Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: Pomoc w obróbce

  1. #11
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: Pomoc w obróbce

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    MZ Zawsze musi byc.Gdy oswietlasz snieg w kadrze zimnym swiatlem to nie nadasz mu zoltego odcienia lub pomaranczowego.
    Powiedziałbym, że zdania w tym temacie są podzielone. Co jeśli śnieg oświetlają w nocy lampy uliczne, które najczęściej dają zafarb ciepły, pomarańczowy czy zółty. Także w tym przypadku należy korygować WB? Czy zostawić jak widzieliśmy (zapamiętaliśmy) daną scenę?
    Osobiście koryguję ale nie zawsze w 100%.

    W tym konkretnym zdjęciu światło jest też troszeczkę pomieszane z ciepłym światłem z okna. Poza tym nie sądzę aby lampa nad drzwiami dawała dokładnie białe światło, a śnieg skorygowałeś rzekłbym idealnie do bieli.
    Oczywiście są przypadki kiedy mamy do czynienia z ewidentnym zafarbem i należy wtedy ingerować. To indywidualne podejście autora. Po prostu już nie przywiązuje do tego tak dużego znaczenia jak kiedyś
    W tym zdjęciu kolory (jak dla mnie) są bardziej wynikające z istniejących warunków (rzeczywista tonacja) niż zafarbu.
    Nie twierdzę, że mam rację, tak to odbieram.

    Edit.
    Może nałożyć na siebie te dwa zdjęcia na warstwach z kryciem np. 50%
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 23.02.13 o 14:04
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  2. #12
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: Pomoc w obróbce

    Mi podobają się obie wersje. Obróbka Mirka - wybielenie śniegu - sprawiła, że zdjęcie nabrało weselszego wyrazu.
    The question is, who cares?

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: Pomoc w obróbce

    Balans bieli musi być taki, żeby zdjęcie wyglądało tak, jak chcesz. Jak chcesz, żeby śnieg był pomarańczowy, a nie biały, to ok
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #14
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: Pomoc w obróbce

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Balans bieli musi być taki, żeby zdjęcie wyglądało tak, jak chcesz. Jak chcesz, żeby śnieg był pomarańczowy, a nie biały, to ok
    Mi bardziej chodzi o to nie jak chcę, ale jak to wyglądało w rzeczywistości. Oczywiście dowolność też jest
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  5. #15
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Pomoc w obróbce

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta

    W tym konkretnym zdjęciu światło jest też troszeczkę pomieszane z ciepłym światłem z okna. Poza tym nie sądzę aby lampa nad drzwiami dawała dokładnie białe światło, a śnieg skorygowałeś rzekłbym idealnie do bieli.
    Oczywiście są przypadki kiedy mamy do czynienia z ewidentnym zafarbem i należy wtedy ingerować. To indywidualne podejście autora. Po prostu już nie przywiązuje do tego tak dużego znaczenia jak kiedyś
    W tym zdjęciu kolory (jak dla mnie) są bardziej wynikające z istniejących warunków (rzeczywista tonacja) niż zafarbu.
    Nie twierdzę, że mam rację, tak to odbieram.
    Napisales dokladnie to co ja tylko innymi slowami.Zauwaz,ze cieply nalot swiatla z okna bedzie w miejscach oswietlonych,nie bedzie go w cieniach(i juz mamy prawie definicje zafarbu).Natomiast w obrebie tego "halogenka"z zimnym niebieskim swiatlem cieplo z okna nie ma nic do szukania.Staralem sie w swoim przykladzie podkreslic rozne odcienie od zimego do cieplego w tych miejscach w jakich mysle ze takie powinno byc.Bez zadnej tonacji chyba tam nie ma sniegu.Moze po prawej na dole w cieniach,bo tam zadne swiatlo juz nie gra.
    Ale dyskutujmy.O to prosil autor.

  6. #16
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria

    Odp: Pomoc w obróbce

    Dyskutujcie, pewnie......Mam Was na oku...
    Głos Mirka mi się podoba..
    Poświata z okna nie wszędzie dojdzie, świecący białym światłem....lampion.. rozprasza tą poświatę nadając najbliższej okolicy swą barwę.

    ---------- Post dodany o 13:54 ---------- Poprzedni post był o 13:53 ----------

    Aaaaaaa! Zdjęcie bardzo dobre
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  7. #17
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: Pomoc w obróbce

    To podyskutujmy jeszcze trochę. Przewrotnie mógłbym napisać, że w poprawionym zdjęciu jest "źle" dobrany WB, a w oryginalnym "dobrze".
    Dlaczego? Światło to samo. Spójrzmy na ścianę (fragment bez tynku) tam gdzie są cegły. Jaki powinny mieć kolor i na którym zdjęciu jest bardziej zbliżony do naturalnego (prawdziwego). Owszem, śnieg jest bialutki bez najmniejszych zastrzeżeń, a reszta nie powinna w takim razie też taka (w prawdziwych kolorach) być? Dlatego jak pisałem wcześniej nie przywiązuję do tego już zbyt dużej wagi.
    Bym sobie tak (na szybko) to zrobił, oczywiście z zafarbami, a może w podobnej tonacji jak była(tego nie wiem)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z1074415a.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	912,7 KB
ID:	82038

    Edit. Nie jest wykluczone też, że było jeszcze jakieś żródło światła, którego na zdjęciu nie widać, a obejmowało scenę. Tu może autor ewentualnie podpowie.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 23.02.13 o 15:35
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  8. #18
    | OlyJedi Awatar BIKER
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    zapomniana "Ziemia obiecana" obecnie Miasto bezprawia. Ale to moja Łódź.
    Posty
    4.175
    Siła reputacji
    125
    Moja galeria

    Odp: Pomoc w obróbce

    Fotka bardzo fajna, dyskusja ciekawa. Proszę o więcej

  9. #19
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Pomoc w obróbce

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    To podyskutujmy jeszcze trochę.
    Tak.Tylko nie zmienajmy tego w dyskusje ,ze moje jest najmojsze.Bo to nie konkurs.
    Nie powiem.Twoja wersja ciekawie pokazana.
    Epicure ujal to bardzo trafnie.To ma byc zamierzonym efektem naszej pracy i naszch zmyslow a nie wynikem przypadkowym na zasadzie takie mi wyszlo.
    Ostatnio edytowane przez Mirek54 ; 23.02.13 o 15:43

  10. #20
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: Pomoc w obróbce

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Tak.Tylko nie zmienajmy tego w dyskusje ,ze moje jest najmojsze.Bo to nie konkurs.
    Nigdzie tak nie twierdziłem i dziwię się, że tak to odebrałeś. Pisałem, ze nie twierdzę iż mam rację. To tylko moje zdanie w tym temacie. Wstawiłem tylko dla tego aby obrazowo pokazać (nie dla konkursu), że nie przywiązuje już tak uwagi na zafarby, szczególnie w nocnych ujęciach.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Podobne wątki

  1. Książka/poradnik o fotografowaniu i obróbce zdjęć
    By Brooklyn in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 4.09.10, 22:28
  2. Problem przy obróbce zdjęć
    By witus in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24.03.09, 19:57
  3. Drastyczny spadek wielkości pliku po obróbce.
    By olympusart in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10.06.07, 16:06
  4. Co powinno być pierwsze w obróbce zdjęć?
    By Krzysiek30 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27.08.04, 15:48

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.