Strona 3 z 213 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 2129

Wątek: Maszyny,mechanizmy,urządzenia etc.

  1. #21
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: Maszyny,mechanizmy,urządzenia etc.

    Jeśli chodzi o mnie to wrzucaj dalej. Nie wszystkie zdjęcia muszą być artystyczne. Te mają charakter bardziej dokumentacyjny powiedziałbym. Nie znaczy, że nie znajdą odbiorców. Pierwszy wrzut obejrzałem z zaciekawieniem. Nawet nie wiedziałem, że mamy takie Centrum Badań Jądrowych. Obróbka rzecz indywidualna. Mi nie przeszkadza, że jest tam jakaś podstawowa tylko.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  2. #22
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: Maszyny,mechanizmy,urządzenia etc.

    Wrzucaj, wrzucaj. To co piszę i koledzy też, nie ma Cię zniechęcić do publikowania zdjęć lub nawet pisania na forum. Czasem odrobina obróbki może diametralnie zmienić to jak zdjęcie jest odbierane. Dawaj kolejne i ew. uwagami się nie zrażaj.
    The question is, who cares?

  3. #23
    | OlyJedi Awatar koronax
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    silesia
    Posty
    4.661
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Maszyny,mechanizmy,urządzenia etc.

    Cytat Zamieszczone przez Operator Zobacz posta
    Co do wrzuconych fot to właśnie mają one być jak najbardziej ''krajoznawcze'' czy ''wycieczkowe'' - mają tylko zainteresować, wzbudzić ciekawość, a nie być przedmiotem sporów czy mieć wartość samą w sobie. -


    Sporo twoich zdjęć wzbudziło moją ciekawość. Nie byłem nigdy we Fabryce Fiata , choć mieszkam niedaleko i mam kilku znajomych którzy tam pracują. Wrzucaj dalej zdjęcia. Spokojnie, fajnie się ogląda. Choć koledzy pisali co mógłbyś poprawić w nich aby były jeszcze lepsze w odbiorze. Czasem dobrze aby zdjęcie wzbudziło dyskusje czy jak to napisałeś spory.
    Pozdro

  4. #24
    | OlyJedi Awatar BIKER
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    zapomniana "Ziemia obiecana" obecnie Miasto bezprawia. Ale to moja Łódź.
    Posty
    4.175
    Siła reputacji
    125
    Moja galeria

    Odp: Maszyny,mechanizmy,urządzenia etc.

    Nie powiem że jestem artystą i moje zdjęcia które wrzucam również do mojego wątku są arcydziełami. Pewnie tylko nieliczne można nazwać dobrymi, o czym świadczy liczba ich odsłonięć. Widzisz mnie pasjonuje głównie architektura zabytkowa, krajobraz, technika itp. To są tematy b. trudne na których zdolniejsi np. ode mnie czy Ciebie żeby sobie połamią. Ale ja to bardzo lubię i każde wyjście na zdjęcia traktuję jak poligon w kwestii ustawień czy kompozycji.
    Z każdej sesji przynoszę przynajmniej kilka ciekawych i dobrych zdjęć, takich które za wielkiej ingerencji w obróbkę nie wymagają. Wtedy radzę sobie sam.
    Ale mam też kadry z błędami, którym trochę obróbki by się przydało i tu nie zawsze sobie radzę.

    Twoja idea jest słuszna o tyle, o ile pokazujesz zdjęcia w wersji informacyjnej czy reportażowej, ale trzeba nawet takie zdjęcia trochę dobrać aby brać Olytalibów w większym gronie mimo wszystko chciała je oglądać i komentować. Dobrej recepty na to nie ma, bo forum zawsze będzie się rządziło swoimi, niekoniecznie logicznymi i grzecznościowymi prawami.
    Czyń kolego dalej swoją misję i w żadnym wypadku się nie zrażaj. Ja zawsze chętnie na wątek zajrzę i coś o zdjęciach napiszę.
    Pozdrowerki

  5. #25
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Maszyny,mechanizmy,urządzenia etc.

    Wrzucaj dalej.Ale nie wymagaj,zeby na forum fotograficznym patrzono na fotke nie oceniajac,balansu,temperatury,wyostrzenia,gammy.
    Z reszta sam porownaj,odnajdz SwojeZałącznik 80505Załącznik 80506Od razu Ciebie uprzedze,ze tam nie bylem,ale mam takie same butelki plastikowe z czerwona zakretka jak te na zdjeciu i nimi to sie sugerowalem.
    I jak myslisz?Przyda sie obrobka czasem i wyostrzenie minimalne,aby poprawic odbior fotki?
    Ostatnio edytowane przez Mirek54 ; 3.02.13 o 19:53

  6. #26
    | OlyJedi Awatar BIKER
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    zapomniana "Ziemia obiecana" obecnie Miasto bezprawia. Ale to moja Łódź.
    Posty
    4.175
    Siła reputacji
    125
    Moja galeria

    Odp: Maszyny,mechanizmy,urządzenia etc.

    Mirek szacun

  7. #27
    | OlyJedi Awatar piotrdwr
    Dołączył
    Jun 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    62
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Odp: Maszyny,mechanizmy,urządzenia etc.

    wrzucaj następne, ale postaraj się dodawać jakieś komentarze czy też opisy do miejsc które zwiedzałeś. Będzie ciekawiej
    Pozdrawiam,
    piotrdwr


  8. #28

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.871
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria

    Odp: Maszyny,mechanizmy,urządzenia etc.

    Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli odpowiedzieć na moje pytanie - o dziwo każdy pozytywnie. Dzięki należą się też Mirkowi za to, że chciało mu się fachowo obrobić to przykładowe zdjęcie. Żeby nie było nieporozumień chcę wyjaśnić, że nie jestem przeciwnikiem obróbki jako takiej. Jest dla mnie i innych chyba też jasne, że dobrze obrobiona fota wygląda lepiej. Problem w tym, że niewielu w ogólnej masie fotografujących potrafi to należycie zrobić (ja się nie łapię do tej grupy która umie). Niestety łatwo też z obrabianiem ''przedobrzyć'', co prowadzi do tego że wyjściowy materiał może mieć niewiele wspólnego z tym co się uzyska. Nie mam tu na myśli rzecz jasna tych, którzy celowo przekształcają zdjęcia używając np. filtrów artystycznych. Dlatego też po części z tego wynikają moje opory co do obrabiania.
    Chciałbym też przypomnieć, że wątek jest otwarty dla wszystkich i że chętnie zobaczyłbym w nim oprócz swoich, także fotografie innych. Tematyka jest tak rozległa, że dosłownie każdy może coś dorzucić. Ja w każdym razie wrzucę coś w najbliższym czasie.
    Ostatnio edytowane przez Operator ; 4.02.13 o 23:21

  9. #29
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: Maszyny,mechanizmy,urządzenia etc.

    Czekamy Ty się nie tłumacz tylko wrzucaj.
    The question is, who cares?

  10. #30
    | OlyJedi Awatar BIKER
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    zapomniana "Ziemia obiecana" obecnie Miasto bezprawia. Ale to moja Łódź.
    Posty
    4.175
    Siła reputacji
    125
    Moja galeria

    Odp: Maszyny,mechanizmy,urządzenia etc.

    To że Mirek sie w temacie zaangazuje, było więcej niz pewne bo to prawdziwa bratnia dusza. (Ja się nie podlizuję, ja tak myslę).
    Z tym że ale, polega na tym, że on naprawdę mnóstwo potrafi a tacy jak czy tyjak to określiłeś nie potrafią a czasem nawet nie wszystko rozumieją z racji małego obcowania z głębinami grafiki.
    jak tylko będę miał co, na pewno wrzuce.
    Pozdrowerki

Podobne wątki

  1. Wyniki OR: Maszyna, maszyny
    By hades in forum Konkurs Oly Rulez
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 29.12.09, 17:08
  2. SP 550UZ Mandriva nie wykrywa urządzenia
    By edu79 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12.04.09, 00:58

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.