Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: FL-600R vs FL-36R vs FL-50R

  1. #1
    | OlyJedi Awatar themoth
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    623
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    FL-600R vs FL-36R vs FL-50R

    Co zaproponowalibyście do PEN E-PL3?
    Papa co prawda nie gra roli (z rozsądkiem się rozumie), ale jeżeli chodzi o ergonomię i współpracę, czy warto dopłacać do 50R?
    e-pl3

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria

    Odp: FL-600R vs FL-36R vs FL-50R

    Pen i FL50R nie równa się ergonomia. Trzyma się to fatalnie (mam bez R, ale chyba wielkościowo to samo). Aczkolwiek ma power. Brałbym FL-600, bardzo przyjemna lampa.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  3. #3
    | OlyJedi Awatar themoth
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    623
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: FL-600R vs FL-36R vs FL-50R

    a czy FL-600R bywa kapryśna, jeżeli chodzi o doświetlanie bądź pracę bezprzewodową?
    e-pl3

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria

    Odp: FL-600R vs FL-36R vs FL-50R

    Cytat Zamieszczone przez themoth Zobacz posta
    a czy FL-600R bywa kapryśna, jeżeli chodzi o doświetlanie bądź pracę bezprzewodową?
    Za mało używałem, żeby to stwierdzić. Miałem tylko na testach.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  5. #5
    | OlyJedi Awatar markus74
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Posty
    124
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    Odp: FL-600R vs FL-36R vs FL-50R

    Gdy zamieniałem lustrzankowe klamoty na EPL-3 to jednym z głównych powodów tej zmiany były gabaryty. Trzymając się dalej tej filozofii zmieniłem FL 36R na FL 300R. Moim zdaniem najlepiej pasuje do mikrusów wizualnie (pozostałe tworzą dośc komiczny zestaw). Oczywiście nie ma tej mocy ale do zastosowań typowo amatorskich typu urodziny w domu (mieszkanie w bloku + biały sufit) sprawdza się idealnie. Poza tym w odróznieniu od FL 36R błyskawicznie sie ładuje i fajnie się składa na aparacie gdy jest nieużywana. Można więc ją złożoną na aparacie schować do pokrowca co też uważam za duży plus. Jak potrzebujesz mocy to bierz 50-tkę, a jak priorytetem gabaryty to "trzysetkę" polecam.

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria

    Odp: FL-600R vs FL-36R vs FL-50R

    Mikrus z FL50 to wykląda komicznie i ni jak to nie jest praktyczne, aczkolwiek od biedy się przydaje

    Tak to wygląda z om-d
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P2140192.JPG
Wyświetleń:	491
Rozmiar:	131,2 KB
ID:	82787  
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  7. #7
    | OlyJedi Awatar oly2020
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    124
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria

    Odp: FL-600R vs FL-36R vs FL-50R

    Ze swojego doświadczenia mogę napisać że FL-36 (wersja R jeśli potrzebujesz bezprzewodowego wyzwalania) jest optymalna, sprawdza się doskonale, gabaryty nie są takie niedopasowane, przynajmniej ja się przyzwyczaiłem po chwili używania, a miałem duże lustrzanki z dużymi lampami i wydaje mi się że komfort użytkowania e-pl3+fl36 jest do zaakceptowania, a czas ładowania mi nie przeszkadza, nie zauważam tego problemu(a zrobiłem już setki, może i tysiące zdjęć tym zestawem), bo dłuższy czas jest jedynie jak wyzwalasz pełną moc, a zwykle nie jest potrzebne 100% mocy, szczególnie jeśli planujesz jasne stałki. Oczywiście ważne jest zasilanie, mając porządne akumulatory da się żyć

  8. #8
    | OlyJedi Awatar themoth
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    623
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: FL-600R vs FL-36R vs FL-50R

    R się przydaje, tak przynajmniej zauważyłem jak znajomy ostatnio szalał z alfą 66, a klamoty w tym jakąś tam lampę - ale bezprzewodową - ze starej Minolty. Do 36R przekonuje mnie na dziś dzień cena, choć to nie jest wyznacznik, natomiast 600R ma daje więcej pałera i wg specyfikacji dedykowany jest raczej do PENów. Choć wszędzie czytam że systemy m4/3 i 4/3 są kompatybilne, to spotykam się również z opiniami że 36 i 50 nie doświetlają i nie widać tego wcale na wyświetlaczu aparatowym, a dopiero na monitorze.
    Druga sprawa że przy bezprzewodówce gabaryt ma drugorzędne znaczenie, bo lampę można sobie gdzieś ciepnąć.
    A czy spotkaliście się z jakimiś problemami z balansem bieli przy powyższych lampach?
    e-pl3

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    270
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: FL-600R vs FL-36R vs FL-50R

    Przed chwilą sprawdziłem E-PL5 z FL-36R wygląda zupełnie dobrze i nawet trzyma się bez wysiłku, nie giba się w żadną stronę. Nie zauważyłem problemu z balansem bieli. Moim zdaniem z tą lampą nawet lepiej dobiera balans bieli. Mam jednak raz dobrze naświetlone zdjęcia, a raz mocno niedoświetlone. Jeśli są dobrze doświetlone to na monitorze widzę to od razu, jeśli słabo to na monitorze prawie nie widzę, co fotografowałem . Może to akumulatory z nieco już niższym napięciem? Podładuję i jutro sprawdzę jeszcze raz. Perfekcyjnie działa wyzwalanie przez RC.
    Czy ktoś sprawdzał lampę FL 300R na E-PL5 z podpiętym mZD 12-50? Lampa z zestawu FL-LM1 rzuca cień. FL 300R wydaje się wyższa więc może cienia nie daje?
    E-PL5, mZD 14-42, mZD 40-150, mZD 12-50, mZD 45 1.8, OM 50 1.8

  10. #10
    | OlyJedi Awatar themoth
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    623
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: FL-600R vs FL-36R vs FL-50R

    Cytat Zamieszczone przez rah Zobacz posta
    ...Podładuję i jutro sprawdzę jeszcze raz...
    no i co tam Panie?
    e-pl3

Podobne wątki

  1. FL-600R nowa lampa systemowa
    By nightelf in forum Oświetlenie micro 4/3
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 26.10.15, 15:24
  2. Lampa błyskowa FL-600R
    By Iwo in forum [K] Oświetlenie 4/3 i micro 4/3
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 4.03.13, 19:24
  3. FL-600R nowa lampa systemowa
    By nightelf in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 6.12.12, 10:27
  4. FL-600R nowa lampa systemowa
    By nightelf in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 7.02.12, 14:18

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.