Strona 273 z 373 PierwszyPierwszy ... 173223263271272273274275283323 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2.721 do 2.730 z 3727

Wątek: lisiajamka przedstawia

  1. #2721
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.864
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Na wojnie bardzo często żołnierz strzela ze strachu. Np. wchodząc do miasta widzi w oknie jakiś ruch - strzela więc w okno gdyż wie, ze jeśli czai się tam żołnierz przeciwnika to ten który się spóźni ze strzałem może nie przeżyć. Tak został wyszkolony i to mu podpowiada instynkt przetrwania, być może też widział jak zginął jego kolega który w podobnej sytuacji stracił ułamek sekundy na zastanawianie się co tam się rusza. A czasem później okazuje się, ze w tym oknie ruszał się nie składający się do strzału snajper a zaciekawiony dzieciak...

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Dodaj do tego jeszcze ogłupiającą propagandę wojenną podlaną sosem patriotyzmu - Twoim obowiązkiem jest zabijać zbrodniczych wrogów, którzy zdradziecko najechali twoją świętą Ojczyznę! Wrogów którzy nie mają w sobie żadnych odruchów ludzkich a tylko palą, grabią, mordują i gwałcą. Po odpowiedniej dawce takiego przekazu (a stosowne zdjęcia i filmy da się łatwo wyprodukować) odmowa strzelania do przeciwnika może być bardzo trudna... Niestety ocena moralna postępowania żołnierza podczas wojny jest sprawą bardzo skomplikowana.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  2. #2722
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Na wojnie bardzo często żołnierz strzela ze strachu. Np. wchodząc do miasta widzi w oknie jakiś ruch - strzela więc w okno gdyż wie, ze jeśli czai się tam żołnierz przeciwnika to ten który się spóźni ze strzałem może nie przeżyć. Tak został wyszkolony i to mu podpowiada instynkt przetrwania, być może też widział jak zginął jego kolega który w podobnej sytuacji stracił ułamek sekundy na zastanawianie się co tam się rusza. A czasem później okazuje się, ze w tym oknie ruszał się nie składający się do strzału snajper a zaciekawiony dzieciak...

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Dodaj do tego jeszcze ogłupiającą propagandę wojenną podlaną sosem patriotyzmu - Twoim obowiązkiem jest zabijać zbrodniczych wrogów, którzy zdradziecko najechali twoją świętą Ojczyznę! Wrogów którzy nie mają w sobie żadnych odruchów ludzkich a tylko palą, grabią, mordują i gwałcą. Po odpowiedniej dawce takiego przekazu (a stosowne zdjęcia i filmy da się łatwo wyprodukować) odmowa strzelania do przeciwnika może być bardzo trudna... Niestety ocena moralna postępowania żołnierza podczas wojny jest sprawą bardzo skomplikowana.


    Artyleria też strzela ze strachu? A załogi bombowców też? To absolutnie się nie broni. Teoretycznie za czyny się odpowiada. ale tylko do momentu, kiedy jakiś magiczny parasol 'wielkiego mafioza' nie ochroni mięsa armatniego od kary za zbrodnię najwyższą. Baaa... nawet order można dostać za zabijanie podczas wojny. 'Wielki mafiozo' roztacza ten magiczny parasol, bo to w jego interesie prowokowane są konflikty. A owce wypierając się rozumu, ideałów i poczucia sprawiedliwości idą czynić "wolę Boga". Tak zwana nasza cywilizacja nie jest więcej warta od worka łajna.

    Ale chyba nadużyliśmy trochę cierpliwości gospodarza tego miejsca., więc ja od siebie przepraszam i znikam.


    Do gospodarza. Norwegia w Twoim obiektywie jest diametralnie inna, od tej po której ja podróżuję i lubię. I dobrze się składa, bo tak odmienne spojrzenia uzupełniają się, dając szerszy ogląd tamtych stron świata.

  3. #2723
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lisiajamka1
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    7.312
    Siła reputacji
    415
    Moja galeria
    Moja Norwegia jest inna, bo Ty paparapo wędrowałeś po niej, byłeś w wielu mniej uczęszczanych miejscach, mogłeś ją fotografować o różnych porach dnia i pewnie roku. Stąd masz zjawiskowe fotografie, do których zawsze z przyjemnością zaglądam
    Moje wyjazdy najczęściej zorganizowane z biurem podróży mają swoje zalety (dużo i szybko) i poważne wady, jestem ich świadom pogodziłem się z tym i tak zostanie
    Kolejne norweskie jesienne pstryki
    462.
    Nazwa:  P9020408.jpg
Wyświetleń: 165
Rozmiar:  2,57 MB


    463.
    Nazwa:  P9010335.jpg
Wyświetleń: 168
Rozmiar:  3,79 MB


    464.
    Nazwa:  P9030514.jpg
Wyświetleń: 169
Rozmiar:  4,04 MB


    465.
    Nazwa:  P9030733.jpg
Wyświetleń: 168
Rozmiar:  2,87 MB


    466.
    Nazwa:  P9040763.jpg
Wyświetleń: 163
Rozmiar:  1,49 MB

  4. #2724
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Dziękuje za miłe słowa.
    Faktycznie, moim priorytetem są miejsca o jak najniższej ilości mieszkańców na kilometr kwadratowy.
    Miasta z reguły omijam, albo przeprawiam się przez nie pod osłoną nocy. Miasta mam u siebie pod dostatkiem
    zmierzającym do przesytu.
    Tu u Ciebie nadrabiam to, co ominąłem na swej drodze. I mimo że zdjęcia podobają się, nadal nie ciągnie mnie do miejskiego zgiełku.

  5. #2725
    | OlyJedi Awatar piasbog
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Łomża
    Posty
    949
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Z przyjemnością obejrzałem Twoją fotorelację z Norwegii. Moja pierwsza myśl z oglądania tych fajnych zdjęć - nie ma tam tłumów w przeciwieństwie do południa Europy gdzie bywam na wakacjach.
    XZ-1, OM-1, 12-40, 100-400

  6. #2726
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lisiajamka1
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    7.312
    Siła reputacji
    415
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piasbog Zobacz posta
    Z przyjemnością obejrzałem Twoją fotorelację z Norwegii. Moja pierwsza myśl z oglądania tych fajnych zdjęć - nie ma tam tłumów w przeciwieństwie do południa Europy gdzie bywam na wakacjach.
    Miło Tłumów nie ma, bo trochę po sezonie i pewnie pandemia swoje zrobiła.
    467.
    Nazwa:  P8290146.jpg
Wyświetleń: 143
Rozmiar:  2,08 MB


    468.
    Nazwa:  P9010332.jpg
Wyświetleń: 147
Rozmiar:  2,56 MB


    469.
    Nazwa:  P8300240.jpg
Wyświetleń: 142
Rozmiar:  2,66 MB


    470.
    Nazwa:  P8300253 (2).jpg
Wyświetleń: 160
Rozmiar:  2,30 MB


    471.
    Nazwa:  P8300254 (2).jpg
Wyświetleń: 158
Rozmiar:  1,80 MB

  7. #2727
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    468 - borówka polska (nie jakaś jagoda, tylko BORÓWKA)
    469 - kapitalne, właściwie ci wędkarze przeszkadzają
    471 - ten wodospad już gdzieś widziałem... nie pamiętam
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  8. #2728
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lisiajamka1
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    7.312
    Siła reputacji
    415
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    471 - ten wodospad już gdzieś widziałem... nie pamiętam
    Bogdan, ten wodospad to Laksforsen.

  9. #2729
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lisiajamka1 Zobacz posta
    Bogdan, ten wodospad to Laksforsen.
    Dziękować.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  10. #2730
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lisiajamka1
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    7.312
    Siła reputacji
    415
    Moja galeria
    Kierunek Lofoty
    472.
    Nazwa:  P8310356.jpg
Wyświetleń: 125
Rozmiar:  1,70 MB


    473.
    Nazwa:  P8310308.jpg
Wyświetleń: 135
Rozmiar:  2,18 MB


    474.
    Nazwa:  P8310294.jpg
Wyświetleń: 126
Rozmiar:  1,47 MB

Podobne wątki

  1. PanMarecq przedstawia
    By PanMarecq in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 2.05.14, 19:07
  2. Panasonic przedstawia DMC-G10
    By rodzyn in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23.12.10, 19:46
  3. luc4s przedstawia: Moja mieścina i powiat.
    By luc4s in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 30.08.05, 10:44
  4. Ewci@ przedstawia swoje wypociny
    By Ewci@ in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29.07.04, 07:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.