Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Lampa "chińska" manual + TTL do makro?

  1. #1
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria

    Lampa "chińska" manual + TTL do makro?

    Witam.

    Po kilku dniach szukania lampy dla lubej trafiłem juz w bardzo dziwne części eBaya... takie firmy jak Oolong czy Vivitar kopiujące lampy Metza (a model 24AF-1 to już kopiuje Vivitar, Polaroid, DC, Tumax i kilka innych).

    Trafiłem nawet na Olympus F280, co było dla mnie wielkim zaskoczeniem.
    Dociekłem takich informacji, że Tumax robi kopię starego dobrego Sunpaka PZ 4000AF pod Olka (niestety regulacja tylko do 1/16).

    Najciekawszy był jednak model MeiKe MK-300 (niestety tylko jako zapowiedź na stronie producenta): http://www.mkgrip.com/en/products-look.aspx?id=180
    Jakby je produkowano to już bym 2 zamawiał.

    A więc po tym przydługim wstępie pada pytanie: czy było po co się tyle męczyć jak jest YN-460II?

    Lampa ma w 99% czasu służyć do dopalania makro z dyfuzorem minimum 10x10cm. Generalnie mam już w Chinach zamówione wszystko poza właśnie samą lampą...

    Mam dylematy pomiędzy 24AF-1, 48AF-1, FL-36, YN-460II lub coś podobnego. Lepszy byłby TTL, ale jak się człowiek próbuje zamknąć w 200zł żeby całość nie zeżarła małej fortuny to łatwo nie jest. Oglądam też stare SB-26/SB-28, ale akurat posucha jest...

    Czyli pytanie końcowe: łykać 460II w Chinach i potem ew. zmieniać czy pchać się cenowo wyżej? W większości będą to zdjęcia w pełni w manualu (makro na mieszku), więc brak TTL'a nie powinien za bardzo doskwierać...

    Ech, z lampami zawsze miałem problem.
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  2. #2
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria

    Odp: Lampa "chińska" manual + TTL do makro?

    Cytat Zamieszczone przez strOOs Zobacz posta
    Witam.

    Po kilku dniach szukania lampy dla lubej trafiłem juz w bardzo dziwne części eBaya... takie firmy jak Oolong czy Vivitar kopiujące lampy Metza (a model 24AF-1 to już kopiuje Vivitar, Polaroid, DC, Tumax i kilka innych).

    Trafiłem nawet na Olympus F280, co było dla mnie wielkim zaskoczeniem.
    Dociekłem takich informacji, że Tumax robi kopię starego dobrego Sunpaka PZ 4000AF pod Olka (niestety regulacja tylko do 1/16).

    Najciekawszy był jednak model MeiKe MK-300 (niestety tylko jako zapowiedź na stronie producenta): http://www.mkgrip.com/en/products-look.aspx?id=180
    Jakby je produkowano to już bym 2 zamawiał.

    A więc po tym przydługim wstępie pada pytanie: czy było po co się tyle męczyć jak jest YN-460II?

    Lampa ma w 99% czasu służyć do dopalania makro z dyfuzorem minimum 10x10cm. Generalnie mam już w Chinach zamówione wszystko poza właśnie samą lampą...

    Mam dylematy pomiędzy 24AF-1, 48AF-1, FL-36, YN-460II lub coś podobnego. Lepszy byłby TTL, ale jak się człowiek próbuje zamknąć w 200zł żeby całość nie zeżarła małej fortuny to łatwo nie jest. Oglądam też stare SB-26/SB-28, ale akurat posucha jest...

    Czyli pytanie końcowe: łykać 460II w Chinach i potem ew. zmieniać czy pchać się cenowo wyżej? W większości będą to zdjęcia w pełni w manualu (makro na mieszku), więc brak TTL'a nie powinien za bardzo doskwierać...

    Ech, z lampami zawsze miałem problem.

    ja za 200 pare złotych kupiłem Tumax 880, upolowałem na alledrogo
    kto poluje i jest wytrwały , ten ma
    nie jest to moze cud techniki, ale zawsze jest
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  3. #3
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria

    Odp: Lampa "chińska" manual + TTL do makro?

    Widziałem w czasopiśmie w artykule o makro (almanach fotografii z Digital Camera Polska) fajne lampki. Wygląda to tak, że zakładane są gdzieś w okolicach obiektywu i znajdują się po dwóch jego stronach, tak, ze wygląda to tak, że aparacik ma szczypce składające się z dwóch lamp Nie znam się totalnie na takich wynalazkach ale może czegoś takiego powinieneś poszukać?
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  4. #4
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria

    Odp: Lampa "chińska" manual + TTL do makro?

    A widziałeś ich ceny?
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  5. #5
    | OlyJedi Awatar wulf
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    647
    Siła reputacji
    75
    Moja galeria

    Odp: Lampa "chińska" manual + TTL do makro?

    Używam 2 szt YN-460II i jestem zadowolony. Głównie do zdjęć do dokumentów a w plenerze strobing. Jedna ma już 2 lata i działa a druga padła po 3 miesiącach i została wymieniona na nową. Tak, że nie wiem czy tak bardzo opłaca się kupować w chinach i nie mieć gwarancji.
    Nowsza wersja YN-460II ma już wbudowane złącze PC więc nie ma potrzeby kombinować z kostką oraz pamięć ostatniego ustawienia. Przeprojektowano też komorę baterii.
    bezbagnetowiec z mianowania

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Karampuk
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Włocławek - miasto nad Wisłą
    Posty
    538
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria

    Odp: Lampa "chińska" manual + TTL do makro?

    u kolegów Nikoniarzy wykopałem takie coś

    http://tomaszpluszczyk.pl/strobing-b...e-vs-blyskowe/

    Na mnie zrobiło wrażenie zdjęcie dla Dior'a. Polska komisja weryfikująca zdjęcia konkursowe sprawdzała w Paryżu czy aby "centrala" sobie jaj nie robi. Zaraz poszukam link
    XZ-2|D800E|moje 500px

  7. #7

    Dołączył
    Sep 2011
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Posty
    64
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria

    Odp: Lampa "chińska" manual + TTL do makro?

    Ja mam osobiście yn-560 w tej wersji bez ekranu lcd i jestem zadowolony od 460 (której nie miałem nigdy) to się różni na pewno tym ze ma zoom i podobno lepsza fotocelę, nie wiem czy lepszą ale działa dobrze. Jak ma być do makro to bym jeszcze sprawdził w której jest szerszy zakres regulacji mocy bo pewnie z bliska będziesz doświetlał.
    Sprzęt jest ale czasu niestety mało.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria

    Odp: Lampa "chińska" manual + TTL do makro?

    Ja dokupilem sobie wczoraj do makro YN-560II, bawilem sie wczesniej pierwsza jak i druga wersja, dlatego wybor padl na ta lampe bo ma wszystko co trza, moc, obracany palnik, ladnie sie wyzwala, duzy wachlarz kombinacji.
    U mnie bedzie jako trzecia do doswietlania, nie potrzebna mi byla kolejna systemowa, gdyz waskie przeznaczenie, wiec wybor padl na yongnuo.

    pozdro
    Ostatnio edytowane przez nyny ; 27.02.13 o 23:43
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 1.04.12, 08:00
  2. "[MF = Manual Focus] .... ????"
    By mjr in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30.12.04, 16:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.