Strona 1 z 31 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 308

Wątek: Przyszłość Systemu 4/3

Siła reputacji
    16
    Moja galeria

Przyszłość Systemu 4/3

Jak myślicie, jaką przewagę będzie miał 4/3 za kilka lat, kiedy pewnie najtańsze puszki konkurencji będą miały pełną klatkę? Czy O. będzie mógł władować do korpusu coś, na co będzie miejsce, bo matryca mniejsza? A może to konkurencja będzie miała problem? Teraz dążą do pełnej klatki, a przecież żyjemy w dobie miniaturyzacji. Osiągną pełną klatkę i nie będą mogli miniaturyzować? Co z MPx? Teoretycznie w 4/3 będzie zawsze połowę mniej pikseli niż upakuje konkurencja na pełnej klatce.

| OlyJedi Awatar RobertW3D
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Pliiizzz - nie dawaj takich dywagacji w kategorii E-System. Poza tym przeczytaj wątki o E-P1 i innych body a znajdziesz odpowiedzi ...
    Pozdrawiam, Robert
    Był sobie Olek, piękny, wielki, czarny Olek z całą kompanią braci ...
    ... a jest ... żółta łódź podwodna ....

ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Czy wszystko musi być w dziale E-system ? NIE ma innych działów ? Chyba zaczne karać za lekkomyślność.
    było sobie życie

| OlyJedi Awatar grizz
    Mieszka w
    Kraków
    Siła reputacji
    161
    Moja galeria
    nie dość, ze to wszystko już jest w ostatnio aktywnych tematch o e-next/nikonach i canonach to jeszcze bzdury piszesz:
    Teoretycznie w 4/3 będzie zawsze połowę mniej pikseli niż upakuje konkurencja na pełnej klatce.
    Powierzchnia matrycy jest ca. 4 razy mniejsza, a nie dwa razy.

Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    No to przesuń wątek w inne miejsce. Mnie z systemu 4/3 interesuje E-System, więc tu zamieściłem. Poza tym w wątkach o różnych aparatach nie ma odpowiedzi na te pytania. Wiele osób je sobie zadaje i może jakaś mądra głowa uspokoi wątpiących. Ja nie wiem i nie potrafię przewidzieć przyszłości. Jak znasz odpowiedzi, to pisz śmiało, a nie irytuj się bez sensu.

ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Dar-i-jush
    No to przesuń wątek w inne miejsce. Mnie z systemu 4/3 interesuje E-System, więc tu zamieściłem. Poza tym w wątkach o różnych aparatach nie ma odpowiedzi na te pytania. Wiele osób je sobie zadaje i może jakaś mądra głowa uspokoi wątpiących. Ja nie wiem i nie potrafię przewidzieć przyszłości. Jak znasz odpowiedzi, to pisz śmiało, a nie irytuj się bez sensu.
    Mnie nie obochodzi co Ciebie interesuje, zasypujesz dział takimi śmieciami. Są do tego odpowiednie działy
    było sobie życie

| OlyJedi
    Mieszka w
    Toruń
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez RobertW3D
    Pliiizzz - nie dawaj takich dywagacji w kategorii E-System. Poza tym przeczytaj wątki o E-P1 i innych body a znajdziesz odpowiedzi ...
    A w jakiej kategorii to dać?
    Ciekawe czy Panasonic będzie się trzymał 4/3 czy też zrobi odwrót. Na Panasonicowych forach widać większość uważa że panasonic zrobił wielką ftopę

Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fotomic
    Mnie nie obochodzi co Ciebie interesuje, zasypujesz dział takimi śmieciami. Są do tego odpowiednie działy
    A takie bzdury piszę, bo zwyczajnie nie mam wystarczającej wiedzy na ten temat i fajnie jakby na forum dyskusyjnym, które z założenia służy do prowadzenia dyskusji, ktoś by mnie powyprowadzał kulturalnie z błędu.
    Jak nie, to proszę o usunięcie tematu. I ostrzeżenie za lekkomyślność. Mnie to jakoś nie poruszy, a może komuś się lepiej zrobi.

| OlyJedi Awatar RobertW3D
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    A takie bzdury piszę, bo zwyczajnie nie mam wystarczającej wiedzy na ten temat i fajnie jakby na forum dyskusyjnym, które z założenia służy do prowadzenia dyskusji, ktoś by mnie powyprowadzał kulturalnie z błędu.
    Jak nie, to proszę o usunięcie tematu. I ostrzeżenie za lekkomyślność. Mnie to jakoś nie poruszy, a może komuś się lepiej zrobi.
    Forum E-System jest od dywagacji nad konkretnymi rzeczami związanymi z E-Systemem i rozwiązywaniem problemów z body, akcesoria, kompatybilnością itp. Dywagacje można dawać do działu chociażby Pozostałe ...
    Pozdrawiam, Robert
    Był sobie Olek, piękny, wielki, czarny Olek z całą kompanią braci ...
    ... a jest ... żółta łódź podwodna ....

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar andytown
    Mieszka w
    Wrocław
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    A więc to co jest powtarzane wielokrotnie i nie podlega dyskusji:

1) jaśniejsze szkła, mniejsza klatka umożliwia robienie jaśniejszych szkieł np. 35-100, 14-35, 14-54, przy tym samym rozmiarze, lub mniejszych przy tym samym świetle.

2) Następuję bardziej prostopadłe padanie światła, przez co różnica w ostrości pomiędzy środkiem a brzegiem jest mniejsza

3) Mniejsze lżejsze body (szczególnie dla amatora)

wady:

1) mniejsze wizjery, a jeżeli tej samej wielkości to ciemniejsze, choć można to nadrobić jasnością szkła, i taki wizjer 4/3 ze szkłem o działkę jaśniejszym przy tej samej wielkości będzie wyglądał identycznie jak wizjer APS

2) mniejsze piksle.. w związku z tym zawsze będzie trochę bardziej szumiał, można to zrównoważyć jaśniejszymi szkłami. Raz olek będzie doganiał (e-510) raz będą mu znowu uciekać ... Teoretycznie przy tej samej techonolgi strata na szumach w EV = uzyskowi na jasności szkła w EV
    Próbowałem już wielu kochanek i zawsze wracam do OLI

www.fotochwila.pl - zdjęcia ślubne, portrety