Strona 50 z 51 PierwszyPierwszy ... 4048495051 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 491 do 500 z 503

Wątek: Jarmark staroci

  1. #491
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    no i pierwszy system bezprzewodowy TTL fleszy na rynku, nieskopiowany przez wiele lat......
    zadebiutował z minolta 7xi w 1991. Zresztą o ile pamiętam to "zwykły" pomiar TTL fleszy też był wynalazkiem minolty, tyle ze odkupionym i użytym właśnie przez Olympusa w OM-2

  2. #492
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	flash13.jpg
Wyświetleń:	494
Rozmiar:	66,2 KB
ID:	142430

    Jak na tamte czasy, był to dość rozbudowany system.
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  3. #493
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    ale na obrazku system do minolty seri x (x-500, x-700) o jakieś 10 lat wcześniejszy.
    Ja bym raczej powiedział, że system był standardowy, jak na tamte czasy, Nikon, pentax, canon, olympus miały podobny lub nawet większy zasób "zabaweczek i pierdółek"

    tak na marginesie, szkoda, że m4/3 nie jest w stanie obsługiwać kilku lamp przewodowo....sprawdzałem.

  4. #494
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria
    Szkoda
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  5. #495
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria
    Zapiąłem teraz do dużego 4\3 i błyska TTL-u niet. Chyba
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  6. #496
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    jedna lampa działa na kabelku. Ja próbowałem z takim kablem do canona, gdzie są 2 stopki do zakładania lamp - również na części zakładanej na pryzmat. Jedna lampa działa w obu pozycjach, po dołożeniu drugiej ginie TTL

  7. #497
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria
    Źle Cię zrozumiałem

    Niestety mam tylko kabel na pojedyńczą lampę.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P3063204_0175.jpg
Wyświetleń:	459
Rozmiar:	1,00 MB
ID:	142448
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  8. #498
    | OlyJedi Awatar Planistigmat
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    169
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez sepi19 Zobacz posta
    Choćby na przykładzie tej 101, ręczne podnoszenie lustra. Cyfrowa ścianka do 7000, karty tematyczne (których osobiście nie używam, jakoś mi nie "leżą', ale uważam je za ciekawe jak na tamte czasy rozwiązanie), system oświetlenia zewnętrznego w X 700, miękkie spusty migawki.
    Wstepne odnoszenie lustra mialy tez inne aparaty nie tylko Minolty. To cecha wielu lustrzanek z tamtego okresu.
    Cyfrowe scianki (nie za bardo rozumiem co dokladnie masz na mysli piszac cyfrowa scianka) tez byly we wszystkich systemach, jeszcze przed erą AF z jakiej pochodzi Minolta 7000.
    Karty tematyczne miala chyba tylko Minolta. Wynalazek sie nie przyjął.
    Nie wiem co masz na mysli piszac miekki spust migawki, ale jesli chodzi Ci o to ze jest on elektroniczny to wtedy prawie wszystkie aparaty tak mialy.
    Nie wiem tez co masz na mysli piszac o oswietleniu zewnetrznym. Czy chodzi ci o te czerwona diode ? To tez standardowe rozwiazanie tamtych lat.



    A jak juz jestesmy przy Minoltach to pokaze minikolekcje, ktora sprzedalem jakis rok temu.




    Minolta XD7 oraz XD11 (amerykanska wersja XD7). Kultowy aparat wsrod Minolciarzy zaprojektowana wspolnie z Leicą. Przez Leicę sprzedawana jako Leica R4. Oczywiscie byly pewne roznice np bagnet oraz uklad pomiaru swiatla.
    Minolta XE-1 rowniez zaprojektowana wspolnie z Leicą. Przez Leicę sprzedawana jako Leica R3. Wspanialy pancerny aparat.
    Wszystkie trzy powyzsze aparaty w wersji czarnej, a wiec znacznie rzadszej niz wersje srebrne.
    Minolta X600, najrzadsza z prazentowanych tutaj. Produkowana w ograniczonej ilosci tylko na Japonie. Miala system wspomagania ustawiania ostrosci. Ostrosc ustawialo sie recznie, ale na dole byly dwie czerwone diody pokazujace w ktora strone krecic pierscieniem ostrosci obiektywu oraz trzecia zielona dioda potwierdzajaca poprawne ustwawienie ostrosci. Identyczny uklad mial Canon AL-1.
    Do tego same Rokkory 1.4/50, ale kazdy w innej wersji. Wszystko w pieknym stanie.
    Moje fotopstryki na forum Olympusa. | sprzęt - ciągle się zmienia
    Stara prawda: Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  9. #499
    | OlyJedi Awatar KoValus
    Dołączył
    Apr 2014
    Mieszka w
    Kraków NH
    Posty
    435
    Siła reputacji
    46
    Moja galeria
    No to właśnie narobiłeś smaku Markowi Piękna kolekcja

  10. #500
    | OlyJedi Awatar wojtek1234
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    450
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    No. 4 Folding Pocket Kodak Model A - fajny jest (z gruchą od ciśnieniomierza)






Podobne wątki

  1. Weihnachtsmarkt czyli jarmark bożonarodzeniowy
    By helmuth in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 84
    Ostatni post / autor: 27.12.22, 10:11
  2. Jarmark Jagielloński w Lublinie
    By VonGregorius in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24.08.08, 18:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.