisze gdzie bo nie chce tu nic reklamować..odsyłam do skapca...
    No a skoro już są takie obniżki to nie wiem czy nie warto poczekać aż 510 trochę stanieje...ta oferta 410 mnie trochę zaszokowała...
    Bo E-410 był sporo za drogi jak na to co wnosił nowego.
    E-510 to inna liga - jeszcze trochę spadnie jego cena, lecz wydaje mi się że niewiele.
    Ja mogę czekać i obserwować, bo mam czym focić .
    Poza tym tu gdzie jestem, w Dublinie, sklepy często robią promocje i wtedy ceny są naprawdę atrakcyjne.
    Tak też kupiłem swego czasu mojego E-400, wtedy "nowych" modeli jeszcze nie było na rynku.
    Jak masz czas to poczekaj, jak nie to bierz teraz.

    Cytat Zamieszczone przez kisi
    ...Kupowac aparat w zimie tez nie ma za bardzo sensu bo jednak w leci wiecej jest tematow na zewnatrz do focenie anbizeli zima gdzie poza tym ze krotki dzien to jeszcze paluchy marzną.
    Buuuhahahahah!
    Nooo tak, to jest argument...
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

  6. #26
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Co do E410 i dużych obiektywów, fociłem nim z podpiętymi ZD 300, ZD 90-250, ZD 35-100, dać się da
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  7. #27
    | OlyJedi Awatar RobertW3D
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.347
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez luc4s
    Co do E410 i dużych obiektywów, fociłem nim z podpiętymi ZD 300, ZD 90-250, ZD 35-100, dać się da
    Tylko jak to wygląda
    Pozdrawiam, Robert
    Był sobie Olek, piękny, wielki, czarny Olek z całą kompanią braci ...
    ... a jest ... żółta łódź podwodna ....

  8. #28
    | OlyJedi Awatar dziobolek
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Dublin - Ireland
    Posty
    466
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez RobertW3D
    Cytat Zamieszczone przez luc4s
    Co do E410 i dużych obiektywów, fociłem nim z podpiętymi ZD 300, ZD 90-250, ZD 35-100, dać się da
    Tylko jak to wygląda
    A to to ma wyglądać, tak??? To po to kupujecie aparaty i te wszystkie słoiki??? Żeby wyglądać...??? Jak co lub kto?

    A ja głupi myśałem że to ma zdjęcia robić

    LOL ten wątek zaczyna się robić humorystyczny .
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

  9. #29

    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    No jak ja założe wątek to misi być humorystyczny

    A tak na poważnie, to jestem trochę rozdarty...pomiędzy E410 a E510
    Różnica na daną chwile to 1100zł...za które dostaje stabilizacje, która jest kusząca i gripa...

    Chyba że coś przeoczyłem??

  10. #30
    | OlyJedi Awatar dziobolek
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Dublin - Ireland
    Posty
    466
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szym_wtz
    No jak ja założe wątek to misi być humorystyczny

    A tak na poważnie, to jestem trochę rozdarty...pomiędzy E410 a E510
    Różnica na daną chwile to 1100zł...za które dostaje stabilizacje, która jest kusząca i gripa...

    Chyba że coś przeoczyłem??
    IS, BLM-1 (większa, pojemniejsza bateria), grip, i miejsce na półce półprofi - oto różnice.

    Po więcej szczegółów zajrzyj TUTAJ-klik

    Jeśli cię stać już teraz, to nie myśl (ponoć szkodzi ) tylko bierz 510-kę.


    No, jak dla mnie to E-410 odpada w przedbiegach (ale ja już mam...),
    za mało wnosi - tak jak pisałem wcześniej.
    Ja bym się nie wachał na twoim miejscu pomiędzy E410 a E510,
    a raczej pomiędzy E-510 dual kit a E-400 dual kit a za różnicę sprawić sobie ZD ED 14-54??? ,
    a potem, za jakiś czas...

    Taki dylemat miałbym JA, będąc w twojej sytuacji i nie posiadając E-400.

    400-ka to fajna i dobra puszka, wbrew temu co niektórzy piszą.
    Nie żebym próbował namawiać...
    Zachwalam bo mam, i jestem zadowolony spokojnie robiąc fotki.

    W czasie gdy kupowałem swego E-400 zerkałem też w stronę 500-ki i trochę duże to było,
    a E-400 zachwycił mnie właśnie swymi rozmiarami.
    Jest tak poręczny że aż się go chce brać ze sobą przy każdej okazji,
    co też czynię z nieukrywaną przyjemnością .
    No a poza tym 500-ka to starszy model itd., itp.

    Teraz nie mam dylematu bo 510-ka ma te same wymiary co 410 + grip no i IS oczywiście.
    Ale teraz sobie poczekam... aż ceny się ustabilizują.

    Pozdrówka!
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

Podobne wątki

  1. Autofocus w E-410, szkiełka do E-410
    By przemoo in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25.10.07, 10:07
  2. E400 vs. E410
    By C+ in forum E-System
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11.06.07, 13:59
  3. Tak sie robi szkiełka.....
    By fotomic in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 6.02.07, 15:35

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.