Strona 12 z 36 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 354

Wątek: Ciekawe muzea

  1. #111
    Awatar kon
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    4.467
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Ciekawe muzea

    Cytat Zamieszczone przez krisder Zobacz posta
    Przy jednakowej ilości czołgów po obu stronach
    To sie nie miescilo w doktrynie radzieckiej.Zawsze musialo byc:1/5

  2. #112
    Awatar Michal_G
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    69
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria

    Odp: Ciekawe muzea

    Krisder no trochę przesadzasz z tymi statystykami 1:8. Owszem, Rosjanie najczęściej ponosili większe straty w czołgach. Wynikało to w początkowym okresie wojny z totalnej zapaści całej armii. A później z faktu że przy w miarę zorganizowanej obronie atakujący musi ponosić większe straty. Akurat pod Staszowem jeden dobrze użyty T-34-85 zniszczył z zasadzki 3 Tygrysy Królewskie... I w sumie radzieckie podejście (dużo więcej prostszych czołgów o czasami słabszych parametrach) okaząło się lepsze niż niemieckie (mało ale wyśrubowanych wozów).

  3. #113

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.947
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria

    Odp: Ciekawe muzea

    Następne niemieckie wozy pancerne II W.Ś. Nr 35 Sturmpanzer VI inne nazwy to Sturmtiger lub Sturmmörser-Tiger. Było to zbudowane na bazie czołgu ciężkiego Tiger (PzKpfw VI) działo pancerne. Uzbrojenie główne stanowił 380mm moździerz RW61 wystrzeliwujący pociski, które miały rakietowy napęd. Ocalały tylko 2 egzemplarze tych wozów, drugi znajduje się w Deutsches Panzermuseum Munster (Dolna Saksonia Niemcy). Nr 36 niszczyciel czołgów Jagdpanzer V / Jagdpanther (Sd.Kfz. 173). Nr 37 czołg średni PzKpfw V Panther Ausf. G (Sd.Kfz. 171) na bazie którego powstał poprzednio opisywany pojazd.

  4. #114
    | OlyJedi Awatar jackowlew
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    EPWA
    Posty
    2.951
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: Ciekawe muzea

    Kolejna porcja czołgów z Kubinki

    38


    39


    40
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P5160945.jpg
Wyświetleń:	293
Rozmiar:	270,9 KB
ID:	110148   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P5160944.jpg
Wyświetleń:	301
Rozmiar:	302,3 KB
ID:	110147   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P5160946.jpg
Wyświetleń:	296
Rozmiar:	281,0 KB
ID:	110149  

  5. #115
    Awatar krisder
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    196
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria

    Odp: Ciekawe muzea

    Cytat Zamieszczone przez Michal_G Zobacz posta
    Krisder no trochę przesadzasz z tymi statystykami 1:8. Owszem, Rosjanie najczęściej ponosili większe straty w czołgach. Wynikało to w początkowym okresie wojny z totalnej zapaści całej armii. A później z faktu że przy w miarę zorganizowanej obronie atakujący musi ponosić większe straty. Akurat pod Staszowem jeden dobrze użyty T-34-85 zniszczył z zasadzki 3 Tygrysy Królewskie... I w sumie radzieckie podejście (dużo więcej prostszych czołgów o czasami słabszych parametrach) okaząło się lepsze niż niemieckie (mało ale wyśrubowanych wozów).
    W zasadzie to nie mogę przesadzać bo to nie mój wymysł ale dane dotyczace największej bitwy pancernej na Łuku Kurskim. Jak wiesz nie był to początkowy etap wojny na wschodzie i ZSRR dysponował już najnowszymi czołgami T34-85. Bitwę wygrali sowieci ale okupili to właśnie stratami 8:1. Dla braci radzieckiej to i tak nie był problem bo wojnę wygrali kosztem 22mln obywateli a przegrani i walczący na kilku frontach Niemcy to 9mln.
    E-5+HLD-4, E-520,ZD 12-60, ZD-14-54, , ZD-35 macro,Sigma 50-500 f/4-6,3 EX DG HSM, FL-35R

  6. #116
    Awatar Michal_G
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    69
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria

    Odp: Ciekawe muzea

    Krisder, jeżeli wg. ciebie na Łuku Kurskim Rosjanie mieli T-34-85 to nie obraź się, ale pojęcie o radzieckiej broni pancernej masz niewielkie. 85-ki weszły do służby około pół roku później. 1:8 w czołgach pod Kurskiem to nie jest prawda, zależnie od źródeł (metodologia liczenia strat, zupełnie różna po obydwu stronach!) 1:3 - 1:5. Wiedza na poziomie 5 minut szperania, bez wgłębiania się w szczegóły. Ale teraz taka moda, "ruskie be i barany", a do Berlina to w ogóle "bez przypadek" doszli.

  7. #117

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.947
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria

    Odp: Ciekawe muzea

    Cytat Zamieszczone przez jackowlew Zobacz posta
    Kolejna porcja czołgów z Kubinki
    Ta wrzutka prezentuje jeden z najciekawszych wzorów niemieckiego uzbrojenia okresu II W.Ś. jakie znajdują się w tamtejszym muzeum. Mam na myśli oczywiście zdjęcia nr 38 i 40 przedstawiające najcięższy moździerz samobieżny Karl-Gerät używany w czasie ostatniej wojny światowej. Występował on w dwóch wersjach : 040 kalibru 60cm lub 041 kalibru 54cm. Ciekawe jest to, iż odmiana o mniejszym kalibrze była wbrew pozorom cięższa o 2t - masa bojowa wynosiła 126t! Wyprodukowano tylko 7 egzemplarzy tych moździerzy (każdy miał imię własne i był numerowany rzymskimi cyframi), z których zachował się tylko ten na fotografii. Jest to VI z kolei egzemplarz noszący oryginalnie imię ''Ziu'', nie wiadomo czemu przemianowany na ''Adam'' (tak nazywał się pierwszy z serii, czyli nr I, którego nazwę zmieniono później na ''Baldur''). Zdjęcie nr 39 ukazuje czołg lekki PzKpfw I Ausf. F (Sd.Kfz. 101).

  8. #118
    Awatar krisder
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    196
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria

    Odp: Ciekawe muzea

    Cytat Zamieszczone przez Michal_G Zobacz posta
    Krisder, jeżeli wg. ciebie na Łuku Kurskim Rosjanie mieli T-34-85 to nie obraź się, ale pojęcie o radzieckiej broni pancernej masz niewielkie. 85-ki weszły do służby około pół roku później. 1:8 w czołgach pod Kurskiem to nie jest prawda, zależnie od źródeł (metodologia liczenia strat, zupełnie różna po obydwu stronach!) 1:3 - 1:5. Wiedza na poziomie 5 minut szperania, bez wgłębiania się w szczegóły. Ale teraz taka moda, "ruskie be i barany", a do Berlina to w ogóle "bez przypadek" doszli.
    Nie mam powodu aby się obrażać. Być może jest tak jak piszesz że 85 pojawiły się później choć to nie ma aż tak dużego znaczenia gdyż "starsza" wersja też miała dużo zalet. Przede wszystkim podwozie (amerykański patent), waga na rosyjskie bezdroża oraz prosta budowa pozwalająca na masową produkcję. Ten ostatni atut zdecydował o ogromnej przewadze Rosjan w końcowej fazie wojny pomimo ponoszonych strat. Co do stosunku strat, nie wiem dlaczego Twoje źródła są wiarygodne a moje nie. Powtarzam, to nie mój wymysł tylko informacja przeczytana dawno temu z dokumentu historycznego w czasach kiedy mówiono że"ruskie to gieroje i maładcy". Do Berlina doszli nie przez przypadek tylko w wyniku heroicznej walki okupionej dziesiątkami milionów własnych obywateli.
    E-5+HLD-4, E-520,ZD 12-60, ZD-14-54, , ZD-35 macro,Sigma 50-500 f/4-6,3 EX DG HSM, FL-35R

  9. #119
    | OlyJedi Awatar jackowlew
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    EPWA
    Posty
    2.951
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: Ciekawe muzea

    Temat czołgów się rozwija więc kolejna porcja.

    41


    42


    43
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P5160947.jpg
Wyświetleń:	258
Rozmiar:	269,5 KB
ID:	110220   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P5160948.jpg
Wyświetleń:	261
Rozmiar:	316,8 KB
ID:	110221   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P5160949.jpg
Wyświetleń:	257
Rozmiar:	350,6 KB
ID:	110222  

  10. #120
    Awatar krisder
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    196
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria

    Odp: Ciekawe muzea

    Fot. nr. 41 i 42 przedstawiają "sławetne" Goliaty?
    E-5+HLD-4, E-520,ZD 12-60, ZD-14-54, , ZD-35 macro,Sigma 50-500 f/4-6,3 EX DG HSM, FL-35R

Podobne wątki

  1. ekspozycja ,ciekawe.
    By judasz in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 3.02.10, 20:16
  2. Ciekawe - fasion
    By dzemski in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20.02.09, 16:56
  3. Ciekawe patenty
    By C+ in forum Studio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 2.02.08, 13:29
  4. CIEKAWE STRONY !!!
    By MajcinW in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 9.08.06, 12:47

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.