Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: E 510 predkosc z nowym firmware ?

  1. #1
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria

    E 510 predkosc z nowym firmware ?

    Witam.

    Wieść gminna niesie, że wyszedł nowy firmware do E510
    ma on zwiększyć prędkość zapisu na szybkich kartach CF

    Co się kryje pod tym pojęciem ? czy wzrasta liczba zdjęć w serii RAWów tudzież prędkość ?

    jeśli tak to do ilu i przy jakich kartach ktoś to wie ?

    pozdrawiam

    dobas

  2. #2
    The z00m
    Gość

    Re: E 510 predkosc z nowym firmware ?

    Cytat Zamieszczone przez dobas
    Witam.

    Wieść gminna niesie, że wyszedł nowy firmware do E510
    ma on zwiększyć prędkość zapisu na szybkich kartach CF

    Co się kryje pod tym pojęciem ? czy wzrasta liczba zdjęć w serii RAWów tudzież prędkość ?

    jeśli tak to do ilu i przy jakich kartach ktoś to wie ?

    pozdrawiam

    dobas
    Chyba raczej zwiększy szansę, że nie zapełnisz bufora i nie będziesz musiał z kolejnymi fotkami czekać na jego opróżnienie.

  3. #3
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    Czyli skoro bufor zapełniamy dłużej, to seria powinna być dłuższa. przynajmniej tak na logikę, bo nie wiem co jest najsłabszym ogniwem.

    moze źle kombinuję, w każdym razie jeśli ktoś zna jakieś konkrety ma przecieki gdzieś coś wyczytał to będzie miło jak się podzieli z innymi

    pozdrawiam i dzięki

    dobas

  4. #4
    The z00m
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez dobas
    Czyli skoro bufor zapełniamy dłużej, to seria powinna być dłuższa.
    Tak tylko nie zwiększy ilości klatek na sekundę. Na tym się skupiłem w swojej odpowiedzi. Ilość RAW w serii powinna się zwiększyć.

  5. #5
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    Cytując za fotopolis :

    Mile zaskoczyły nas parametry zdjęć seryjnych. W specyfikacji technicznej producent podał, iż E-510 może robić zdjęcia z prędkością 3 klatek na sekundę w serii 7 zdjęć dla zapisu RAW i 11 dla JPEG. Jednak przy stosowaniu karty CF Extreme IV uzyskaliśmy dłuższe serie. Dla RAWów wyniosła ona 11 zdjęć, dla JPEGów 27. Dodajmy jeszcze, że aparat nie stanął tylko zwolnił, ale zdjęcia dalej wykonywał. Jednak nie należy dziwić się Olympusowi, że podał takie wartości, gdyż po przełączeniu zapisu na kartę xD typu H uzyskaliśmy wyniki zgodne ze specyfikacją. Przypomnijmy, że także czas formatowania tej karty był przerażająco długi (30 sekund). Przewaga technologii Compact Flash jest nokautująca.
    E-1 z kolei ma 3 kl/sek do 12 zdjęć w serii

    czyli przy dobrych wiatrach prędkość seryjnych rawów ma szanse dojechać do tego co oferuje dziadek, co przy nie zbyt wymagających użytkownikach powinno być zadowalające

    tak pytam i dywaguję bo kusi mnie ta puszka

    pzdr
    dbs

  6. #6
    Awatar burbot
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    50
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Na stronie:

    http://www.fotoclub.pl/firmware/nowe...raz-e-410.html

    dostępny jest Nowe firmware dla lustrzanek Olympus E-510 oraz E-410
    DMC-G2 & E-510 & 14-54 mm & 9-18 mm & 14-42 & FL-36 & MMF-2

  7. #7
    Awatar Olymp
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    89
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Myślę że może co najwyżej wzrosnąć szybkość opróżniania bufora i zapisu na szbkich CF ale nie będzie to jakaś oszałamiająca różnica.
    Aby zwiększyć bufor serii RAW, trzeba by chyba dołożyć dużo szybkiej pamięci w samym aparacie ale wtedy mielibyśmy bardzo długi czas oczekiwania na jego opróżnienie i ponowne wykonywanie fotek, a sceny fotografowane by uciekały aż miło, i tak zamiast mieć choć kilka ujęć nie mielibyśmy żadnego.
    Jeśli twoje zdjęcia są kiepskie to znaczy że nie byłeś dostatecznie blisko.
    E500 + ED14-42 + ED40-150 + CFII1GB+CFIII8GB+Hama polaryzacja kołowa
    A poza tym to zielony w fotografii.

  8. #8
    The z00m
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Olymp
    Myślę że może co najwyżej wzrosnąć szybkość opróżniania bufora i zapisu na szbkich CF ale nie będzie to jakaś oszałamiająca różnica.
    Aby zwiększyć bufor serii RAW, trzeba by chyba dołożyć dużo szybkiej pamięci w samym aparacie ale wtedy mielibyśmy bardzo długi czas oczekiwania na jego opróżnienie i ponowne wykonywanie fotek, a sceny fotografowane by uciekały aż miło, i tak zamiast mieć choć kilka ujęć nie mielibyśmy żadnego.
    A o czym ja pisałem jeśli nie o tym Pojemnośc bufora jest istotna, ale równie istotna jest szybkość jego opróżniania poprzez zapis na kartę pamięci.

  9. #9
    Awatar Olymp
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    89
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez The z00m
    Cytat Zamieszczone przez dobas
    Czyli skoro bufor zapełniamy dłużej, to seria powinna być dłuższa.
    Tak tylko nie zwiększy ilości klatek na sekundę. Na tym się skupiłem w swojej odpowiedzi. Ilość RAW w serii powinna się zwiększyć.
    To chyba nieprawda co piszesz, bo ilość raw w serii zostanie taka sama, będziesz pstrykał aż do zapełnienia bufora i potem czas na kawę (no może na opróżnienie bufora), a jeśli będziesz miał szybszą kartę to skróci się czas zapisu i będziesz mógł robić szybciej następną serię.
    A ilości klatek/s nie zwiększy bo niby jak to już uwarunkowania sprzętowe.
    Jeśli twoje zdjęcia są kiepskie to znaczy że nie byłeś dostatecznie blisko.
    E500 + ED14-42 + ED40-150 + CFII1GB+CFIII8GB+Hama polaryzacja kołowa
    A poza tym to zielony w fotografii.

  10. #10
    The z00m
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Olymp
    Cytat Zamieszczone przez The z00m
    Cytat Zamieszczone przez dobas
    Czyli skoro bufor zapełniamy dłużej, to seria powinna być dłuższa.
    Tak tylko nie zwiększy ilości klatek na sekundę. Na tym się skupiłem w swojej odpowiedzi. Ilość RAW w serii powinna się zwiększyć.
    To chyba nieprawda co piszesz, bo ilość raw w serii zostanie taka sama, będziesz pstrykał aż do zapełnienia bufora i potem czas na kawę (no może na opróżnienie bufora), a jeśli będziesz miał szybszą kartę to skróci się czas zapisu i będziesz mógł robić szybciej następną serię.
    A ilości klatek/s nie zwiększy bo niby jak to już uwarunkowania sprzętowe.
    Robisz zdjęcia w serii w formacie RAW. Robisz ich x. Nowy firmware zwiększa prędkość zapisu na kartę pod warunkiem, że wąskim gardłem nie jest teraz karta. Zwiększasz przez to ilość zdjęć w serii ponieważ NIE ZWIĘKSZAJĄC ILOŚCI KLATEK NA SEKUNDĘ bufot jest szybciej opróżniany przez co jego zapełnienie jeśli wogóle następuje później.

    Zwróć uwagę na cytowany tekst z fotopolis.pl
    Mile zaskoczyły nas parametry zdjęć seryjnych. W specyfikacji technicznej producent podał, iż E-510 może robić zdjęcia z prędkością 3 klatek na sekundę w serii 7 zdjęć dla zapisu RAW i 11 dla JPEG. Jednak przy stosowaniu karty CF Extreme IV uzyskaliśmy dłuższe serie. Dla RAWów wyniosła ona 11 zdjęć, dla JPEGów 27. Dodajmy jeszcze, że aparat nie stanął tylko zwolnił, ale zdjęcia dalej wykonywał.
    To chyba tyle, ale za dobry w technicznych kwestiach nie jestem.

Podobne wątki

  1. Karta pamięci do E-620 a prędkosć opróżniania bufora
    By Moominek in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19.02.10, 21:11
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28.04.08, 19:48
  3. Grip do E1, a predkosc AF
    By fotomic in forum E-System
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 12.02.08, 11:16
  4. RAW w nowym Bibble 4.0
    By Wojtas in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14.10.04, 10:30
  5. predkosc migawki
    By skaand in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 9.07.04, 18:10

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.