Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 75 z 75

Wątek: Kenko DG Auto Extension Tube + mZD 60 Makro

  1. #71
    | OlyJedi Awatar banc
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.470
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: Kenko DG Auto Extension Tube + mZD 60 Makro

    Cytat Zamieszczone przez strOOs Zobacz posta
    Bez przesady, aluminiowe są także stopki w najdroższych lampach, które ważą podobnie do body MFT.

    Wg tej wideorecenzji pierścienie Kenko wyglądają tak, jak te Meike (jeśli chodzi o metal). No, może delikatnie bardziej "lśni" metal.

    Pogooglałem i faktycznie waga jest taka sama. Zmyliły mnie opis w parametrach w cyfrowe.pl. Nie zwróciłem uwagi, że cały jest od czapy. To że bagnet wytrzyma to ja wiem. W końcu MMF-2 też nie jest metalowy. Tylko tutaj zaczynamy mieć dłuższe ramię i 4 łączenia (jeśli obiektyw przez przejściówkę jeszcze dołożymy).
    Swoją drogą dojdzie nam 40-150 2.8 i już człowiek zacznie się martwić o takie rzeczy.
    E-M1, E-PL1, Panasonic 12-35, 35-100, 60mm makro, 50-200, Vightlander 25mm, Sigma 150mm makro i worek pomniejszych manuali ... i na co mi to wszystko?

  2. #72
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria

    Odp: Kenko DG Auto Extension Tube + mZD 60 Makro

    Cytat Zamieszczone przez banc Zobacz posta
    Pogooglałem i faktycznie waga jest taka sama.

    Tylko tutaj zaczynamy mieć dłuższe ramię i 4 łączenia (jeśli obiektyw przez przejściówkę jeszcze dołożymy).
    Swoją drogą dojdzie nam 40-150 2.8 i już człowiek zacznie się martwić o takie rzeczy.
    Bez przesady, 40-150/2.8 nie będzie dużo cięższe od Sigmy 150 - w końcu S150 to szkło pod FF.

    A w tej wideorecenzji to zakres "obrotowy" jest większe w Kenko niż w moich Meike.

    Mogę się założyć, że i tak metal przeżyje, a pęknie najwyżej któreś plastikowe mocowanie wkretów. Upuściłem swego czasu Canona 5d z 17-35/2.8 i jedyne co pękło to dolne mocowanie wkrętu od bagnetu. Wystarczyło odkręcić bagnet, wyczyścić powierzchnię, dać klej cyjanoakrylowy, złożyć i śladu nie było. Żadnej zmiany w obrazie, żadnej zmiany w działaniu. Za to jakbyś miał całe pierścienie wytoczone z metalu (jak do manualnych szkieł) i to upuścił to wtedy jest panika. Metalowe szkło, metalowy obiektyw, metalowy bagnet - i wszystko twardsze w wykonaniu niż samo body...
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  3. #73
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria

    Odp: Kenko DG Auto Extension Tube + mZD 60 Makro

    Po dwóch tygodniach od zamówienia dostałem dziś pierścionki. Zamówiłem u chińskiego sprzedawcy jedne z tańszych jakie znalazłem. Dekielków brak, jest jednak mini-saszetka (Olek - ucz się ). Wszystko działa jak należy, wykonanie wydaje się przyzwoite. PayPal policzył -87,26 PLN. Moje cudo nazywa się Kernel Autofocus Macro tube for Micro4/3. Na pudełeczku napis "Professional" - nie w kij dmuchał...


    Ostatnio edytowane przez Karol ; 22.04.14 o 14:39
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  4. #74
    | OlyJedi Awatar alnico
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk, Mikołów
    Posty
    6.228
    Siła reputacji
    201
    Moja galeria

    Odp: Kenko DG Auto Extension Tube + mZD 60 Makro

    Cytat Zamieszczone przez Karol Zobacz posta
    Po dwóch tygodniach od zamówienia dostałem dziś pierścionki. Zamówiłem u chińskiego sprzedawcy jedne z tańszych jakie znalazłem. Dekielków brak, jest jednak mini-saszetka (Olek - ucz się ). Wszystko działa jak należy, wykonanie wydaje się przyzwoite. PayPal policzył -87,26 PLN. Moje cudo nazywa się Kernel Autofocus Macro tube for Micro4/3. Na pudełeczku napis "Professional" - nie w kij dmuchał...
    Dobra cena. Za Kenko dałem dużo, dużo więcej a nawet saszetki nie dali. Innych wtedy jeszcze nie było. Teraz na tańsze bym się zdecydował (te lub Meike) bo jak widzę wyglądają porządnie.
    OM-D E-M5 I/II + kilka słoików. Łowię nimi oblechy .
    Kiedy wychodzę w góry wracam do domu ; Co masz zrobić jutro zrób pojutrze będziesz mieć dwa dni wolnego.
    Szwarc, mydło i powidło
    || Z Tater ||Bieszczady || Słowacja

  5. #75
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria

    Odp: Kenko DG Auto Extension Tube + mZD 60 Makro

    Pobawiłem się trochę - jest ok - frajdy tyle ile niegdyś miałem podpinając pierścionki pod Heliosa .
    Przypiąłem do dłuższego kita, 20/1.7 i 45/1.8 - z każdym z tych szkieł pierścionki jak najbardziej używalne. Pełne kadry:



    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

Podobne wątki

  1. Jak najlepiej bezstratnie nagrać/ściągnąć utwór z You tube?
    By Fatamorgana in forum Porady audio/video
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 3.11.14, 12:24
  2. Kenko i bezlusterkowiec
    By kristof1979 in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 4.02.11, 19:31
  3. Olympus EX-25 Extension Tube
    By misiek in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 3.09.05, 23:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.