Strona 272 z 373 PierwszyPierwszy ... 172222262270271272273274282322372 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2.711 do 2.720 z 3727

Wątek: lisiajamka przedstawia

  1. #2711
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Nadal muszę rozdać...
    Przykładam te rzeźby do naszego kraju i już widzę te obrazoburcze dyskusje...
    A podobają Ci się te obeliski? I potrafisz powiedzieć jakie niosą przesłanie?

  2. #2712
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    A podobają Ci się te obeliski? I potrafisz powiedzieć jakie niosą przesłanie?
    Nie, nie potrafię. Nie byłem, nie widziałem. Owszem przeczytałem co Google mówi.
    Ale... czy wyobrażasz sobie postawienie w naszym kraju figury ze zdjęcia 444 ? Bo ja już widzę te wrzaski. Nie wiem czy ona (figura - rzeźba) jest wyjęta z kontekstu, czy też jest sama w sobie pojedynczym elementem do przemyślenia
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  3. #2713
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lisiajamka1
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    7.311
    Siła reputacji
    415
    Moja galeria
    "Chciałem łączyć monumentalne z uczuciem. Moje pomniki zawsze wypływają z uczucia, nigdy nie wyłaniają się z refleksji i kalkulacji..." Słowa Gustawa Vigelanda o swoim parku. Rzeźby obrazują stadia ludzkiego życia, są nieoczywiste i raczej nie pozostawiają widza obojętnym
    450.
    Nazwa:  P8280017 (2).jpg
Wyświetleń: 159
Rozmiar:  1,09 MB


    451.
    Nazwa:  P8280027.jpg
Wyświetleń: 178
Rozmiar:  1,15 MB


    452.
    Nazwa:  P8280014 (2).jpg
Wyświetleń: 189
Rozmiar:  2,00 MB

  4. #2714
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lisiajamka1
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    7.311
    Siła reputacji
    415
    Moja galeria
    Trondheim
    453.
    Nazwa:  P8290203.jpg
Wyświetleń: 149
Rozmiar:  2,17 MB


    454.
    Nazwa:  P8290211.jpg
Wyświetleń: 141
Rozmiar:  2,39 MB


    455.
    Nazwa:  P8290215.jpg
Wyświetleń: 141
Rozmiar:  2,82 MB


    456.
    Nazwa:  P8290171.jpg
Wyświetleń: 163
Rozmiar:  2,52 MB

  5. #2715
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Nie, nie potrafię. Nie byłem, nie widziałem. Owszem przeczytałem co Google mówi.
    Ale... czy wyobrażasz sobie postawienie w naszym kraju figury ze zdjęcia 444 ? Bo ja już widzę te wrzaski. Nie wiem czy ona (figura - rzeźba) jest wyjęta z kontekstu, czy też jest sama w sobie pojedynczym elementem do przemyślenia
    @Bodzip czy chciałbyś aby takie coś jak na 444 stanęło w centrum Gorlic? Jakie byłyby Twoje odczucia i reakcja? Dobrze byś się z tym czuł?
    Można przywdziać garniturek poprawności politycznej i potakując chwalić to coś. Można też jak mieszkańcy norweskiej prowincji mieć inne zdanie.

    W tym parku jest wiele innych "smaczków", których autor nie pokazał, a które dają dużo do myślenia.

  6. #2716
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    @Bodzip czy chciałbyś aby takie coś jak na 444 stanęło w centrum Gorlic? Jakie byłyby Twoje odczucia i reakcja? Dobrze byś się z tym czuł?
    Można przywdziać garniturek poprawności politycznej i potakując chwalić to coś. Można też jak mieszkańcy norweskiej prowincji mieć inne zdanie.

    W tym parku jest wiele innych "smaczków", których autor nie pokazał, a które dają dużo do myślenia.
    Pewnie nie.
    Niemniej pomnik jest kapitalny - pomysł i wykonanie to bajka.
    Co do Gorlic. Miasteczko jest dziwne, acz ciekawe. Centrum miasta to starzy mieszkańcy pamiętający PZPR i w większości do tej partii należący. Nazywa się to czerwona dzielnica.
    Pozostała część miasta, oraz cały powiat to bastion PIS-u.
    Jest jeszcze jeden aspekt dotyczący mieszkańców tej części Beskidu Niskiego - ksenofobia. Pomimo, że są to tereny rdzennie Łemkowskie, to większość ludzi tu i teraz mieszkających jest zadowolona z "Akcji Wisła" z 1947 r.
    80, a może nawet 90 % ludzi chodzi do kościoła. Nawet w okresie obostrzeń sanitarnych - wtedy gdy w bazylice mogło być ok. 70 osób - bywało ponad 400.
    Dlaczego to wszystko podnoszę ? Otóż taki pomnik jak na 444 nie miałby szans na postawienie w mieście, a autor zostałby wyklęty i spalony na stosie.
    Nie jesteśmy jednak całkowitym zaściankiem. Pojawiały się prace że tak powiem "obrazoburcze". Czy to z dziedziny malarstwa czy rzeźby czy nawet fotografii.
    ... samo zdjęcie pięknego aktu wywołuje reakcję typu: "fuj". A @fret nie miałby szans na prezentację swoich prac
    Jeszcze słowo co do garniturka poprawności politycznej - ugryzłeś mnie
    A ja jestem dziwny ludź, jak mi się coś podoba to mówię to wyraźnie. A rzeźba z 444 mi się podoba - pomimo wszelkich figur retorycznych jakie można na jej temat wysnuć.
    Podoba mi się również postawa władz miasta, które zostawiły te rzeźby pomimo otoczki nazizmu. Zawsze mówiłem, aby nie zafałszowywać historii - była jaka była i trzeba to wziąć na klatę.
    Pomyśl, jak czują się rodziny żołnierzy Armii Czerwonej którzy polegli na naszej ziemi - gdy władze, samorządy usuwają cmentarze i pomniki tych ludzi.
    Abstrahując od zła jakie niosła ze sobą "Rosja Radziecka" - ci chłopcy zginęli bo im kazano, a za plecami mieli politruka z karabinem, który strzelał im w plecy.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  7. #2717
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lisiajamka1
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    7.311
    Siła reputacji
    415
    Moja galeria
    Katedra Nidaros w Trondheim
    457.
    Nazwa:  P8290159 (2).jpg
Wyświetleń: 106
Rozmiar:  2,68 MB


    458. Pośrodku król Olaf II Po jego lewej ręce trzy niebiańskie cnoty - Miłość, Nadzieja i Wiara która niestety nie zmieściła się na zdjęciu
    Nazwa:  P8290160.jpg
Wyświetleń: 132
Rozmiar:  2,40 MB


    459.
    Nazwa:  P8290168.jpg
Wyświetleń: 105
Rozmiar:  2,21 MB


    460. Rozeta wykonana w 1930 r z okazji 900 rocznicy śmierci Olafa II
    Nazwa:  P8290161 (2).jpg
Wyświetleń: 107
Rozmiar:  2,54 MB


    461.
    Nazwa:  P8290168 (2).jpg
Wyświetleń: 108
Rozmiar:  2,28 MB

  8. #2718
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    ...
    Pomyśl, jak czują się rodziny żołnierzy Armii Czerwonej którzy polegli na naszej ziemi...
    W Wawie przeżywają szok, cmentarz duży i zadbany. Z drugiej strony znam ludzi z małych wsi, dla których prawdziwa wojna zaczęła się wraz z wejściem armii radzieckiej. Niemców wspominają całkiem dobrze. Krasnoarmiejcy nie walczyli o nas, oni powiększali swoją strefę okupacyjną. Taki lajf.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #2719
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.861
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    W Wawie przeżywają szok, cmentarz duży i zadbany. Z drugiej strony znam ludzi z małych wsi, dla których prawdziwa wojna zaczęła się wraz z wejściem armii radzieckiej. Niemców wspominają całkiem dobrze. Krasnoarmiejcy nie walczyli o nas, oni powiększali swoją strefę okupacyjną. Taki lajf.
    Zgadza się - powiększali swoją strefę okupacyjną Związku Radzieckiego i wypędzali Niemców, którzy przedtem najechali ich kraj. Ale... czy to oznacza że powinniśmy niszczyć ich groby? Przecież znaczna część (a może i większość) ludzi którzy w nich leżą nie szła na wojnę z entuzjazmem lub chęcią podboju - oni szli bo im kazano a za odmowę służby wojskowej groziło więzienie lub śmierć. W przypadku niektórych doszła chęć zemsty za spalenie domów lub/i wymordowanie bliskich. Większość z nich to byli ludzie dla których wojna była tragedią i głównym ich życzeniem było przeżyć. I dotyczy to walczących po obu stronach - może to co napisze będzie niepopularne, ale również wśród żołnierzy niemieckich, włoskich czy japońskich znaczna część to byli zwykli ludzie bez żadnych morderczych instynktów którzy pragnęli przede wszystkim wrócić do swoich domów.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  10. #2720
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Zgadza się - powiększali swoją strefę okupacyjną Związku Radzieckiego i wypędzali Niemców, którzy przedtem najechali ich kraj. Ale... czy to oznacza że powinniśmy niszczyć ich groby? Przecież znaczna część (a może i większość) ludzi którzy w nich leżą nie szła na wojnę z entuzjazmem lub chęcią podboju - oni szli bo im kazano a za odmowę służby wojskowej groziło więzienie lub śmierć. W przypadku niektórych doszła chęć zemsty za spalenie domów lub/i wymordowanie bliskich. Większość z nich to byli ludzie dla których wojna była tragedią i głównym ich życzeniem było przeżyć. I dotyczy to walczących po obu stronach - może to co napisze będzie niepopularne, ale również wśród żołnierzy niemieckich, włoskich czy japońskich znaczna część to byli zwykli ludzie bez żadnych morderczych instynktów którzy pragnęli przede wszystkim wrócić do swoich domów.

    A ja jeszcze inaczej... Czy zamordowanie innego człowieka, może być usprawiedliwiane tym, że groziło więzienie lub nawet śmierć? Nie wydaje mi się.
    Czy osoba strzelająca do innych ludzi z zamiarem zabicia nie jest przestępcą? Nie jest istotne jaki jest powód. Bezsprzecznie odbierający życie innym staje się mordercą.

Podobne wątki

  1. PanMarecq przedstawia
    By PanMarecq in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 2.05.14, 19:07
  2. Panasonic przedstawia DMC-G10
    By rodzyn in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23.12.10, 19:46
  3. luc4s przedstawia: Moja mieścina i powiat.
    By luc4s in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 30.08.05, 10:44
  4. Ewci@ przedstawia swoje wypociny
    By Ewci@ in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29.07.04, 07:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.