Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: E400 vs E410 i szkiełka

  1. #11

    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Właśnie za chwilę się wybieram pooglądać na żywca i poobmacywać ...
    Wiem że 400 i 410 nie mają gripa ale niestety 510 to już naprawdę za drogi interes...
    Patrzyłem na inne zestewy gripowe, ale są już na wykończeniu i ceny są przewrtościowane...

  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    1.094
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szym_wtz
    Właśnie za chwilę się wybieram pooglądać na żywca i poobmacywać ...
    Wiem że 400 i 410 nie mają gripa ale niestety 510 to już naprawdę za drogi interes...
    Patrzyłem na inne zestewy gripowe, ale są już na wykończeniu i ceny są przewrtościowane...
    Z tego jak piszesz to wnioskuje ze w twoim przypadku body wazniejsze jest od szklarni (a limituje cena) ale jednak zastanow sie nad E510 - jest lepszy i wygodniejszy. Lepiej poczekac dluzej na tele anizeli miec je wczesniej podlaczone do E410 (pchełki). E410 to rekreacyjny aparat i do niego wrecz pasuja nowe kitowce (14-42 oraz nowy 40-150). To wrecz super duet. Ale podlaczenie 70-300 (a tak naprawde to jest on tym prawdziwym tele) wydaje mi sie ze bedzie nieporozumieniem do tego body. Owszem mozna, ale jesli chcesz czerpac jakakolwiek radosc z fotografowania to do tego 70-300 minimum E510.
    Chyba lepiej wziasc brakujaca kwote na raty ale jednak radze E510.

    Co zas sie tyczy 40-150 kwestii ze ludziska sobie radza, jasne ze radza bo do tej pory nie bylo prawdziwego tele (zwlaszcza tak taniego). Nogi pomagaly, ale nie do wszystkiego mozesz podejsc blisko zeby nie sploszyc.
    ...był Olek jest A6000

  3. #13

    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Byłem macałem obydwa, kręciłem i generalnie do mojej ręki pasują obydwa...ale chyba rzeczywiście E510 będzie lepszy do większego szkła...takze problem leży głownie w gotówce
    Czyli dual kit 510 na kredyt...bo chyba lepiej mieć narazie 40-150 a za jakiś rok jak już raty się skończą dokupić 70-300?? Tak myśle, ale wypowiedzcie się...
    I jeszcze jak myślicie jakie są szanse na potanienie E510 w najbliższym czasie, jak byłem w MM dziś to cena zestawu E510 w dualu to 4300zł czyli tam mają z czego schodzić, natomiast w necie to 3600zł...

  4. #14
    | OlyJedi Awatar dziobolek
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Dublin - Ireland
    Posty
    466
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    De fakto, E-510 to najlepszy wybór z rozważanej przez ciebie "trójcy" ze względu na Image Stabilizer na pokładzie.
    Jak tylko cię stać, to bierz - nawet na raty. Na pewno nie będziesz żałował.
    I jak najbardziej w dual kicie. Na początek starcza i sporo frajdy daje nawet 40-150.

    Ja nie żałuję swego wyboru.
    W momencie promocyjnego zakupu mojego E-400, to E-410 za mało wnosił za zbyt duże pieniądze.
    Natomiast E-510 kusi mnie ze względu na IS, ale wtedy był (i nadal jest) dla mnie za drogi. Może za rok - czas pokaże, co Olek pokaże .

    Co do wymiarów to, są to prawie identyczne puszki gabarytowo a złudzenie większego daje zastosowanie gripa.

    Ot wymiary:

    - E-510 - 136 xs 91.5 xs 56 mm

    - E-410 - 129,5 xs 91 xs 53 mm

    Nieźle się jak słyszę wywody o tym, jaki to "większy" jest E-510 od E-410 od ludzi którzy ich w rękach nie trzymali, i wydaje im się że 510 to jest taka pucha jak 500-ka

    Pozdrówka!
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szym_wtz
    Byłem macałem obydwa, kręciłem i generalnie do mojej ręki pasują obydwa...ale chyba rzeczywiście E510 będzie lepszy do większego szkła...takze problem leży głownie w gotówce
    Czyli dual kit 510 na kredyt...bo chyba lepiej mieć narazie 40-150 a za jakiś rok jak już raty się skończą dokupić 70-300?? Tak myśle, ale wypowiedzcie się...
    I jeszcze jak myślicie jakie są szanse na potanienie E510 w najbliższym czasie, jak byłem w MM dziś to cena zestawu E510 w dualu to 4300zł czyli tam mają z czego schodzić, natomiast w necie to 3600zł...

    w fotobasi nawet E510 dual kosztuje 2999 zł z torbą gratis

  6. #16
    | OlyJedi Awatar zibi1303
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    2.876
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Kuba zapominasz, że body z obiektywem czy dwoma, to nie koniec wydatków....
    a gdzie karta, a gdzie zapasowy akumulator itd.... 3.5 koła trzeba mieć pod ręką nawet jeśli dual będzie kosztował 3 tyś
    /*...................*/
    /* ...........................*/

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Witam na forum .

    Podstawowe różnice pomiędzy E400 i E410 są tutaj http://www.dpreview.com/reviews/olympuse410/

    O ile LV ma dokładnie tę wadę, że redukuje "czas reakcji" aparatu do poziomu kompaktu - zaraz wywołam flejma- to pozostałe ficzery są warte rozważenia.
    Choć na podforum Olka na dpreview są ludzie - posiadający szkła na widok których można się tylko ślinić - dla których matryca 400 jest lepsza niż 410. Ponoć ma większą rozpiętość tonalną i coś tam jeszcze.

    Cena E410 w fotobasi powala.. ja dałem przedwczoraj 2700 w cyfrowe pl. A za 3000 E510 z DK brałbym od razu.

    E510 jest jednak wyraźnie cięższy(435 gram dla E410 vs . 490 g. dla E510) Natomiast chyba uszczelnienia niestety w obu są te same.

    Temat zakupu lustrzanek "entry level" przewertowałem ostatnio dokładnie. I twierdze, że jeżeli ktoś ma na to max 3 kPLN - i nie zamierza w perspektywie kupować sprzętu wartości samochodu- to najbardziej kompletny zestaw kupi w Olympusie.

    Pozdrawiam

  8. #18
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    1.094
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dziobolek

    Ot wymiary:
    - E-510 - 136 xs 91.5 xs 56 mm
    - E-410 - 129,5 xs 91 xs 53 mm
    Nieźle się jak słyszę wywody o tym, jaki to "większy" jest E-510 od E-410 od ludzi którzy ich w rękach nie trzymali, i wydaje im się że 510 to jest taka pucha jak 500-ka
    Oj trzymali trzymali. W tym przypadku kazdy ci powie ze duzo lepiej trzyma sie E510 anizeli E410 pomimo ze wilkosciowo rzeczywiscie sie roznia ciut-ciut. Liczy sie też waga body ktora ze wzgledu na srodek ciezkosci body-obiektyw bezposredni wplyw na komfrt focenia.
    ...był Olek jest A6000

  9. #19
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Podkarpackie
    Posty
    93
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Tak mi się zdaje, że kolega tak naprawdę te samoloty cyka okazjonalnie a aparat będzie mu w większości przypadków służyć do bardziej standardowych ujęć. Tak czy inaczej wybór jest prosty: jak Cię stać Olek 510 lub Samsung GX jak nie 410. Pozdrawiam

  10. #20

    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Heh..do tej pory samoloty to okazjonalnie bo zasięg kompaktu jest niewielki...ale często sobie jeżdże samoloty po prostu pooglądać, na okęcie blisko mam ...
    Wciągajaca sprawa te samoloty...więc czuje jak się to skończy
    Teraz już pozostało mi się poważnie zastanowić...o kredyt mały już się dowiedziałem ...i niedługo zapadnie decyzja...skłaniam się ku E510

Podobne wątki

  1. Autofocus w E-410, szkiełka do E-410
    By przemoo in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25.10.07, 10:07
  2. E400 vs. E410
    By C+ in forum E-System
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11.06.07, 13:59
  3. Tak sie robi szkiełka.....
    By fotomic in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 6.02.07, 15:35

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.