Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 110

Wątek: najtańszy bezlusterkowiec lepszy od najlepszego kompaktu. prawda czy fałsz?

  1. #1
    | OlyJedi Awatar themoth
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    623
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    najtańszy bezlusterkowiec lepszy od najlepszego kompaktu. prawda czy fałsz?

    witam
    przeczytałem ostatnio taką opinię akurat odnośnie E-PL1, ale może też dotyczyć innych bezlusterkowców
    odnośnie kompaktów mam na myśli G1X, RX100, XZ-2 lub X100?

    wg mnie prawda, bo:
    gabaryty - można użyć jasnego naleśnika i zmieścimy się w kieszeni spodni,
    jakość - duża matryca, przy wysokim ISO daje radę,
    cena - z w/w naleśnikiem za 1600PLN daje radę
    e-pl3

  2. #2
    | OlyJedi Awatar lookee
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Gdzieś na południu
    Posty
    168
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: najtańszy bezlusterkowiec lepszy od najlepszego kompaktu. prawda czy fałsz?

    To zależy od potrzeb. Mały kompakcik z jasnym obiektywem, jakich niemało na rynku ma następujące zalety: jest mały, ma założony już obiekty i nie kusi nas, żeby kupować następny. Możemy skupić się na wariancie fotograficznym pomijając wariant sprzętowy
    Bezlusterkowiec to zaś wieczne kombinowanie: a to lampa, a to zoom, a to saś jasna stałka, i jeszcze jedna, bo na tej pierwszej się nie pozostanie. Ech, ciągłe kombinowanie. Zanim zrobimy zdjęcie to już głowa boli od czytania wszystkich testów i opini uzytkowników.

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: najtańszy bezlusterkowiec lepszy od najlepszego kompaktu. prawda czy fałsz?

    Najtańszy bezlusterkowiec może być gorszy, niż najlepszy kompakt, ale na pewno będzie tańszy...
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #4
    | OlyJedi Awatar bogdi
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    dolny śląsk - Kiełczów
    Posty
    619
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria

    Odp: najtańszy bezlusterkowiec lepszy od najlepszego kompaktu. prawda czy fałsz?

    przecież to dwa zupełnie inne systemy kierowane do zupełnie innego grona odbiorców - każda osoba może sama uznać co dla niego lepsze i będzie miała rację, wybacz, ale nie widzę sensu, takiego porównania i w tej formie, chyba, że sam do czegoś ?, się chcesz przekonać ?
    wielosystemowy

  5. #5
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria

    Odp: najtańszy bezlusterkowiec lepszy od najlepszego kompaktu. prawda czy fałsz?

    Cytat Zamieszczone przez themoth Zobacz posta
    witam
    przeczytałem ostatnio taką opinię akurat odnośnie E-PL1, ale może też dotyczyć innych bezlusterkowców
    [..]cena - z w/w naleśnikiem za 1600PLN daje radę
    Zestaw fajny, szkoda tylko że AF nie teges i szumy od iso 1000 niefajne. Niemniej polecam:
    1) 20mm (ekw. 40mm) taki +/- standard na większość okazji
    2) F/1,7 - światełko cud miód -idealne by zapomnieć o szumach, choć szkoda, że nie ma iso 100 i 1/4000 pod nie...
    3) Gabaryty z PENem idealne - w kieszeń kurtki akurat się mieści
    4) lampka WBUDOWANA sprawdza się super, choć polecam dokupić np. FL-36.
    5) optyka od 1,7 suuper. Rozdzielczość tego szkła przypomina mi co zacniejsze Zuiko z 4/3.
    Przymierzam się do upgrade'u z e-pl1 na e-pl5 i 20mm 1,7 na 25mm 1,4 niemniej fakt - w tej cenie ten duet wymiata.
    Ostatnio edytowane przez Iwo ; 8.01.13 o 00:40
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  6. #6
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria

    Odp: najtańszy bezlusterkowiec lepszy od najlepszego kompaktu. prawda czy fałsz?

    X100 i RX100 sa świetne - jeśli ktoś się nie chce rozbudowywać to pobiją EPL1.

    Ale oba sa od niego droższe.

    Nie ma sensu tego porównywać. Każdy powinien kupić to, co mu odpowiada.
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  7. #7
    | OlyJedi Awatar themoth
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    623
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: najtańszy bezlusterkowiec lepszy od najlepszego kompaktu. prawda czy fałsz?

    Cytat Zamieszczone przez strOOs Zobacz posta
    X100 i RX100 sa świetne - jeśli ktoś się nie chce rozbudowywać to pobiją EPL1.

    Ale oba sa od niego droższe.

    Nie ma sensu tego porównywać. Każdy powinien kupić to, co mu odpowiada.
    no właśnie w czym RX100 pobije przykładowego E-PL1 (zakładam że nie planujemy rozbudowy)?

    minimalnie mniejszymi gabarytami?
    bo mniejszym szumieniem raczej nie...
    e-pl3

  8. #8
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria

    Odp: najtańszy bezlusterkowiec lepszy od najlepszego kompaktu. prawda czy fałsz?

    Jasnym szkłem z zoomem

    Nie musi mieć nic więcej - Twoja konfiguracja EPL1 nie zakładała zooma, więc dla kogoś, kto chce mieć zbliżenie optyczne - RX100 jest lepszy.
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: najtańszy bezlusterkowiec lepszy od najlepszego kompaktu. prawda czy fałsz?

    XZ-1 to praktycznie odpowiednik najtańszego pena z zoomem (szumy wieksze, ale zoom jasniejszy, w sumie na jedno wychodzi). Resztę wniosków wyciagnij sam.

  10. #10
    Jd
    Gość

    Odp: najtańszy bezlusterkowiec lepszy od najlepszego kompaktu. prawda czy fałsz?

    Dla mnie starczyłby aparat pokroju X100s ale nie ze stałką tylko z obiektywem o parametrach jakie ma zoom w X10/X20. Po pół roku użytkowania OM-D zauważyłem , że mam dylematy takie same jak przy lustrzance. A może by dokupić to czy tamto ? Wieczna skarbonka. Jedyny zysk to taki , że gabaryty mniejsze i trzeba mniej kilogramów nosić. Podoba mi się X-E1 ale to wchodzenie w następny system. Już miałem zamówiony, ale sie wstrzymałem co do zakupu. W międzyczasie ujawniono info o nowych fuji X100s i X20. Poczekam aż znajdą się na rynku. Zapoznam się z opiniami i jako drugi aparat zakupie jeden z nich. A co do systemu pozostanę z m43 .


    PS RX100 u mnie odpada ze wzgledu na ciemnicę i brak wizjera.

Podobne wątki

  1. Najtańszy oświetlacz macro
    By kapir in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 28.07.08, 21:42
  2. prawda czy fałsz?? ;)
    By martha in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27.01.05, 12:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.