Strona 3 z 27 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 261

Wątek: Sceptyka słów kilka o OMD

  1. #21
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Cena i wygląd . Mam w sklepie na półce przeróżne bezlusterkowce , i niestety Peny są ostatnimi, które zwracają na siebie uwagę klienta , bardzo ciężko kogokolwiek namówić na drogie nowe Peny . 2500 zł za "najtańszy" model E-PM2 , śmichu warte.

  2. #22
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria

    Odp: Sceptyka słów kilka o OMD

    Dałbym Ci i ja plusa Janie_S za ten tekst ale jak wiesz system nie pozwala Dałbym pomimo tego że nie zgadzam się z większością Twoich "zarzutów" co do E-M5.
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  3. #23
    | OlyJedi Awatar chreasy
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Dln Śląsk
    Posty
    343
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria

    Odp: Sceptyka słów kilka o OMD

    Janie , dobra obiektywna recka Szkoda, że nie moge dać +1
    runner

  4. #24
    | OlyJedi Awatar Dar-i-jush
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    699
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria

    Odp: Sceptyka słów kilka o OMD

    Odnośnie trzeciego zaskoczenia Autora.
    Chciałbym zwrócić uwagę, że "komin" nie jest jedynie atrapą dla uzyskania stylu retro (wiele razy taka opinia się pojawiała). Tam są umieszczone czujniki stabilizacji, które dla najefektywniejszego działania powinny znajdować się w tej samej osi co tor optyczny. Zapewne chodzi o kompensowanie ruchów rotacyjnych. Tu jest o tym wspomniane
    http://translate.google.com/translat...-analisis.html

    Pomimo wystającego "komina" E-M5 jest ogólnie mniejszy od dowolnej lustrzanki, więc hasło promujące m4/3 nie uleciało w niebyt wraz z niedopasowaniem aparatu do kieszeni Autora. Autor jedynie nie przewidział, że ten wystający element będzie mu zawadzał, a przecież to oczywista różnica konstrukcyjna w porównaniu do wspomnianego E-P1.

    Pozdrawiam

  5. #25
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Sceptyka słów kilka o OMD

    Niby tak, tylko spokojnie dało się tam zmieścić lampę (no, może komin urósłby o 2mm w tę czy w inną stronę) bez burzenia designu. I to właściwie jedyne moje zastrzeżenie do OM-D.
    "...był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się."

  6. #26
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Sceptyka słów kilka o OMD

    Cytat Zamieszczone przez yamada Zobacz posta
    Banding na długich czasach jest nie tylko z Panasem 20, z kitem 12-50 też niestety jest. Tu pierwszy raz w sumie zawiodłem się na OMD.
    Do bandingu - to ja nie jestem w stanie odnieść - 12-50 używam sporadycznie, 20/1,7 mam do dyspozycji, ale rzadko jej używam, głównie fotografuję ZD 12-60 i ZD 50-200 a z E-M5 interesuje mnie matryca i procesor i tryb seryjny migawki. Ciekaw jestem czy będzie z 17/1,8.
    Nawet gripa nie potrzebuję bo i po co. Z dużym obiektywem i tak trzeba zestaw trzymać od spodu.

    AP.

    PS. Dostałem właśnie etykietę "fanatyka m43", Jej autor bardzo się pomylił, i zrobił to bez znajomości rzeczy i zastanowienia.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  7. #27

    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    86
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Odp: Sceptyka słów kilka o OMD

    Dobry tekst. Nawet bardzo dobry.Zawsze wole znać dwie strony medalu, tym bardziej jeśli go jeszcze nie posiadłem.

  8. #28
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2011
    Mieszka w
    Krakow
    Posty
    774
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    Odp: Sceptyka słów kilka o OMD

    Cytat Zamieszczone przez Moominek Zobacz posta
    Niby tak, tylko spokojnie dało się tam zmieścić lampę (no, może komin urósłby o 2mm w tę czy w inną stronę) bez burzenia designu. I to właściwie jedyne moje zastrzeżenie do OM-D.
    A nie przeszkadza ci wielkosc pol AF? Bo jak dla mnie to jest najwieksza porazka tego aparatu - nie dosc ze zeby zmniejszyc rozmiar trzeba sie nagimnastykowac to jeszcze trzeba to robic za kazdym razem kiedy sie wlacza aparat bo ktos nie wpadl na to ze warto byloby takie ustawienie zapisac ...

  9. #29
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria

    Odp: Sceptyka słów kilka o OMD

    Wygląd dla mnie jest akurat idealny, właśnie taki mi się podoba, mam czarno-srebrny, ten wygląd był jednym z czynników za przy zakupie. Fajnie, że nie wygląda jak kolejny PEN. Trzyma mi się go całkiem dobrze bez gripa. Brak mi wykrywania statywu co powinno w tak zaawansowanym korpusie jednak już być. No i banding na długich czasach naświetlania, nawet przy ISO 200 przy naświetlaniu przez minutę wylazł był. Może jeszcze po kolejnej zmianie ustawień będzie lepiej ale na razie nie mam możliwości przetestować. Dla mnie to świetny aparat, szkoda że nie idealny ale niewiele w sumie mu brak.

  10. #30
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Sceptyka słów kilka o OMD

    Cytat Zamieszczone przez Vindex Zobacz posta
    A nie przeszkadza ci wielkosc pol AF? Bo jak dla mnie to jest najwieksza porazka tego aparatu - nie dosc ze zeby zmniejszyc rozmiar trzeba sie nagimnastykowac to jeszcze trzeba to robic za kazdym razem kiedy sie wlacza aparat bo ktos nie wpadl na to ze warto byloby takie ustawienie zapisac ...
    A, o tym nie wiedziałem. Za krótko go macałem w sklepie dla idiotów żeby do tego dojść. W sumie aparat jest ok, tylko ciut drogi i cierpi na kilka chorób wieku dziecięcego (nie w sensie samego OM-D ale serii jaką mam nadzieję zapoczątkował). Jak na aparat za 5k w kicie to może i przesada, za to za 3,5-3 - da się przymknąć oko.

    PS. A ten banding wychodzi w Penach 5-tych też czy tylko w OM-D?
    Ostatnio edytowane przez Moominek ; 21.01.13 o 22:27
    "...był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się."

Podobne wątki

  1. O fotografii przyrodniczej słów kilka
    By Ania_ in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 2.01.14, 11:27
  2. O filtrach gwiazdkowych słów kilka
    By Karampuk in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24.12.12, 11:08

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.