Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: Tablet dla początkującego

  1. #1
    | OlyJedi Awatar wulf
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    647
    Siła reputacji
    75
    Moja galeria

    Tablet dla początkującego

    Od pewnego czasu dojrzewam do zakupu komputera przenośnego. Laptopa odrzuciłem bo to nie jest sprzęt przenośny. Myślałem o netbooku ale to też nie było to.
    Potrzebuję coś niedużego, nie absorbującego przestrzeni podczas wyjazdów, głównie do internetu: poczta, przelewy, forum i drobnej rozrywki w czasie podróży: e-booki, filmy, muzyczka. Pomyślałem o tabletach z ekranem 7". W oko wpadł mi Ainol Crystal
    np taki: http://allegro.pl/ainol-crystal-2x1-...086138482.html
    Sporo osób tutaj pewnie używa podobnego sprzętu więc może ktoś będzie tak dobry i mi doradzi.
    Na początek potrzebuję prostego ale w miarę przyzwoitego sprzętu, jak mi się spodoba to nabędę sobie kiedyś bardziej wypasionego z większym ekranem. Chciałbym wydać na to coś max 400zł.
    bezbagnetowiec z mianowania

  2. #2
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

    Odp: Tablet dla początkującego

    Jak kupisz taniutki i prosty, to może okazać się, ze bardziej wypasionego nie nabędziesz, bo tak bardzo ten taniutki i prosty Cię zrazi... zwłaszcza jakiś noname.

  3. #3
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria

    Odp: Tablet dla początkującego

    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Jak kupisz taniutki i prosty, to może okazać się, ze bardziej wypasionego nie nabędziesz, bo tak bardzo ten taniutki i prosty Cię zrazi... zwłaszcza jakiś noname.
    Ten Pan ma rację.
    Odczekaj, poczytaj i wybierz konkretny model.
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  4. #4
    | OlyJedi Awatar anmael
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    270
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria

    Odp: Tablet dla początkującego

    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Jak kupisz taniutki i prosty, to może okazać się, ze bardziej wypasionego nie nabędziesz, bo tak bardzo ten taniutki i prosty Cię zrazi... zwłaszcza jakiś noname.
    Zgadzam się w 100%

    Pomyśl nad Nexus 7 - znacznie ponad budżet, ale przynajmniej się nie zrazisz do tabletów.
    E-620, ZD 14-54/2.8-3.5, ZD 70-300/4.0-5.6, Metz 48 AF-1

  5. #5
    | OlyJedi Awatar koronax
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    silesia
    Posty
    4.661
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Tablet dla początkującego

    Szczerze odradzam tani tablet. Ja myślałem w nad tabletem w zeszłym roku. Zastanawiałem się co kupić. Zrezygnowałem z taniego.
    Wolałem coś droższego no i lepszego. A 7 cali trochę mało ale jak chcesz i potrzebujesz teraz taki to kup, Ale radzę coś lepszego. Za 400 zł nie kupi się porządnego tableta. Ja wziąłem od razu 10,cali samsunga.
    Nexusy są dobre.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar wulf
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    647
    Siła reputacji
    75
    Moja galeria

    Odp: Tablet dla początkującego

    No dobra, czym właściwie w takim razie różni się taki samsung czy nexus od innych skoro jeden i drugi też robiony jest w chinach?
    Wyglądają tak samo. Wszystkie mają androida 4.X dwu czy tam więcej rdzeniowe procesory, ekrany ips.
    Chodzi o to, że nie chcę przeinwestować i wydawać pieniędzy na coś co nie jest mi potrzebne. Rozumiecie? Potrzebuję aparatu do robienia zdjęć na wycieczce, kupię sobie pena a nie leicę. Tak samo tutaj z tym że nie jestem obeznany w temacie.
    To te tańsze tablety rozlecą się po miesiącu, czy też nie będę mógł sobie zrobić przelewu czy filmu obejrzeć?
    bezbagnetowiec z mianowania

  7. #7
    | OlyJedi Awatar koronax
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    silesia
    Posty
    4.661
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Tablet dla początkującego

    Nie trzeba wydawać dużo kasy na dobry tablet. Wspomniany Nexus 7 cali można chyba kupić poniżej 900 zł. Dobry procesor, wyświetlacz IPS z tego co się orientuje. Te tańsze mogą cię po jakimś czasie denerwować , Słabszy wyświetlacz , słabszy procesor, Słabszy czas reakcji. Naprawdę może do denerwować, a dołoży się kilkaset zł i ma się o wiele lepszy sprzęt.
    Możesz wejść na tabletowo.pl .
    Poczytać tam o nexusie i samsungu galaxy tab.
    Ostatnio edytowane przez koronax ; 11.03.13 o 17:56

  8. #8
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar adambieg
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    Miasto nad Brdą
    Posty
    2.812
    Siła reputacji
    108
    Moja galeria

    Odp: Tablet dla początkującego

    Od kilku miesięcy mam Ainola Elf II, dwa rdzenie, ekran zwykłe LCD. Działa świetnie, do poczty, netu itp. jest wystarczający. Koleżanka kupowała pod koniec roku Ainola Aurorę, to samo co elf ale z matrycą IPS i również chwali. Na IPSie zdjęcia wyglądają naprawdę dobrze Mój pracuje kilka godzin dziennie, jak nie ja, to bawią się synowie. Bateria wystarcza na jakieś 6-7 godzin z włączonym WiFi. Kupił bym go po raz kolejny.
    Ten crystal to po prostu kolejne wcielenie Aurory.

  9. #9
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria

    Odp: Tablet dla początkującego

    Taka dorada - patrz, czy ma wbudowany modem 3G, bo jak będziesz w lesie, to interneta niet
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  10. #10
    | OlyJedi Awatar koronax
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    silesia
    Posty
    4.661
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Tablet dla początkującego

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Taka dorada - patrz, czy ma wbudowany modem 3G, bo jak będziesz w lesie, to interneta niet
    Tylko że tablety z modemem działające w 3G odpowiednio więcej kosztują. A wydaje mi się że autor wątku nie chce płacić dużej kwoty za tablet.

Podobne wątki

  1. RAW + Tablet z Biedronki....
    By apz in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 2.02.13, 14:02
  2. Tablet graficzny
    By Thomasso in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 27.11.11, 10:18
  3. tablet a HD Video
    By osiołek in forum Porady audio/video
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27.10.11, 19:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.