Strona 11 z 213 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 2129

Wątek: Maszyny,mechanizmy,urządzenia etc.

  1. #101

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.871
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria

    Odp: Maszyny,mechanizmy,urządzenia etc.

    Kolejna maszyna z Bratysławy używana niegdyś przez VB - GAZ-21 Wołga. Samochód tego typu produkowano w latach 1956-70, także w odmianie kombi (GAZ-22). Był to następca pojazdu GAZ-M-20 Pobieda, znanego u nas lepiej pod nazwą Warszawa M-20. Powstały trzy zasadnicze wersje GAZ-21 różniące się przede wszystkim zmianami przedniej części nadwozia, choć nie tylko. Pierwszy wariant produkcyjny wyposażono standardowo w automatyczną skrzynię biegów o trzech przełożeniach, jednak wyprodukowano tylko niewielką serię kilkuset sztuk. W późniejszych modelach stosowano już prostsze w produkcji i eksploatacji 3-biegowe przekładnie mechaniczne. Wołgi wytwarzano nie tylko na potrzeby ZSRR, lecz także na eksport. Sprzedaż obejmowała prócz ''zaprzyjaźnionych krajów'' również rynki zachodnie. Co ciekawe belgijska firma Scaldia montowała te auta z importowanymi silnikami Diesla takich producentów jak : Rover, Perkins, czy Indenor-Peugeot i sprzedawała je pod nazwą Volga-Scaldia. W niewielkich ilościach GAZ budował też odmiany dostosowane do ruchu lewostronnego oraz takie, które miały być używane w państwach o gorącym klimacie. Oprócz tego wytwarzano model zaadaptowany do zadań taksówki z nieco zubożonym wyposażeniem i wykończeniem wnętrza. Mało znany jest fakt uczestnictwa pojazdów GAZ-21 w rajdach organizowanych zarówno w ZSRR, jak i zagranicznych np. w Finlandii. Zdjęcia przedstawiają ostatnią najliczniejszą i najpopularniejszą serię produkcyjną z lat 1962-70.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	GAZ-21 Wołga (1).jpg
Wyświetleń:	790
Rozmiar:	247,9 KB
ID:	121491

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	GAZ-21 Wołga (2).jpg
Wyświetleń:	733
Rozmiar:	239,5 KB
ID:	121492

  2. #102
    | OlyJedi Awatar mareksopl
    Dołączył
    Feb 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Posty
    272
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria

    Odp: Maszyny,mechanizmy,urządzenia etc.

    Jak pozwolili Ci tam robić zdjęcia? Mnie to nie tylko chcieli zabrać aparat na portierni, ale jeszcze zastrzelić jak szpiega.
    "Trzeba się uczyć grać nie od tych co robią instrumenty, ale od tych co umieją grać" - Galileusz
    popatrzna.blogspot.com

  3. #103
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Maszyny,mechanizmy,urządzenia etc.

    Operator - jawki super, masz więcej?
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  4. #104

    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    217
    Siła reputacji
    46
    Moja galeria

    Odp: Maszyny,mechanizmy,urządzenia etc.

    ...he he, patrzę na tytuł wątku i od razu wiem czyj. Lubię te wątki Operatora Maszynki ode mnie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_04022.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	537,8 KB
ID:	121590Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_36492.JPG
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	357,9 KB
ID:	121591Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_36632.JPG
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	383,0 KB
ID:	121592Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SANY0045.JPG
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	68,2 KB
ID:	121593

    ...na ostatnim -jam Ci to (w młodości) na swym rumaku...
    Ostatnio edytowane przez junak20 ; 20.06.14 o 22:59

  5. #105

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.871
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria

    Odp: Maszyny,mechanizmy,urządzenia etc.

    Cytat Zamieszczone przez mareksopl Zobacz posta
    Jak pozwolili Ci tam robić zdjęcia?
    Odpowiedź na Twoje pytanie jest w pierwszej części postu #9 tego wątku.

    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    Operator - jawki super, masz więcej?
    Na tym pokazie więcej motocykli nie prezentowano, jednak sprawdziłem swoje foldery i znalazłem kilkadziesiąt zdjęć różnorakich modeli Jawy, z różnych okresów produkcji.

    Cytat Zamieszczone przez junak20 Zobacz posta
    Lubię te wątki Operatora Maszynki ode mnie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_04022.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	537,8 KB
ID:	121590Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_36492.JPG
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	357,9 KB
ID:	121591Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_36632.JPG
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	383,0 KB
ID:	121592 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SANY0045.JPG
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	68,2 KB
ID:	121593
    ...na ostatnim -jam Ci to (w młodości) na swym rumaku...
    Dzięki! Jakiego typu jest to BMW? Skoro Ty jesteś junak20 - to musiał być Junak!

    Tym razem prezentacja kolejnej gabloty produkcji byłego ZSRR, a mianowicie GAZ-24 Wołga, będącej następcą poprzednio opisywanego GAZ-21. Podobnie jak tamten typ wytwarzany był w dwóch wariantach nadwozia : sedan (GAZ-24-01) i kombi (GAZ-24-02). Ten model również montowano w Belgii i oferowano na zachodzie pod nazwą Scaldia-Volga M24/M24D (odmiana benzynowa oraz Diesel), oczywiście z lepszym wyposażeniem i wykończeniem wnętrza. Początki tego typu datują się na 1966 rok, kiedy to skonstruowano pierwsze prototypy. Rok później odbyła się oficjalna prezentacja i uruchomienie montażu seryjnego. Do końca 1969 roku wytworzono niewielką partię pojazdów, dopiero od 1970 rozpoczęto masową produkcję. Odmiana kombi pojawiła się w roku 1972. Pierwsza generacja Wołgi była wytwarzana do 1977 (z drobnymi zmianami) i od tego roku zastąpiona została drugą, trwającą do 1985. Trzecia ostatnia generacja GAZ-24-10 była w produkcji w latach 1985-92 i najbardziej różniła się konstrukcyjnie od poprzednich. Zmieniono między innymi wnętrze, silniki, elementy nadwozia, podwozia itp. Jako ciekawostkę trzeba dodać, iż występowały jeszcze w niewielkich ilościach inne warianty jak kabriolet, czy pick-up, które jednak nie były wytwarzane przez zakład GAZ. Należy jeszcze wspomnieć o uterenowionej wersji z napędem 4x4 GAZ-24-95 (też nie trafiła do produkcji). W małych ilościach dostępny był za to wariant GAZ-24-24 z silnikiem V8, 3-biegową automatyczną skrzynią biegów i wspomaganiem kierownicy. Fotografie przedstawiają prawdopodobnie drugą generację Wołgi w zmienionych barwach VB.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	GAZ-24 Wołga (1).jpg
Wyświetleń:	1140
Rozmiar:	277,1 KB
ID:	121732

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	GAZ-24 Wołga (2).jpg
Wyświetleń:	751
Rozmiar:	212,5 KB
ID:	121733

  6. #106

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.871
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria

    Odp: Maszyny,mechanizmy,urządzenia etc.

    WAZ-2101 (Łada 1200/1300 Żiguli) to licencyjna odmiana Fiata 124 Familiare, znana nieoficjalnie w byłym ZSRR jako ''Kopiejka''. Na potrzeby produkcji tego modelu Rosjanie wybudowali nową fabrykę w mieście Togliatti (Obwód samarski obecnie Rosja), gdzie pierwsze egzemplarze zaczęły opuszczać bramy zakładu w 1970, jednakże pełnoskalowa produkcja ruszyła dopiero rok później i trwała ostatecznie do 1988. Włoski pierwowzór został dość znacznie zmodyfikowany (kilkaset zmian między innymi w zawieszeniu, silnikach, skrzyniach biegów, wnętrzu itp.) Ten model Łady występował też w odmianie kombi (WAZ-2102) i tak jak sedan oferowany był nie tylko w tzw. ''demoludach'', lecz także na rynkach zachodnich oraz w bardzo egzotycznych i dalekich krajach. Należały do nich chociażby : Trynidad i Tobago, Singapur, Czile, Kanada, Australia, a w Europie Irlandia, Dania, czy Holandia. Tak więc samochód dostępny był na wszystkich kontynentach, z wyjątkiem Antarktydy. Bardzo nietypowymi i rzadkimi wersjami były : WAZ-21018 i WAZ-21019 ''Arkan'', które miały montowane 2-cylindrowe silniki Wankla. Bardziej luksusowy model Łady miał oznaczenie WAZ-2103 (Łada 1500) i dość znacznie różnił się od poprzedników. Zastosowano w nim zmienione nadwozie, wnętrze o wyższym standardzie i bogatszym wyposażeniu, silniki o większej pojemności i mocy, ulepszone zawieszenie, hamulce itd. Wytwarzano go w latach 1972-84, jednak najbardziej luksusowy był WAZ-2106 z jednostką napędową o pojemności 1,6 litra i mający w opcji takie elementy jak : obręcze kół ze stopów lekkich, halogeny, wycieraczki reflektorów, skórzaną kierownicę, czy stereofoniczny radiomagnetofon. Na koniec warto wspomnieć także o specjalnie zmodyfikowanej sportowej odmianie WAZ-2103 MTX Rally biorącej udział w rajdach. Poniżej widoczny jest WAZ-2102 użytkowany niegdyś przez VB.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WAZ-2102 (1).jpg
Wyświetleń:	670
Rozmiar:	229,4 KB
ID:	122365

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WAZ-2102 (2).jpg
Wyświetleń:	592
Rozmiar:	250,4 KB
ID:	122366

  7. #107

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.871
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria

    Odp: Maszyny,mechanizmy,urządzenia etc.

    Škoda 742 była produkowana od 1976 do 1990 w kilku zasadniczych odmianach różniących się konstrukcją i wyposażeniem. Skonstruowano dwa podstawowe modele tego typu - tańszy 105 i lepiej wyposażony 120. 105 występował w czterech wersjach : S, L, GL i SP (speciální), dostępny tylko w Czechosłowacji (pozbawiony tylnego siedzenia służył do przewozu lekkich ładunków). Więcej odmian oferował model 120 : L, LE, LS, LX, GL i GLS. Eksportowe warianty przeznaczone wyłącznie na rynek Wielkiej Brytanii nosiły oznaczenie LSE i nazwę Estelle, a limitowana seria oferowana w Finlandii oznaczona była symbolem LSX. W 1981 obydwa typy przeszły facelifting, po którym między innymi okrągłe reflektory zastąpiono podłużnymi. Od tego roku rozpoczęto też wytwarzanie odmiany coupe nazywającej się najpierw Garde, a później przemianowanej na Rapid. Bardziej gruntowna modernizacja połączona ze zmianą stylistyki przodu i tyłu oraz wydłużeniem, poszerzeniem nadwozia i zmianą rozstawu kół dokonała się w roku 1983. Następny model - Škoda 130 pojawił się w 1984 i był kolejną modernizacją poprzedników oferowanym w trzech wersjach : L, GL i Rapid. Najważniejsze zmiany objęły zastosowanie nowych silników i lepsze wykończenie wnętrza. Na bazie tego typu zbudowano sportową wersję Škoda 130 LR (745) biorącą udział w Rajdowych Mistrzostwach Świata grupy B. W 1988 wszedł do sprzedaży model 125 (w jednej wersji L) z drobnymi zmianami obejmującymi np. mocniejszy silnik i 5-cio biegową skrzynię, a także model 135 w pięciu wariantach : L, GL, GLi, Rapid i RiC Rapid, w którym montowano już nowe silniki zarówno gaźnikowe, jak i z jednopunktowym wtryskiem paliwa. Ostatni typ produkowany przed wprowadzeniem następcy (Škoda Favorit) to model 136, który pojawił się w 1987 i był wytwarzany w trzech odmianach : L, GL i Rapid. Typoszereg 742 eksportowano poza wymienionymi wyżej państwami między innymi do RFN, Grecji, Islandii, Nowej Zelandii i Australii, jednak najważniejszym rynkiem zbytu były oczywiście tzw. ''bratnie kraje''. Na zdjęciach widnieje Škoda 105 L ze zmienionymi przednimi światłami, co wskazuje na produkcję z lat 1981-83.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ĺ koda 105 L (1).jpg
Wyświetleń:	752
Rozmiar:	239,4 KB
ID:	122762

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ĺ koda 105 L (3).jpg
Wyświetleń:	792
Rozmiar:	238,9 KB
ID:	122763

  8. #108

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.871
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria

    Odp: Maszyny,mechanizmy,urządzenia etc.

    Tatra 613 to następca modelu 603, czyli jednego z najbardziej luksusowych samochodów krajów socjalistycznych. Podobnie jak poprzednik zachowano w nim jedyny w swoim rodzaju układ konstrukcyjny w tej klasie pojazdów, a mianowicie silnik V8 chłodzony powietrzem umieszczony z tyłu. Projekt nadwozia powierzono włoskiej firmie Carrozzeria Vignale, natomiast reszta była już dziełem Czechów. Powstało kilka odmian tych aut : limuzyna, przedłużona limuzyna z większym rozstawem osi 613 S (Speciál), reprezentacyjny landaulet 613 K (dach do połowy nadwozia, tylna część odkryta) z automatyczną skrzynią biegów amerykańskiej firmy Borg Warner, sanitarka z całkowicie przebudowanym tyłem (613 RZP), pojazd do badania stanu nawierzchni lotniskowych z dodatkowym kołem opuszczanym w miarę potrzeby (pochodzącym z samolotu) o nazwie Runway Tester, samochód ratunkowy przeznaczony na tory wyścigowe Formuły 1 (613 RTP), przedłużony pojazd użytkowany przez członków rządu 613-4 Mi Long Electronic (modele z przyrostkiem Mi w nazwie wyposażano w silniki z wielopunktowym wtryskiem paliwa). Prócz powyższych modeli skonstruowano także kilka wariantów, które nie weszły do produkcji, były to między innymi : dwudrzwiowe Coupe Vignale, opancerzony wariant 613 SVOS, czy też jeżdżące biuro 613-4 Mi Long Mobicom. Tatry 613 w ograniczonej liczbie służyły także w straży pożarnej i milicji (VB). W czasie całego okresu produkcji 1974-1996 wytworzono tylko około 10000 sztuk tych oryginalnych aut. Przechodziły one kilka faceliftingów i innych modyfikacji konstrukcyjnych. Zasadniczo powstało pięć generacji tych pojazdów, które zastąpił ostatni z osobowych modeli marki Tatra - typ 700. Fotografie przedstawiają model 613-3 z lat 1985-91.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Tatra 613-3 (1).jpg
Wyświetleń:	1045
Rozmiar:	228,1 KB
ID:	123521

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Tatra 613-3 (2).jpg
Wyświetleń:	910
Rozmiar:	263,2 KB
ID:	123522

  9. #109

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.871
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria

    Odp: Maszyny,mechanizmy,urządzenia etc.

    Dziś dla odmiany napęd parowy holownika bocznokołowego ''Reliant'' (ex ''Old Trafford''), który znajduje się w Narodowym Muzeum Morskim w Londynie. Widoczny na dole z lewej silnik elektryczny służy tylko do poruszania mechanizmów właściwej jednostki, zaś widoczny w prawym dolnym rogu model, to właśnie rzeczony parostatek.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Napęd ''Reliant''.jpg
Wyświetleń:	642
Rozmiar:	156,5 KB
ID:	127584

  10. #110
    | OlyJedi Awatar koronax
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    silesia
    Posty
    4.661
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Maszyny,mechanizmy,urządzenia etc.

    Ostatnio przechodziłem sobie w pewnym miejscu. Kiedyś była tam Spółdzielnia Pracy. Już nieczynna. A na placu obok tejże Spółdzielni stały sobie takie maszyny. Zrobiłem telefonem fotki.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20140726_100055.jpg
Wyświetleń:	540
Rozmiar:	317,3 KB
ID:	127669


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20140726_100049.jpg
Wyświetleń:	538
Rozmiar:	350,4 KB
ID:	127670

Podobne wątki

  1. Wyniki OR: Maszyna, maszyny
    By hades in forum Konkurs Oly Rulez
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 29.12.09, 17:08
  2. SP 550UZ Mandriva nie wykrywa urządzenia
    By edu79 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12.04.09, 00:58

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.