Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Olympus, który model..?

  1. #11
    | OlyJedi Awatar dziekan
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    1.112
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Don Pedro
    ZA 1000zł kupisz super hybrydę Fujii S6500, aparat o wyglądzie i rozmiarach lustrzanki i jakości obrazowania niewiele gorszej, a przy tym obiektyw 28-300mm funkcja rozpoznawania twarzy.a może wolisz skusić sie na coś ze stabilizacja to tu spokojnie za te pieniądze poleciłbym Canona S3 IS, albo coś z Sony np.H5 lub H2, a najlepszym wyborem ale droższym to mógłby być Olympus SP550UZ lub Panasonic FZ50 Fujii S6500 kolega z pracy kupił niedawno w www.fotobasia.pl sklepie internetowym za 970zł. Pozdrawiam.
    o "jakości obrazowania niewiele gorszej" - oj niezgodzę się z tym - najstarsza lustrzanka olka E-1 lub E-300 abstrachując od umiejetności fotografa sieknie jakościowo 2 razy lepszą fotkę niż ta "hybryda" wiec nie wprowadzać w błąd innych.
    www.tekkenolandia.pl
    E-510 / FL-50 / ZD 8 / ZD 35 / ZD 14-54 / Industar 50/2.8

  2. #12
    | OlyJedi Awatar dziobolek
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Dublin - Ireland
    Posty
    466
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    OK! Lustereczko wypada z gry

    W cenie przez ciebie określonej (no może parę PLN więcej) można dopaść np. TAKI ZASTAW .

    Fuji jest godne polecenia i zbiera laury od użytkowników zarówno kompaktów seri Fxxx jak i posiadaczy hybryd.

    Pozdrówka.
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez aneczka
    muszę przyznać, że na początek dla siebie zdecydowanie nie przewiduję lustrzanki.. Ponadto uważam, że musi troszkę upłynąc wody w rzece zanim zdobędę większe doświadczenie w posługiwaniu się i wykorzystaniu tak wyspecjalizowanego sprzętu jaki większość z Was niewątpliwie posiada
    Aneczka, moim zdaniem słuszna decyzja jak na początek. Jeśli nowy i nie-lustro i Olympus, polecam aparaty z serii SP modele 500, 510 i 550 z tym że ten ostatni chyba lekko przekracza podane przez Ciebie widełki cenowe. Poczytaj recenzje i porównaj.
    A na lustro przyjdzie czas, kiedy już dobrze poznasz swój aparat, wyciśniesz zeń wszystkie soki i dojdziesz do wniosku że stanęłaś w miejscu
    Powodzenia

  4. #14
    | OlyJedi Awatar zibi1303
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    2.876
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Zanim nauczysz się i dojrzejesz do lustra, to jednak najlepiej Fuji 6500fd. To najlepszy wybór na dziś. Sam aparat w promocji kumpel kupił za 1100 zł. Więc taniocha. Poważny wygląd i niezłe możliwości. Z niego wyżej to już tylko lustro.
    /*...................*/
    /* ...........................*/

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    1.094
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Popieram zdanie zibi1303 ze chyba lepszy od serii SP Olka bedzie Fuji. Mialem S5500, uzywalem i gdybym nie przerosł aparatu to dalejbym go uzywal albowiem w łapach świetnie leżał, a i technicznie zacny to sprzęt.
    ...był Olek jest A6000

  6. #16

    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Witam! Chciałam bardzo podziękować za tak liczny odzew (dziobolek, agapiet, zibi 1303, kisi). Między innymi dzięki Waszej pomocy łatwiej podjęłam decyzję- i stało się- od wczoraj jestem właścicielką Olka SP- 510UZ Zaczynam swoje pierwsze kroki

    p.s. i torby fotograficznej case logic.

  7. #17
    | OlyJedi Awatar Jacek64
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Brodnica
    Posty
    25
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Olympus, który model..?

    Witam ! Osiem miesięcy temu też się cieszyłem z zakupu tego aparatu , dziś już niestety mniej. Nie mogę nazwać go uniwersalnym ,gdyż moim zdaniem dość kiepsko spisuje się w fotografowaniu krajobrazów i "maże" dalekie plany. Ale może to jest cecha wszystkich kompaktów? Natomiast w zbliżeniach i makro spisuje się bardzo dobrze. Dokupiłem sobie konwerter makro Raynox i nękam robale , motyle i tym podobne. Przepraszam że marudzę i mącę radość chwili, ale musiałem to powiedzieć. Mimo wszystko życzę wiele radości z aparatu i pozdrawiam.
    Jacek

    Miałem aparat Zorkę 5 i zrobiłem kilka zdjęć.

  8. #18
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

    Re: Olympus, który model..?

    Cytat Zamieszczone przez Jacek64
    moim zdaniem dość kiepsko spisuje się w fotografowaniu krajobrazów i "maże" dalekie plany
    ekhm jaka przesłona? Jakie waruni atmosferyczne? ;p

  9. #19
    | OlyJedi Awatar Jacek64
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Brodnica
    Posty
    25
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    W tym konkretnym zdjęciu f 8.0 czyli max, a warunki atmosf. jak widać - fakt że robione niedlugo po wschodzie
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p8150060_420.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	2000  
    Jacek

    Miałem aparat Zorkę 5 i zrobiłem kilka zdjęć.

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Ostrzeszów
    Posty
    142
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Pewnie we mgle
    A tak na poważnie, z doświadczenia wiem ze tego typu ultrazoomowate kompakty, niezależnie od użytej ogniskowej najlepiej spisują się na przysłonach od f4- f5,6, obraz jest subiektywnie najostrzejszy. To samo potwierdzają testy, których czytanie polecam np. na Optyczne.pl. Także nie ma sensu w kompakcie używania przysłony f8 przy szerokim kącie, do fotografowania np. pejzaży bo niestety nie ma to takiego samego przełożenia jak przy fotografowaniu lustrem. Warto tez zapoznać się z pojęciem odległości hiperfokalnej, jeśli już mówimy o fotografowaniu widoczków.

Podobne wątki

  1. Który model wybrać VN/WS/RR ?
    By acer99c in forum Dyktafony
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 6.01.11, 21:15
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16.03.07, 10:37
  3. Który olympus najlepszy
    By Webmaax in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 7.02.05, 20:35
  4. Olympus ... ale ktory?
    By swistak-84 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17.05.04, 22:52

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.