Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: RAW + Tablet z Biedronki....

  1. #1
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    RAW + Tablet z Biedronki....

    Kupiłem tablet na wycieczkę zamorska głównie po to by moc skopiować karty na dysk twardy, ale, skoro już mam tableta z androidem mam pytanie o aplikacje ,która umożliwiła by przejrzeć chociaż jpe-gi i pokazałaby histogram. W końcu będę nosił te 10 cali LCD-eka przy sobie.
    W temacie Android jestem kompletnym ignorantem, telefonu używam tylko do dzwonienia i do tego Nokii, najczęściej...
    O pomoc proszę.
    AP.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria

    Odp: RAW + Tablet z Biedronki....

    do obróbki to może Adobe Photoshop Touch

    https://play.google.com/store/apps/d....pstouch&hl=pl

    jest płatny, ale te 30 zł to nie majątek.

    Do RAWów to chyba RawVision za 16 zł:

    https://play.google.com/store/apps/d...awVision&hl=pl

    obsługuje m.in. Olympusa. Można ściągnąć wersję demo:
    https://play.google.com/store/apps/d...c2lvbkRlbW8iXQ..

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: RAW + Tablet z Biedronki....

    Ja mam zainstalowane RawVisionDemo. Do przeglądania RAW-ów całkiem fajnie się nadaje. EXIF wyświetla tak sobie, tzn. Większość podstawowych informacji jest, ale części znaczników nie potrafi rozpoznać i masz wtedy niezrozumiały ciąg znaków w sekcjach "Unknown tag". W wersji demo nie da się zapisywać np. JPG-a wywołanego z RAW-a.
    The question is, who cares?

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria

    Odp: RAW + Tablet z Biedronki....

    Ja mam bezpłatną aplikację RawDroid Beta. Czyta różne rawy, można podejrzeć exif ale nie zapisuje zdjęć do jpg.

    Wg mnie tablet nie jest dobrym bankiem zdjeć - posiada raczej małą pamięć, kusi złodziei a w przypadku jakiegoś buga mogą być problemy z odczytaniem danych.
    Za to jest świetnym kompanem w podróży- jest poręczny, posiada wi-fi, można odebrać pocztę, porozmawiać poprzez skype i serfować w necie.
    Ostatnio edytowane przez Mcarto ; 2.02.13 o 03:02
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  5. #5
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: RAW + Tablet z Biedronki....

    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    Ja mam bezpłatną aplikację RawDroid Beta. Czyta różne rawy, można podejrzeć exif ale nie zapisuje zdjęć do jpg.

    Wg mnie tablet nie jest dobrym bankiem zdjeć - posiada raczej małą pamięć, kusi złodziei a w przypadku jakiegoś buga mogą być problemy z odczytaniem danych.
    Za to jest świetnym kompanem w podróży- jest poręczny, posiada wi-fi, można odebrać pocztę, porozmawiać poprzez skype i serfować w necie.
    Nie chcę używać jako magazynu, tylko zamiast wlec ze sobą laptopa, jako urządzenia pośredniczącego między kartą a dyskiem. Do zgrywania zawartości kart na dyski twarde. Nie chcę również obrabiać zdjęć, tylko ew. przejrzeć z wyświetleniem histogramu.
    Do obróbki mam zestaw domowy z mocnym intelowym procesorem i przyzwoitymi monitorami.
    Na wyjazdach zwłaszcza dalekich ustawiam aparat na JPG + RAW i bracketing 3x co 1EV. I potrzebuję na koniec dnia opróżnić karty, używam 2 aparatów, E-M5 i przebudowanego na podczerwień E-PL1. Zwykle przed snem kopiuję zawartość kart na 1 lub 2 dyski twarde, formatuję karty i podłączam baterie od aparatów do ściany. By móc szybko wstać na wschód następnego dnia bez zbędnej zwłoki...
    Ostatnio edytowane przez apz ; 2.02.13 o 03:27
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria

    Odp: RAW + Tablet z Biedronki....

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Nie chcę używać jako magazynu, tylko zamiast wlec ze sobą laptopa, jako urządzenia pośredniczącego między kartą a dyskiem. Do zgrywania zawartości kart na dyski twarde. Nie chcę również obrabiać zdjęć, tylko ew. przejrzeć z wyświetleniem histogramu.
    Do obróbki mam zestaw domowy z mocnym intelowym procesorem i przyzwoitymi monitorami.
    Na wyjazdach zwłaszcza dalekich ustawiam aparat na JPG + RAW i bracketing 3x co 1EV. I potrzebuję na koniec dnia opróżnić karty, używam 2 aparatów, E-M5 i przebudowanego na podczerwień E-PL1. Zwykle przed snem kopiuję zawartość kart na 1 lub 2 dyski twarde, formatuję karty i podłączam baterie od aparatów do ściany. By móc szybko wstać na wschód następnego dnia bez zbędnej zwłoki...
    Sprawdź sobie aplikację która podałem - jest darmowa to zawsze można ją wywalić. Na androida jest wiele podobnych ale ich użyteczność jest różna.

    Co do kopiowania zdjęć to sam jestem ciekawy czy tablet się sprawdzi - pewnie będzie potrzebny dysk z niezależnym zasilaniem?
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  7. #7
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: RAW + Tablet z Biedronki....

    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    Sprawdź sobie aplikację która podałem - jest darmowa to zawsze można ją wywalić. Na androida jest wiele podobnych ale ich użyteczność jest różna.

    Co do kopiowania zdjęć to sam jestem ciekawy czy tablet się sprawdzi - pewnie będzie potrzebny dysk z niezależnym zasilaniem?
    Mam dysk 2TB w obudowie sztywnej,przenośnej, z zasilaczem, miałem go ze sobą w Toskanii stosunkowo nowy, bo ubiegłoroczny i sprawię sobie jakieś 300- 500Mb dysku ssd. I czytnik kart SD.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 2.02.13 o 04:11
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria

    Odp: RAW + Tablet z Biedronki....

    Jako, że w temacie tabletów i androidów też jestem kompletnym laikiem, zapytam, czy tablety mają port USB, przez który się da kopiować na nie zdjęcia prosto z karty włożonej do czytnika, czy jak to się odbywa?
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  9. #9
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria

    Odp: RAW + Tablet z Biedronki....

    tak, posiadają port micro B-USB Host, czyli można DO niego podłączyć różne urządzenia (m.in dyski, pendrive, modem 3g, czytnik kart itp)

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: RAW + Tablet z Biedronki....

    Cytat Zamieszczone przez luc4s Zobacz posta
    Jako, że w temacie tabletów i androidów też jestem kompletnym laikiem, zapytam, czy tablety mają port USB, przez który się da kopiować na nie zdjęcia prosto z karty włożonej do czytnika, czy jak to się odbywa?
    Zależy od modelu i producenta. W moim (tzn. Mojej żony ) jest port usb host z gniazdem micro usb. Podpinasz do niego aparat i działasz.
    The question is, who cares?

Podobne wątki

  1. Tablet graficzny
    By Thomasso in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 27.11.11, 10:18
  2. tablet a HD Video
    By osiołek in forum Porady audio/video
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27.10.11, 19:35
  3. Makro: biedronki
    By Arram in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25.07.04, 03:01

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.