Strona 11 z 17 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 163

Wątek: E-M5 i zamiennik BLN-1

  1. #101
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria

    Odp: E-M5 i zamiennik BLN-1

    Cytat Zamieszczone przez nightelf Zobacz posta
    O patrz, dzięki za ostrzeżenie.
    Ja kupiłem chińskie baterie i nie miałem jak na razie żadnego problemu z nimi.

    Obawiam się, że kiepsko może być z reklamacją z powodu zniszczenia baterii. Ale życzę powodzenia.
    Nie po puszczę im. Jak mi jej nie uznają to pojadę i każę włożyć im do ich e-m5, niech wyciągną Niech się cieszą, że nie wytoczyłem im procesu za naprawę aparatu. Gdyby nie wyszła, to co jedynie serwis i utrata gwarancji. A to już z 1000 zł w plecy. Aku ciągle działa, naładował się. Musiałem zewrzeć jakiś styk, bo rozładował się w sekundę, aż się coś zaświeciło w nim. Sam proces ładowania trwał jednak niecałe pół godziny, więc podejrzewam poleciało jedno z ogniw. No i trochę teraz śmierdzi spalenizną. Do aparatu go już nie włożę. Komora e-m5 jest bardzo pasowna, wystarczył 1 mm i już nie wyskoczył. Po wszystkim myślałem, jak go można wyciągnąć bez uszkodzenia, można by użyć jakieś przyssawki podłączonej do odkurzacza, tylko skąd taką mieć pod ręką. Próbowałem z dość mocną taśmą klejącą, jednak potrzebna siła była znacznie większa.

    Sami zobaczcie jak niewielkie przesunięcie zrobiło już taki duży problem:

    Ostatnio edytowane przez luc4s ; 16.03.14 o 15:43
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  2. #102
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria

    Odp: E-M5 i zamiennik BLN-1

    Cytat Zamieszczone przez nightelf Zobacz posta
    O patrz, dzięki za ostrzeżenie.
    Ja kupiłem chińskie baterie i nie miałem jak na razie żadnego problemu z nimi.

    Obawiam się, że kiepsko może być z reklamacją z powodu zniszczenia baterii. Ale życzę powodzenia.

    Sprawa zakończona pozytywnie. Sprzedawca odesłał mnie do importera, firmy infoto.pl, a importer bez najmniejszego "ale" wymienił akumulator na nowy. Brawo za profesjonalizm w podejściu do klienta. Jedynie stary musiałem odesłać.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  3. #103
    | OlyJedi Awatar banc
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.470
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: E-M5 i zamiennik BLN-1

    Cytat Zamieszczone przez luc4s Zobacz posta
    Sprawa zakończona pozytywnie. Sprzedawca odesłał mnie do importera, firmy infoto.pl, a importer bez najmniejszego "ale" wymienił akumulator na nowy. Brawo za profesjonalizm w podejściu do klienta. Jedynie stary musiałem odesłać.
    To jest taki profesjonalizm typy: wiemy, że produkujemy jak produkujemy, wychodzi czasem badziewie, ale za to bez problemów wymieniamy.
    Ja bym jednak wolał profesjonalizm typu: mamy kontrolę jakości. Niestety to jest coraz rzadsze wśród producentów.
    E-M1, E-PL1, Panasonic 12-35, 35-100, 60mm makro, 50-200, Vightlander 25mm, Sigma 150mm makro i worek pomniejszych manuali ... i na co mi to wszystko?

  4. #104
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: E-M5 i zamiennik BLN-1

    Najprawdopodobniej to kwestia zwykłej kalkulacji. Widocznie bubli jest na tyle mało, że takie podejście opłaca się bardziej niż sprawdzanie towaru
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #105
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria

    Odp: E-M5 i zamiennik BLN-1

    Odgrzeję wątek. Mijają dwa lata od zakupu trzech chińskich zamienników BLN-1. Wszystkie trzy poszły do kosza. Po pełnym naładowaniu robią 20-30 fotek i mają dosyć. Do tego pojawił się dziwny efekt w gripie. Mam ustawiony priorytet baterii w gripie. Po jej wyczerpaniu aparat ma się przełączyć na baterię wewnątrz body. Sęk w tym że się nie przełącza ponieważ uznaje że ta w gripie jest jeszcze dobra a zdjęcia zrobić się nie da. Efekt - po wyzwoleniu migawki biały obraz w wizjerze/ekranie i restart aparatu. Przy restarcie zapomina o wszystkich zmianach ustawień od czasu włączenia!
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  6. #106
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar easy_rider
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    1.193
    Siła reputacji
    106
    Moja galeria

    Odp: E-M5 i zamiennik BLN-1

    Mijają dwa lata od zakupu trzech chińskich zamienników BLN-1. Wszystkie trzy (podobnie jak oryginał) działają jak nowe...
    Pojemność mają identyczną jak świeżo po zakupie. Jedyne problemy to okresowe brudne styki, co jakiś czas wymagające czyszczenia.
    Nigdy nie były ładowane dołączoną do kompletu chińską ładowarką, ani tym bardziej Olympusową (która wg. mnie psuje akumulatorki).
    Odkąd pamiętam używam ładowarki digibuddy z pomiarem pojemności.
    Oby tak działały dalej

  7. #107
    | OlyJedi Awatar Filonxxxl
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    95
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    Odp: E-M5 i zamiennik BLN-1

    Ja osobiście mam jeden zamiennik tzw. "lepszy", który ładuje się firmową ładowarką i dwa "gorsze", do których mam oddzielną ładowarkę.
    Ten "lepszy" wydaje mi się, że ciut lepiej trzyma i przede wszystkim ma normalne wymiary, tzn. bez problemu można go z body/gripa wyjąć w przeciwieństwie do tych "gorszych", bo te wchodzą "na wcisk", a wychodzą... hmmm, no chwilkę trzeba z nimi powalczyć ;0
    Ostatnio edytowane przez hades ; 7.05.14 o 09:33 Powód: literówka
    Jeszcze kiedyś zrobię dobrą fotkę... kiedyś
    Pozdrawiam serdecznie, Darek

  8. #108
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria

    Odp: E-M5 i zamiennik BLN-1

    Ja się z walki już wyleczyłem... nie warto oszczędzać na akumulatorach kilku zł przy sprzęcie za kilka tys.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  9. #109
    Awatar boshko
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: E-M5 i zamiennik BLN-1

    WItam
    Kupiłem 2 szt NEWELL , ładują sie w oryginalnych ładowarkach bez problemu, wytrzymują nieco mniej niz oryginalne.

  10. #110
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.788
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria

    Odp: E-M5 i zamiennik BLN-1

    A ja kupiłem dwa Formaxy po ok. 40zł/szt i po kilku cyklach ładowania nie zauważam różnic między nimi a oryginalnym akumulatorkiem Olympusa. Mam zreszta do Formaxów zaufanie - używam ich akumulatorka od ponad 3 lat do Pentaxa K5 oraz od ponad roku dwóch sztuk do Fuji HS-30 i wszystkie działają bardzo dobrze.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

Podobne wątki

  1. Zamiennik dla BLM-5
    By macastek in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31.08.19, 09:00
  2. Aku zamiennik DMW-BLB13E - G1
    By ketof in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14.02.12, 17:19
  3. zamiennik dmw-ma1e
    By cloudbuster in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 8.02.10, 17:32
  4. Zamiennik kita
    By shurek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18.06.09, 19:53

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.