Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Wątek: Om i szkła m-42

  1. #31
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria

    Odp: Om i szkła m-42

    Cytat Zamieszczone przez sepi19 Zobacz posta
    Po sprawdzeniu w serwisówce OM-2, stwierdzam, że nie powinno być z tym większych problemów. Zmiana bagnetu bez problemu, natomiast nie jestem do końca pewien jak będzie z ostrością do nieskończoności. Z chęcią bym to potwierdził praktycznie, niestety nie mam takiego body.
    Ale widziałeś co autor wątku zrobił z OM-2000? Rozberał i COFNĄŁ bagnet. Jak chcesz cofnąć bagnet w OM-2 jeśli masz pierścień nastawy czasów? Licz, że brakuje Ci w tej chwili jakieś 5-6mm.
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  2. #32
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria

    Odp: Om i szkła m-42

    Cytat Zamieszczone przez strOOs Zobacz posta
    Ale widziałeś co autor wątku zrobił z OM-2000? Rozberał i COFNĄŁ bagnet. Jak chcesz cofnąć bagnet w OM-2 jeśli masz pierścień nastawy czasów? Licz, że brakuje Ci w tej chwili jakieś 5-6mm.
    Stroos, ale to ja jestem autorem tego wątku . Założysz się, że jest to możliwe ????
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  3. #33
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria

    Odp: Om i szkła m-42

    Cytat Zamieszczone przez sepi19 Zobacz posta
    Stroos, ale to ja jestem autorem tego wątku . Założysz się, że jest to możliwe ????
    Widziałem swego czasu wycięty bagnet z Canon 5D Mark II, usunięte lustro i wstawiony banget Leica M - taki "niby dalmierz" za 1/3 ceny. Tylko po co sobie tak utrudniac?

    Bodajze ostatnio w świecie motoryzacji była mocna dyskusja nt. replik tzw. "srebrnych strzał" czyli starych mercedesów wyścigowych - fabryka nie akceptuje produkowania replik, bo oryginalne są wciąż na chodzie w odpowiedniej, wg nich, ilości. I tu jest to samo - po co robić jakiegoś "miksa" ze sprawnego aparatu? Jest tyle rzeczy na świecie, które można, że jeszcze wszyscy byśmy się zdziwili - ale mało kto je robi, bo prostsze jest gotowe rozwiązanie - a w tym przypadku o innowacyjności nie ma co mówić.

    Serio, argument ze zona by Cie powiesiła za jaja - a jak się dowie, że rozkręciłeś wszystko i rozkalibrowałeś po to żeby ona była spokojna to się ucieszy? A w ogóle przy takiej ilości sprzętu jak wypisałeś na początku to by cokolwiek zauważyła?

    Tu masz Prakticę gratis dołączaną do obiektywu: http://allegro.pl/praktica-mtl-50-z-...023327058.html
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  4. #34
    | OlyJedi Awatar CzaRmaX
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    4.889
    Siła reputacji
    151
    Moja galeria

    Odp: Om i szkła m-42

    Cytat Zamieszczone przez strOOs Zobacz posta
    Serio, argument ze zona by Cie powiesiła za jaja - a jak się dowie, że rozkręciłeś wszystko i rozkalibrowałeś po to żeby ona była spokojna to się ucieszy? A w ogóle przy takiej ilości sprzętu jak wypisałeś na początku to by cokolwiek zauważyła?
    str00s żony w tych sprawach zauważą wszystko bo mając jakąś kochankę pt. hobby jesteś na kontrolowanym a jedyny brak obiekcji to kiedy im się kupuje lub same kupują coś kolejnego z serii
    Popraw stopkę, wg regulaminu powinna mieć max trzy wiersze. CIEKAWE JAK ZMIESZCZĘ TRZY WIERSZE ALE POSZUKAM. "A GDY JUŻ Z NAS OPADNIE": A gdy już z nas opadnie, łuska słów, i staniemy nadzy, w prawdzie, Co powie nam Bóg?; "BEZ DATY": Dojrzałość przychodzi, Zawsze nazbyt późno, Kiedy już powoli, Odchodzimy w tło; "ZWIERZĘTA": Ofiary naszej pychy, Pokarmy naszych głodów. HEHE UDAŁO SIĘ

  5. #35
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria

    Odp: Om i szkła m-42

    Cytat Zamieszczone przez CzaRmaX Zobacz posta
    str00s żony w tych sprawach zauważą wszystko bo mając jakąś kochankę pt. hobby jesteś na kontrolowanym a jedyny brak obiekcji to kiedy im się kupuje lub same kupują coś kolejnego z serii
    Zawsze można było kupić żonie taką Prakticę i potem niby "podbierać"
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  6. #36
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria

    Odp: Om i szkła m-42

    Tu masz Prakticę gratis dołączaną do obiektywu: http://allegro.pl/praktica-mtl-50-z-...023327058.html[/QUOTE]

    Czyli z tego wynika, że : praktica 75 + najtańsza przesyłka 18 = 93zł w tym miesiącu mogę ekstra wydać na cukierki dla dzieci.
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  7. #37
    | OlyJedi Awatar HrabiaMiod
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Posty
    1.152
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria

    Odp: Om i szkła m-42

    Cytat Zamieszczone przez strOOs Zobacz posta
    Widziałem swego czasu wycięty bagnet z Canon 5D Mark II, usunięte lustro i wstawiony banget Leica M - taki "niby dalmierz" za 1/3 ceny. Tylko po co sobie tak utrudniac?
    Ano na przykład po to by móc nagrywać film na pełnej klacie z Noktiluxem : )

    Jednak w przypadku wątkowym jakiekolwiek manipulacje są stratą czasu.

  8. #38
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria

    Odp: Om i szkła m-42

    "Jednak w przypadku wątkowym jakiekolwiek manipulacje są stratą czasu.[/QUOTE]"


    Mógłbyś coś więcej napisać, rozwinąć myśl? Wiem , że masz duże doświadczenie w analogach i cenię sobie bardzo twoje opinie.
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  9. #39
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria

    Odp: Om i szkła m-42

    No i najstała wiekopomna chwila. Odebrałem dwie klisze Ilforda 400, jedna naświetlana w Praktice (orginalne mocowanie m-42), druga w OM-2000 tymi samymi obiektywami z mocowaniem m-42. To działa ! Nie ma żadnej różnicy jeśli chodzi o ostrość czy naświetlenie.
    Czy to ma sens?, czy się opłaca? Na te pytania każdy musi sobie sam odpowiedzieć, dla jednych będzie to bezsensu, dla drugich ciekawostka a ja się świetnie bawiłem .
    Jeszcze raz dziękuję wszystkim za zainteresowanie i udział w dyskusji.
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

Podobne wątki

  1. f8 a jakość szkła
    By oczko in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21.08.09, 16:50
  2. e-510 + szkła m42 - nieostry
    By kobalt in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21.06.09, 20:17
  3. 4/3 i szkła canon FD
    By fotomic in forum E-System
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 24.09.08, 22:38
  4. E-510 + szkła
    By GMaciek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 6.02.08, 00:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.