Strona 1 z 66 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 653

Wątek: Kambodża - Fotorelacja Muminka

  1. #1
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Muminek
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    4.025
    Siła reputacji
    330
    Moja galeria

    Kambodża - Fotorelacja Muminka

    W tym wątku chciałbym podzielić się z Wami moimi wrażeniami z podróży do Kambodży.
    Pokażę mniej lub bardziej udany materiał zdjęciowy, który udało mi się zebrać w czasie miesięcznej wędrówki. Oczywiście wszelkie uwagi na jego temat mile widziane.
    Chętnie podzielę się informacjami, które można wykorzystać w praktyce odwiedzając tę część Azji.
    Kambodża to wspaniały kraj, idealny dla turysty plecakowego, znany przede wszystkim z kompleksu świątynnego Angkor, położonego w prowincji Siem Reap i to jest często jedyny cel podróży większości turystów.

    1.

    Tym razem na wędrówkę wybraliśmy się we dwoje. Różnymi środkami transportu przejechaliśmy prawie 4 tysiące kilometrów, odwiedzając bardziej oddalone prowincje.

    Tak wygląda mapka poglądowa, gdzie mniej więcej byliśmy.


    Przygoda zaczęła się właściwie w Bangkoku w Tajlandii, ale o tym na końcu relacji.

    Wczesnym rankiem o 5.00 wyjechaliśmy z Bangkoku autobusem w kierunku granicy z Kambodżą, było jeszcze ciemno, na zewnątrz ponad 30 stopni ciepła, w autobusie klimatyzacja i 18 stopni, tubylcy w tych temperaturach nie czują się zbyt komfortowo, mimo to kierowcy zawsze ustawiają klimatyzację na najniższą temperaturę.
    Do przejechania jakieś 250 km.
    Po pięciu godzinach byliśmy przy granicy, autobus zatrzymuje się kilometr od terminalu i właśnie ten odcinek należy pokonać pieszo. Idąc, nie wolno się nigdzie zatrzymywać, trzeba być pewnym siebie, inaczej będziemy oblegani przez nachalnych przewoźników oferujących transport na tym odcinku, inne osoby oferować będą transport również na terenie Kambodży, kolejni pomoc w załatwieniu niezbędnych dokumentów lub stempli za kilka dolarów, które oczywiście nie są do niczego potrzebne, w tym celu wybudowane są przy drodze specjalne budki.
    Na szczęście mieliśmy wizy wykupione wcześniej tzw. e-wizy, można je wykupić przez internet.

    2. Granica

    3. Granicę można przekroczyć wyłącznie pieszo, nie przejeżdżają tędy autobusy, taksówki czy tuk-tuki.

    Na samej granicy spędziliśmy kilka godzin, bez kolejki wchodzili wyłącznie Tajowie. Policja pobrała od nas odciski całych dłoni, wypełniliśmy również specjalne deklaracje.
    Spotkaliśmy w kolejce mnicha buddyjskiego, który był kilka razy w Polsce, była to chyba jedyna osoba, która wiedziała gdzie leży nasz kraj.
    Fotografowanie i kręcenie filmów na samej granicy jest zabronione, jest w tym miejscu dużo policji i kamer przemysłowych.

    Bez specjalnych formalności, granicę przekraczają handlarze, na swoich pojazdach mają specjalne numerki.

    4. Tak wygląda transport lodu z Tajlandii.

    5. Zadziwiające są niektóre konstrukcje. Ten pojazd zapełniony był rybami, które jechały do Tajlandii.

    6. Plastikowe wiaderka to bardzo rozchwytywany towar w Kambodży.

    7. Napęd ręczny. Transport warzyw do Tajlandii.

    8. Ten wózek napędzany przez siedem osób, był wyjątkowo ciężki.

    9. Od czasu do czasu na granicy pojawiają się takie ciężarówki, przejeżdżają bez najmniejszych problemów. Zatrzymują się wyłącznie by zakupić widro pokruszonego lodu. Kierowcy w swoich pojazdach mają szczelnie pozasłaniane wszystkie szyby i tak poruszają się po drogach. Zadziwiająca jest również spora ilość lusterek.
    Na takie pojazdy w Kambodży należy szczególnie uważać, zwłaszcza jeśli poruszamy się motorem. Na dzwięk ich klaksonów, większość użytkowników dróg zjeżdża na pobocza.

    Po załatwieniu wszystkich formalności jesteśmy w Kambodży. Należy pamiętać, że granica zamykana jest o godzinie 17.00 i po tym czasie nic nie uda nam się załatwić.
    Tutaj kolejne niespodzianki, Khmerowie oferują bezpłatny transport do terminalu autobusowego, który nie istnieje. Jest to pseudo-terminal, opanowany przez nachalnych przewoźników, oferujących przejazd za większe kwoty.
    Najrozsądniej jest zebrać kilka osób chcących jechać w podobnym kierunku, wynająć taksówkę, czyli najzwyklejszą, nieoznakowaną toyotę camry, wynegocjować jakąś sensowną cenę i jechać dalej. Nasz kierunek to Siem Reap oddalone 160 kilometrów od granicy.


    cdn.
    E-M1, E-3, E-30, TG-2, Stylus XZ-2, E-PL2, C-2100 UZ, ZD 8, ZD 7-14, ZD 14-54 II, 12-60 SWD, 50-200 SWD, 35 ED Macro, 50 ED Macro, ED 90-250, EC-20, EC-14, EX-25, FL-50 R, FS-SRF-11, Sigma 150 HSM

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar adambieg
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    Miasto nad Brdą
    Posty
    2.812
    Siła reputacji
    108
    Moja galeria

    Odp: Kambodża - Fotorelacja Muminka

    Ciekawie się zapowiada, już się cieszę Środki transportu niesamowite ale przynajmniej dopuszczalnej prędkości nie przekraczają

  3. #3
    | OlyJedi Awatar pers
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Posty
    1.544
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: Kambodża - Fotorelacja Muminka

    Zapowida się fajnie, bedę zagladał tu systematycznie

  4. #4
    | OlyJedi Awatar koronax
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    silesia
    Posty
    4.661
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Kambodża - Fotorelacja Muminka

    No gratuluje wycieczki.
    Środki transportu faktycznie niesamowite. Pierwsze zdjęcie też zapadło mi w pamięć.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria

    Odp: Kambodża - Fotorelacja Muminka

    Muminki na szlaku Znowu będzie co czytać i oglądać, się cieszę.
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Dziadek
    Dołączył
    Oct 2005
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    1.192
    Siła reputacji
    89
    Moja galeria

    Odp: Kambodża - Fotorelacja Muminka

    Rozbudziłeś moją ciekawość. Cieszę się już na ciąg dalszy. Seredecznie oboje Podróżników pozdrawiam.
    pozdrawiam

    Jasiu z Rybnika

  7. #7
    | OlyJedi Awatar kris70
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    349
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria

    Odp: Kambodża - Fotorelacja Muminka

    Kolejna przepiękna fotorelacja się zaczyna. Gratuluję Marcin (ciągle potrafisz mnie zadziwić ).

  8. #8
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria

    Odp: Kambodża - Fotorelacja Muminka

    Mimo że widzi się w telewizji reportarze to jednak relacje z tzw "pierwszej ręki" są o wiele ciekawsze. Super zdjęcia pojazdów. Będę także śledził wątek. Pozdrawiam i czekam na cd.

  9. #9
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria

    Odp: Kambodża - Fotorelacja Muminka

    Widzę że autor przekonał się do PENa Czyżby E-3 został w kraju?
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  10. #10
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Kambodża - Fotorelacja Muminka

    Oj...będzie się działo...
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

Podobne wątki

  1. Gruzja, Armenia 2012 - fotorelacja
    By grzesj in forum Fotografia podróżnicza
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 29.04.14, 17:22
  2. Wietnam - Fotorelacja Muminka
    By Muminek in forum Fotografia podróżnicza
    Odpowiedzi: 338
    Ostatni post / autor: 23.08.13, 00:43
  3. m.ZD ED 60 mm 1:2.8 - test Muminka
    By Muminek in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 107
    Ostatni post / autor: 12.11.12, 00:09
  4. Korsyka - fotorelacja | www.korsyka.kondi.pl
    By kondi in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 15.08.05, 17:02

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.