Strona 49 z 51 PierwszyPierwszy ... 394748495051 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 503

Wątek: Jarmark staroci

  1. #481
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.869
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Ogromna większosć ekportowanych aparatów miała napis 'Zenit' pisany alfabetem łacińskim. Litera 'h' na końcu pojawiała się jedynie sporadycznie.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  2. #482
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria
    Jak już jesteśmy przy mocowaniu m-42, to mooim zdaniem jednym z najciekawszych body jest Porst Compact Reflex SP. Dlaczego wg mnie jest taki ciekawy? Choćby z powodu podwójnego pomiaru światła, uśreednionego i punktowego oraz wstępnego podnoszenia lustra przy samowyswalaczu. Z zewnątrz nie ma praktycznie żadnych różnic (oprócz przełącznika pomiaru swiatła przy korbce od nawijania filmu) z wcześniej prezentowanym prze ze mnie porstem bez SP.



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P3023093_0064.jpg
Wyświetleń:	297
Rozmiar:	1,04 MB
ID:	142320


    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  3. #483
    | OlyJedi Awatar Planistigmat
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    169
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez DeWuTe Zobacz posta
    Miałem Zenita EM - obiektyw Helios świetny był - jasny i ostry. A do tego światłomierz - chyba Leningrad.
    Ale Zenit EM mial wbudowany swiatlomierz selenowy, taki sam jak w Leningradzie. Leningrada nie trzeba bylo uzywac. Chyba ze byl to Leiningrad 6, ten jest fotoelektryczny - jak to sie kiedys pisalo.



    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    Pierwszy zenit z którym się zetknąłem to też chyba zenit E ze światłomierzem w okienku nad obiektywem, ale to był aparat ojce i tylko rzadko go dostawałem do ręki . Moja TTL-ke kupiłem w Fotooptyce w latach 80-tych, służyła mi kilka lat, robiłem nim moje pierwsze makra, do czego niezbyt sie nadawał (ciemny wizjer, ziarnista matówka, co szczególnie ujawniało się po założeniu pierścieni albo mieszka, strasznie słabe krycie wizjera- chyba to jest 70% i synchronizacja lampy na 1/30). Z wielka radością zamieniłem go na kupioną na giełdzie w stodole Praktike MTL-3. To był dopiero aparat który polubiłem!
    Mialem bardzo podobnie. Tata mial Zenita E i ja go tylko pozyczalem. Potem kupilem opisanego wczesniej Zenita 12XP. To byl skok jakosciowy. Bylem nim zachwycony. Tez robilem nim makro, sam wiesz ile sie trzeba bylo nameczyc.
    Potem kolega ze studiow, Niemec z NRD, przywiozl mi Praktice MTL 50. To byla rewelacja.



    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    A skoro zeszliśmy jż na temat ciekawych Zenitów - widzieliście kiedyś Zenita z bagnetem, wymiennym pryzmatem, półautomatyczną ekspozycją i... centralną (tak, to nie pomyłka) migawką z zakresem czasów 1-1/500s? Rosjanie produkowali takiego właśnie Zenita 4 w latach 1964-1968. Była też wersja z automatycznym przesuwem filmu silnikiem - nazywała się Zenit 5.
    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    Wyszomir, tamte zenity 4, 5 i 6 , z centralną migawką były zupełnie nieosiągalne, przyznam się ze nigdy takiego w użyciu w Polsce nie widziałem. Pamiętam tylko zdjęcie z ówczesnych książek o fotografii "cudo techniki radzieckiej " zenith6 z wielkim zoomem Rubin (o jasności 2.8.) To były takie aparaty o śladowej produkcji, podobnie jak np. AŁMAZ (połączenie Nikona z Pentaxem made in CCCP)
    Zenitami 4,5,6 bawilem sie juz jak stal sie aparatem kolekcjonerskim, ale z tym Rubinem byl starsznie ciezki i nieporeczny, choc rzeczywiscie fajny. Natomiast Ałmazy, ktore wpadaly mi w rece przewaznie byly dosc zameczone, dlatego zadnego nie kupilem.

    Wyszomir - swietna kolekcja aparatow Zenith (w odroznieniu od Zenit)



    Cytat Zamieszczone przez sepi19 Zobacz posta
    Jak już jesteśmy przy mocowaniu m-42, to mooim zdaniem jednym z najciekawszych body jest Porst Compact Reflex SP. Dlaczego wg mnie jest taki ciekawy? Choćby z powodu podwójnego pomiaru światła, uśreednionego i punktowego [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]oraz wstępnego podnoszenia lustra przy samowyswalaczu. Z zewnątrz nie ma praktycznie żadnych różnic (oprócz przełącznika pomiaru swiatła przy korbce od nawijania filmu) z wcześniej prezentowanym prze ze mnie porstem bez SP.
    Porst ze spotem jest rzecywiscie ciekawy. Ale co to za lustro jest do niego przykrecone ?
    Moje fotopstryki na forum Olympusa. | sprzęt - ciągle się zmienia
    Stara prawda: Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  4. #484
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Planistigmat Zobacz posta





    Porst ze spotem jest rzecywiscie ciekawy. Ale co to za lustro jest do niego przykrecone ?
    Makinon MC 1:6.7 400mm
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  5. #485
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.869
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Planistigmat Zobacz posta
    Wyszomir - swietna kolekcja aparatow Zenith (w odroznieniu od Zenit)
    Ale... to nie moja kolekcja. Wyraźnie zaznaczyłem, że zdjęcia nie moje. Dałem linki do zdjeć obecnych w sieci.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  6. #486
    | OlyJedi Awatar Planistigmat
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    169
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Ciekawe jak sie sprawuje ten Makinon, tzn jaki daje obrazek.


    Wyszomir, tak wiem, tylko nie wiedzialem jakiego slowa uzyc. Pozno juz bylo jak pisalem.
    Moje fotopstryki na forum Olympusa. | sprzęt - ciągle się zmienia
    Stara prawda: Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  7. #487
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria
    Szału nie ma ani w jedną ani w drugą stronę. Rubinar jest zdecydowanie lepszy moim zdaniem.
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  8. #488
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria
    Kolejny aparacik z mojego ulubionego systemu. Szkoda, że już nie istnieje Wiele dobrych rozwiązań miała Minolta w latach świetności.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P3023099_0070.jpg
Wyświetleń:	237
Rozmiar:	951,8 KB
ID:	142405
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  9. #489
    | OlyJedi Awatar Planistigmat
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    169
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Fajna pancerna Minolta.
    A jakie to rozwiazania sa takie fajne ?
    Moje fotopstryki na forum Olympusa. | sprzęt - ciągle się zmienia
    Stara prawda: Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  10. #490
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria
    Choćby na przykładzie tej 101, ręczne podnoszenie lustra. Cyfrowa ścianka do 7000, karty tematyczne (których osobiście nie używam, jakoś mi nie "leżą', ale uważam je za ciekawe jak na tamte czasy rozwiązanie), system oświetlenia zewnętrznego w X 700, miękkie spusty migawki.
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

Podobne wątki

  1. Weihnachtsmarkt czyli jarmark bożonarodzeniowy
    By helmuth in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 84
    Ostatni post / autor: 27.12.22, 10:11
  2. Jarmark Jagielloński w Lublinie
    By VonGregorius in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24.08.08, 18:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.