Strona 4 z 51 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 503

Wątek: Jarmark staroci

  1. #31
    | OlyJedi Awatar wojtek1234
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    450
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria

    Odp: Jarmark staroci

    Cytat Zamieszczone przez potokowiec Zobacz posta
    Wojtku robi wrażenie. Może wstawie moja mini kolekcje.

    Zapraszam. Ten wątek założyłem właśnie po. Czekam .

  2. #32
    | OlyJedi Awatar ajan
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    SIEDLCE
    Posty
    1.116
    Siła reputacji
    154
    Moja galeria

    Odp: Jarmark staroci

    Model Maximar 207.Obiektyw Uniwersal-Rapid-Aplanat-"Delta" 1:8 F= 13cm. Wielkość formatu negatywu 9 x 11,5 cm. Przysłona 8; 12,5; 18; 25; 36.Czas migawki 25; 50; 100; B i Ż. Firma ICA Akt Ges Dresden była znana z produkcji wysokiej jakości aparatów fotograficznych, rzutników i przyrządów fotograficznych. Produkowane są od roku 1914.W katalogu firmowym z 1922 roku oferowała 22 modele aparatów fotograficznych do różnych zastosowań. ICA działała do 1926 roku, kiedy to została wchłonięta przez Zeiss Ikon. Na obudowie aparatu znajduje się logo firmy - gwiazda pięcioramienna. Ten jest z roku z ok.1917r.

    " Fotografując staraj się pokazać to, czego bez Ciebie nikt by tego nie zobaczył".

  3. #33
    | OlyJedi Awatar BIKER
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    zapomniana "Ziemia obiecana" obecnie Miasto bezprawia. Ale to moja Łódź.
    Posty
    4.175
    Siła reputacji
    125
    Moja galeria

    Odp: Jarmark staroci

    Macie się czym pochwalić tylko pogratulować.

  4. #34
    | OlyJedi Awatar wuzet
    Dołączył
    Feb 2013
    Mieszka w
    Rzeszów / Maidstone
    Posty
    1.544
    Siła reputacji
    77
    Moja galeria

    Odp: Jarmark staroci

    MacGrong pogratulować zakupu. Myśle że bedziesz zadowolony. Masz bardzo fajne szkło do szerokich kadrów 35mm, to jest tak mniej wiecej odpowiednik 21mm z małego obrazka. Jaka masz wersje 80tki ? to znaczy z jakim swiatem, 2.8 czy 1.9 ?

  5. #35
    | OlyJedi Awatar ajan
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    SIEDLCE
    Posty
    1.116
    Siła reputacji
    154
    Moja galeria

    Odp: Jarmark staroci

    Zorki C.Wyprodukowany przez Krasnogorskie Zakłady Mechaniczne (KMZ) w pobliżu Moskwy w latach 1955-1958, w ilości 472702 szt.Stylizacja po Leica II. Dwa wizjery: dalmierzowy i do kadrowania. Dolna pokrywa odejmowana. Naciąg i przesuw filmu pokrętłem z prawej strony. Obudowa wykonana ciśnieniowo z aluminium.Powierzchnia kauczukowa, wulkanizowana, o porowatej strukturze, malowana (istnieje też wariant pokrycia płótnem introligatorskim). Film 135, 36/24. Migawka szczelinowa, płócienna. Czasy: B, 25, 50, 100, 250, 500. Synchronizacja lampy błyskowej 0-30. Waga z obiektywem 550g. Wymiary 135/80/69 przy wysuniętym obiektywie, 47mm przy schowanym. Obiektyw INDUSTAR 22 1:3,5 F5cm. Przysłona 3,5-16. Zorki C to zmodernizowany Zorki 1, do którego dodano kontakt i synchronizację lampy błyskowej (było kilka wersji).

    Cytat Zamieszczone przez wojtek1234 Zobacz posta
    Zapraszam. Ten wątek założyłem właśnie po. Czekam .
    Ostatnio edytowane przez ajan ; 14.05.13 o 07:23
    " Fotografując staraj się pokazać to, czego bez Ciebie nikt by tego nie zobaczył".

  6. #36

    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    bardzo daleko...
    Posty
    188
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: Jarmark staroci

    Ajan: śliczne cacuszka!!!
    Wuzet: Niestety "tylko" f2.8 ale może z biegiem czasu dorwę to jaśniejsze cudeńko. Muszę przyznać że jasne obiektywy to moja słabość co idzie zauważyć patrząc się na inne systemy w mojej kolekcji.
    Nikon F i D / Olympus OM + Pansonic G / Mamija 645

  7. #37
    | OlyJedi Awatar wuzet
    Dołączył
    Feb 2013
    Mieszka w
    Rzeszów / Maidstone
    Posty
    1.544
    Siła reputacji
    77
    Moja galeria

    Odp: Jarmark staroci

    Z tego co słyszałem (czytałem) to 2.8 jest bardzo dobry, a 1.9 jest tylko jaśniejszy

  8. #38
    | OlyJedi Awatar wojtek1234
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    450
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria

    Odp: Jarmark staroci

    Cytat Zamieszczone przez ajan Zobacz posta
    Model Maximar 207.Obiektyw Uniwersal-Rapid-Aplanat-"Delta" 1:8 F= 13cm. Wielkość formatu negatywu 9 x 11,5 cm. Przysłona 8; 12,5; 18; 25; 36.Czas migawki 25; 50; 100; B i Ż. Firma ICA Akt Ges Dresden była znana z produkcji wysokiej jakości aparatów fotograficznych, rzutników i przyrządów fotograficznych. Produkowane są od roku 1914.W katalogu firmowym z 1922 roku oferowała 22 modele aparatów fotograficznych do różnych zastosowań. ICA działała do 1926 roku, kiedy to została wchłonięta przez Zeiss Ikon. Na obudowie aparatu znajduje się logo firmy - gwiazda pięcioramienna. Ten jest z roku z ok.1917r.




    Piękny egzemplarz. Stan techniczny podziwiam. Fajnie, że i opis dodałeś. Czy zajmujesz się renowacją staruszków ?

  9. #39

    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    bardzo daleko...
    Posty
    188
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: Jarmark staroci

    Wuzet: I w tym mój cholerny problem że ja zawsze wole te "tylko" jaśniejsze
    Nikon F i D / Olympus OM + Pansonic G / Mamija 645

  10. #40
    | OlyJedi Awatar wojtek1234
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    450
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria

    Odp: Jarmark staroci

    Witam,
    Postanowiłem cyklicznie pokazywać tutaj aparaty ze swojej kolekcji z krótkim opisem. Jeżeli ktokolwiek z Was będzie posiadał jakieś ciekawe informacje dotyczące prezentowanych egzemplarzy bądź chciałby poprawić informacje napisane przeze mnie to bardzo proszę o zamieszczanie ich tutaj. Zacznę od ostatnio nabytego starocia.


    1. Vest Pocket Autographic Kodak Special


    Vest Pocket Kodak -Eastman Kodak w Rochester produkowany w latach 1912-1926. Były to pierwsze aparaty używające szpulek filmowych o rozmiarze 127. Film ładowany był przez zdejmowane boczne wieczko obiema szpulkami jednocześnie.

    Vest Pocket Autographic Kodak był wersją tego aparatu znaną i reklamowaną jako aparat żołnierski („Soldier’s camera”) podczas I Wojny Światowej. Żołnierze często zabierali go ze sobą do okopów, co swoją drogą było surowo zabronione. Produkowany był w latach 1915-1926, sprzedany w liczbie 1 750 000 egzemplarzy. Aparat posiadał przestrzeń z tyłu obudowy, przez którą możliwe było opisywanie, dołączonym rysikiem, filmu o rozmiarze 127 z cechą „autographic”, która pojawiła się w 1915 roku, a wymyślona została przez filantropa i wynalazcę Henry J. Gaismana. Uwidoczniłem to na drugiej fotografii


    Vest Pocket Autographic Kodak Special wyposażony był w wybraną z soczewek f/6.9 lub f/7.7, głównie w soczewkę Kodak Anastigmat f/7.7. Metalowa obudowa aparatu pokryta została ziarnistym safianem (Morocco leather) – body oraz przednia tarcza, końcówki obudowy wykonane z niklu i czarnej emalii, a miech wykonany został z czarnej skóry.

    Specyfikacja:
    Typ: aparat składany
    Producent: Eastman Kodak Company, Rochester, N.Y., U.S.A.
    Lata produkcji: 1915-1926
    Film: zwijana błona (rozmiar 127) dla negatywu o wielkości 1 ⅝ x 2 ½ cala
    Rozmiary obudowy: 6,2 x 12,1 cm
    Migawka: Kodak Ball Bearing Shutter z szybkością B (Bulb), T (Time), 1/25 (Clear), 1/50 (Brillant); ustawienia Autotime
    Soczewka: f/7.7 Kodak Anastigmat 84 mm
    Przysłona: f-7.7 (moving objects), 11 (average view portrait), 16 (marine view), 22 (clouds), 32
    Ogniskowanie: stałe
    Oryginalna cena: 13$ (cena w 1915 roku, co odpowiada ok. 282$ w 2011 roku)

    Vest Pocket Kodak Autographic Special to mały, kompaktowy aparat ze składanym miechem, wspartym na nożycowych rozpórkach z każdej strony. Na tylnej części obudowy znajduje się czerwone okienko, przez które w trakcie przewijania filmu widzimy numer kolejnego zdjęcia, które chcemy wykonać. Daje to możliwość oceny czy klatka została odpowiednio przewinięta. Klisza A127 wykorzystywana w tym aparacie pozwala na wykonanie 8 klatek filmu. Nazwa aparatu mówi sama za siebie – był to aparat, który mógł być przenoszony w kieszeni kamizelki (vest pocket). Faktem jest, iż nie jest on większy od wielu dzisiejszych aparatów cyfrowych.

    Model, który posiadam wyprodukowany został wyprodukowany ok. 1917 roku. Wyprodukowany został w Rochester w Stanach Zjednoczonych przez Eastman Kodak Company. Wyposażony w migawkę Kodak Ball Bearing Shutter oraz soczewkę f/7.7 Kodak Anastigmat 84 mm

    Prezentuję go w stanie zastanym.


    Tutaj z widocznym okienkiem dostępu do negatywu i miejscem na rysik, którego w tym egzemplarzu brakuje.




    2.AGFA BILLY CLACK


    Aparat mieszkowy z nożycowym mechanizmem wysuwu mieszka utrzymany w stylu Art Deco. Produkowany w latach 1930(34)-1940 w dwóch wersjach oznaczonych liczbami. Model „51” do formatu 4,5x6 oraz model „74” – 6x9. Dwa „wizjery” umożliwiały kadrowanie w pionie lub poziomie. Obiektyw Jgenar, przysłona 8,8 ; 16 ; 22 , czas ekspozycji stały 1/30 oraz „B”. W obiektywie zamontowany żółty filtr. Moje egzemplarze to modele w wersji z formatem 4,5x6.






    3.Zeiss Ikon IKOFLEX 850/16 I


    To moja perełka. Pierwsza lustrzanka dwuobiektywowa Zeiss Ikon. Istnieją dwie wersje tego modelu oznaczone jako 850/16 I i 850/16 II różniące się szczegółami. Mój model to wersja I z 1934 r z pokrywą kominkową przypominającą piramidę utrzymana w stylu Art Deco. To wersja rzadko spotykana. Mam szczególny sentyment do tego aparatu. Kupiony w stanie bardzo kiepskim ale kompletny przeszedł gruntowną renowację. Spędziłem w jego towarzystwie wiele wieczorów ale w tej chwili zwarty i gotowy do działania. Wyposażony jest w obiektyw Novar 80mm, zakres przysłon 4,5-22, czas 1/25-1/100 i czasy „T”,”B”. Format 6x9. Jest piękny



    Ostatnio edytowane przez wojtek1234 ; 6.10.13 o 12:38

Podobne wątki

  1. Weihnachtsmarkt czyli jarmark bożonarodzeniowy
    By helmuth in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 84
    Ostatni post / autor: 27.12.22, 10:11
  2. Jarmark Jagielloński w Lublinie
    By VonGregorius in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24.08.08, 18:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.