Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: CS6 - uwaga mała, acz istotna

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

    CS6 - uwaga mała, acz istotna

    W szóstce pozmieniano nieco głównych narzędzi. ACR (będący właściwie silnikiem z lightrooma) przeszedł bardzo pozytywną zmianę - zniknęły ostatnie błędy z poprzednich wersji (kolorowe krawędzie z efektem ''solaryzacji'' przy silnym zakrzywianiu świateł). Ale jest jedna zmiana nieciekawa, a łatwa do ominięcia: przy redukcji wymiarów zdjęć na np. stronę domyślnym algorytmem jest ''dwusześcienny automatyczny''. To bardzo agresywny algorytm zabijający subtelności. Polecam ''dwusześcienny do gładzenia gradientów'', a potem lekkie ostrzenie z promieniem 0.2, góra 0.3 albo jeszcze lepszy: b-spline z irfanview.
    Kilka rzeczy przekombinowano, np. narzędzie do kadrowania. Program w wersji 32bity jest napisany niedbale, ma problemy z zarządzaniem pamięcią i problemy z wykorzystaniem grafiki 3D. Cóż, takie czasy - nikt się nie cacka z wydajnością...

  2. #2
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: CS6 - uwaga mała, acz istotna

    Cytat Zamieszczone przez Janko Muzykant Zobacz posta
    W szóstce pozmieniano nieco głównych narzędzi. ACR (będący właściwie silnikiem z lightrooma) przeszedł bardzo pozytywną zmianę - zniknęły ostatnie błędy z poprzednich wersji (kolorowe krawędzie z efektem ''solaryzacji'' przy silnym zakrzywianiu świateł). Ale jest jedna zmiana nieciekawa, a łatwa do ominięcia: przy redukcji wymiarów zdjęć na np. stronę domyślnym algorytmem jest ''dwusześcienny automatyczny''. To bardzo agresywny algorytm zabijający subtelności. Polecam ''dwusześcienny do gładzenia gradientów'', a potem lekkie ostrzenie z promieniem 0.2, góra 0.3 albo jeszcze lepszy: b-spline z irfanview.
    Kilka rzeczy przekombinowano, np. narzędzie do kadrowania. Program w wersji 32bity jest napisany niedbale, ma problemy z zarządzaniem pamięcią i problemy z wykorzystaniem grafiki 3D. Cóż, takie czasy - nikt się nie cacka z wydajnością...
    Dzięki za uwagę - uważałem, że redukcja rozmiaru działa tak samo. Kadrowanie faktycznie popsuli trochę, ale daję radę.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 2.01.13 o 01:00
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

    Odp: CS6 - uwaga mała, acz istotna

    Wrzuciłem jeszcze załącznik - po lewej domyślne, w środku - ''do gładzenia gradientów'', a po prawej oryginał został najpierw rozmyty, następnie zmniejszony ''do gładzenia gradientów'', a w końcu wyostrzony, najpierw w modzie ''przyciemnij''. Strzałka pokazuje problemy - schodki.
    Najlepszą metodą jest połączenie drugiej i trzeciej na warstwach i ''wypędzlowanie'' krawędzi takich jak np. druty.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ostrzenie.png
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	883,0 KB
ID:	77747  

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 18.01.13, 08:33
  2. mała Mi
    By surowy in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10.03.10, 21:12
  3. 4/3 i mała GO
    By C+ in forum E-System
    Odpowiedzi: 145
    Ostatni post / autor: 16.03.08, 17:36
  4. Mała porażka ???
    By Karol K. in forum E-System
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 3.11.06, 19:56
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 5.09.06, 11:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.