Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Obiektywy CCTV do filmowania OM-D?

  1. #1
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Obiektywy CCTV do filmowania OM-D?

    Pytanie do bardziej zaawansowanych w temacie:
    Zakupiłem sobie taki zoom C-MOUNT PENTAX / COSMICAR TV ZOOM 1.0/8-48mm Z OM-mam ochotę używać tego sprzętu z konwerterem cyfrowym.
    Podoba sie mi również rybka Tamron 4-12mm f1,2. potrzebuję obiektyw ( obiektywy) do próby zrobienia filmiku z wycieczki do Maroka na potrzeby własne.
    Szukam czegoś do 200 mm (przeliczjąc na pelną klatkę) czy to jest już to?
    Jakie szkła jakich firm polecacie. Gdzie w necie szukać więcej wiedzy wiedzy na ten temat?

    PS1. Mam natywne 14, 20, 45, będę miał 17/1,8 i Samyanga 7,5 i 12-50 oraz szkla 4/3 ze stopki.
    Szkielka 0,95 są trochę drogawe, nie kupię ich dopóki nie uzyskam pewności , że jestem tą częścią funkcjonalności mojego aparatu naprawdę zainteresowany.

    PS2. Nigdy nie filmowałem, to będzie mój pierwszy raz...
    Ostatnio edytowane przez apz ; 2.01.13 o 01:04
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Grzes55
    Dołączył
    Dec 2004
    Mieszka w
    Pabianice
    Posty
    52
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Odp: Obiektywy CCTV do filmowania OM-D?

    Robiłem raz próbę z filmowaniem obiektywami C-mount. Kupiłem na e-bayu przejściówkę. Pożyczyłem z pracy kilka obiektywów i sobie potestowałem. Obiektyw 25mm 1,4 jest w miarę. Winieta jest widoczna , ale nie dyskwalifikuje nagrania. Kolory są blade , ostrość taka sobie. Odkąd kupiłem sobie Panasa 25mm dałem sobie spokój c-mount. Natomiast obiektyw 12mm 1.2 daje kółko obrazu w środku kadru, a brzegi kadru są czarne. Raczej taki obrazek nie nadaje się do wykorzystania poza bardzo specyficznymi celami. Próbowałem założyć również 50mm 0,95 , ale jego średnica jest dość duża jak na c-mount , a adapter jest wsunięty nieznacznie do środka aparatu. Tak więc obiektyw się nie mieści i nie można go przykręcić, a szkoda bo szkło ma naprawę fajne parametry.
    Olympus E-1, ZD 14-54, ZD 50, Sigma 55-200, Sigma 105, FL-36, Metz 58, E-PL1, 20mm 1,7

  3. #3
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria

    Odp: Obiektywy CCTV do filmowania OM-D?

    Jedyne szkła, jakimi byś mógł być zainteresowany to stare zoomy, np Canona.

    Takie jak 17-102/2.0 - wtedy jest sens bawić się w CCTV. No i ten tamron 4-12, o którym pisałeś.

    17-102 delikatnie trzeba kadrować (da Ci odpowiednik ~350-400mm po kadrowaniu).

    Obraz z większości szkieł (poza tym tamronem) jest bardziej blady, kolory nie są tak ciekawe jak z systemowych szkieł.
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  4. #4
    | OlyJedi Awatar micz87
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Łódź | Łask
    Posty
    190
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Odp: Obiektywy CCTV do filmowania OM-D?

    Dobry temat, podpinam się pod pytanie bo szukam jasnego zooma do filmowania natury...
    Micro Four Thirds - moje doświadczenia z u43

  5. #5
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Obiektywy CCTV do filmowania OM-D?

    Cytat Zamieszczone przez micz87 Zobacz posta
    Dobry temat, podpinam się pod pytanie bo szukam jasnego zooma do filmowania natury...
    Doszedł do mnie EPL-3 też ma konwerter cyfrowy - można na szerokich ogniskowych wykropować sam środek matrycy jak w E-M5. mnożnik ma wynosić wtedy 4x. niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.

    Na razie zamówiłem Tamrona 4-12 mm f1,2 IR na półcalową matrycę;

    Pentaxa /Cosmicara 8-48/1,0

    i za radą strOOsa - licytuję Canona 17-102mm/2,0; na początek, do moich szkieł natywnych i 4/3, na pewno wystarczy.

    Jak dojdą, pierwsze koty za płoty.
    Zadanie na sezon 2013 - nauczyć się trochę filmować i post-obróbki na własny użytek.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 6.01.13 o 00:03
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  6. #6
    | OlyJedi Awatar hadan
    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    pomorskie
    Posty
    1.239
    Siła reputacji
    63
    Moja galeria

    Odp: Obiektywy CCTV do filmowania OM-D?

    Pozwólcie, że wyrażę swoje zdanie na temat filmowania aparatem. W obecnej dobie filmowanie aparatem bez dodatkowego, drogiego oprzyrządowania można traktować tylko jako hobbystyczne eksperymenty.
    Aparat, kamery jeszcze szybko nie zastąpi. Taniej jest kupić kamerę. Warto też przeczytać książkę
    Filmowanie lustrzanką cyfrową ,autorzy:James Ball, Robbie Carman, Matt Gottshalk,Richard Harrington.
    Do książki dołączone jest płyta. Myślę, że kupno tej książki są to dobrze zainwestowane pieniądze.

    Pozdrawiam

  7. #7
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Obiektywy CCTV do filmowania OM-D?

    Cytat Zamieszczone przez hadan Zobacz posta
    Pozwólcie, że wyrażę swoje zdanie na temat filmowania aparatem. W obecnej dobie filmowanie aparatem bez dodatkowego, drogiego oprzyrządowania można traktować tylko jako hobbystyczne eksperymenty.
    Aparat, kamery jeszcze szybko nie zastąpi. Taniej jest kupić kamerę. Warto też przeczytać książkę
    Filmowanie lustrzanką cyfrową ,autorzy:James Ball, Robbie Carman, Matt Gottshalk,Richard Harrington.
    Do książki dołączone jest płyta. Myślę, że kupno tej książki są to dobrze zainwestowane pieniądze.

    Pozdrawiam
    Ależ to nie będzie nic innego niż hobbystyczny eksperyment, taka próba wykorzystania wartości dodanej , którą otrzymałem z E-M5, a z której chociaż miałem ją we wcześniejszych penach, nigdy do niej nie sięgałem.
    Dodatkowo mam w planie nauczenie się korzystania z trybu w pełni manualnego.
    Książkę zamówiłem, dziękuję za tytuł.

    Możliwość korzystania ze światła 1,2 z rybka ( 16-48 mm), czy 1,0 w przedziale ogniskowych 36-196 mm, (w przeliczeniu na FF), sama w sobie jest dla mnie ekscytującą.
    A co z tego wyjdzie już niebawem zobaczę, na razie traktuję to jak wyprawę w nieodkryte dotąd przeze mnie obszary fotografii.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Grzes55
    Dołączył
    Dec 2004
    Mieszka w
    Pabianice
    Posty
    52
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Odp: Obiektywy CCTV do filmowania OM-D?

    Dodatkowe, drogie oprzyrządowanie jest zawsze "cool" w każdej dziedzinie życia współczesnego człowieka: w pracy, w hobby, czy w codziennych czynnościach. Zarówno w filmowaniu i w fotografowaniu miło jest mieć dobry sprzęt.
    Filmowanie aparatem daje dużo frajdy i pozwala na wykazanie się naprawdę dużą kreatywnością zarówno podczas nagrywania ujęć jak i w montażu i dalszej obróbce. Zwykłą kamerą nie uzyska się takich efektów jak aparatem z dużą matrycą i możliwością wyboru odpowiedniego obiektywu, chociaż technicznie filmowanie kamerą jest łatwiejsze (tylko kto to potem ogląda). Poza tym do filmowania kamerą potrzebujemy w większości dokładnie takiego samego osprzętu jak przy filmowaniu aparatem (światło, mikrofony itp.).

    Mam książkę "Filmowanie lustrzanką cyfrową" i wg mnie jest to taka miły dla oka przegląd co jeszcze można użyć do filmowania i ile pieniędzy to kosztuje. W przypadku autorów tej książki może takie rzeczy mają sens, ale dla hobbystycznego eksperymentowania wystarczy zacząć od tego co się ma i ewentualnie planować dalsze zakupy w zależności co chcemy osiągać. Cytowana książka nie wnosi dużo ani dla początkującego (nie ma tu praktycznych porad) , ani dla profesjonalisty (bo taki wie już o gamie osprzętu dostępnego na rynku).
    Ostatnio edytowane przez Grzes55 ; 6.01.13 o 10:50
    Olympus E-1, ZD 14-54, ZD 50, Sigma 55-200, Sigma 105, FL-36, Metz 58, E-PL1, 20mm 1,7

  9. #9
    | OlyJedi Awatar hadan
    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    pomorskie
    Posty
    1.239
    Siła reputacji
    63
    Moja galeria

    Odp: Obiektywy CCTV do filmowania OM-D?

    Cytat Zamieszczone przez Grzes55 Zobacz posta
    Cytowana książka nie wnosi dużo ani dla początkującego (nie ma tu praktycznych porad) , ani dla profesjonalisty (bo taki wie już o gamie osprzętu dostępnego na rynku).
    Polemizował bym z Tobą w kwestii przydatności książki, tak dla początkujących jak i profesjonalistów.
    Studiowałem na WSTiF w Łodzi.

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Jakie obiektywy najlepsze do filmowania w m4/3
    By psl in forum Wideo w 4/3 i m4/3
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 3.04.14, 10:49
  2. CCTV 25mm 1.4 minitest
    By PanMarecq in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 7.01.13, 10:50
  3. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 5.12.12, 10:32
  4. Jaki statyw/rig do filmowania?
    By cezdeville in forum Porady audio/video
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27.01.12, 21:02
  5. Casio z opcją filmowania w 1000fps
    By rocco in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20.01.09, 12:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.