Strona 2 z 167 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1663

Wątek: nad petreq'iem lincz...

  1. #11
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: nad petreq'iem lincz...

    Cytat Zamieszczone przez dzarro Zobacz posta
    A dlaczego kot ma się kojarzyć z czymś milutkim? Przecież to zwierzę, które jak wiadomo "chodzi własnymi drogami", czyli zlewa wszystko i wszystkich, czyli niezależne jest na swój zwierzęcy sposób. Kot potrafi też zabijać dla przyjemności.
    A dlaczego nie?.Wole dziecku tlumaczyc,ze kotek jest do glaskania jak to,ze zabija tez dla przyjemnosci i olewa wszystko.To tylko kwestia wychowania.Jeden wychowa tak kota,psa ze bedzie rozumiec kazde slowo,iny tak ze olewac bedzie kazde.Wtedy jako wytlumaczenie wlasnej szkoly,odwolania do dziadkow i wsi jest celowe,naprawde.

  2. #12
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria

    Odp: nad petreq'iem lincz...

    Cytat Zamieszczone przez dzarro Zobacz posta
    A dlaczego kot ma się kojarzyć z czymś milutkim? Przecież to zwierzę, które jak wiadomo "chodzi własnymi drogami", czyli zlewa wszystko i wszystkich, czyli niezależne jest na swój zwierzęcy sposób. Kot potrafi też zabijać dla przyjemności.
    Aleś pojechał kot, lew, tygrys czy inna cholera, nigdy nie zabija "dla przyjemności" jest po prostu drapieżcą i przez całe swoje życie doskonali sztukę
    łowiecką. Czasem wygląda to jak "zabawa" ale to po prostu "trening". W naturze od tych umiejętności zależy jego życie.
    Cytat Zamieszczone przez dzarro Zobacz posta
    . Koty potrafią znacznie doskonalej ewoluować jako drapieżcy niż np. wszelkie psowate.
    Tu bym się zastanowił, Zobacz kot nawet "udomowiony" ciągle poluje, a pies ... pies nie bo nie musi.
    Tak się skurkowany ustawił, że człowiek za niego sprawę pokarmu załatwia.
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  3. #13
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: nad petreq'iem lincz...

    Cytat Zamieszczone przez Saboor Zobacz posta
    Tu bym się zastanowił, Zobacz kot nawet "udomowiony" ciągle poluje, a pies ... pies nie bo nie musi.
    Tak się skurkowany ustawił, że człowiek za niego sprawę pokarmu załatwia.
    Nawet te koty w zoo juz polowanko maja gdzies,a te sliczne nasze domowe pieski raczej nie
    PopatrzZałącznik 77281Załącznik 77282Ciekawe,ktore to drapiezne a ktore nie

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: nad petreq'iem lincz...

    Portret,to portret i naczelna zasada jest prosta: bliższe oko ma być ostre, chyba, że temat WYRAŹNIE jest inny (np. kobieta paląca papierosa > ostrość na dłoni z papierosem, ale to dopiero powód do dyskusji, a nie usprawiedliwienie). Przy ostrości ustawionej na nos kota rozważania o kadrze nie mają sensu.

  5. #15
    | OlyJedi Awatar Johny_85
    Dołączył
    Dec 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    328
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: nad petreq'iem lincz...

    No niestety tak jak wyżej, zdjęcie leży bo ostrość nie tu gdzie trzeba...a kociak ciekawy

  6. #16
    | OlyJedi Awatar petreq
    Dołączył
    Oct 2008
    Mieszka w
    Chrzanów
    Posty
    4.046
    Siła reputacji
    206
    Moja galeria

    Odp: nad petreq'iem lincz...

    Panowie, dziękuję za opinię, jednakże pytałem (wiedząc o problemach z GO) o kadr. Potraktowałem to zdjęcie jako szkic/draft. Nie chodziło mi o ogólną ocenę zdjęcia. Mimo wszystko dziękuję.

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: nad petreq'iem lincz...

    Cytat Zamieszczone przez petreq Zobacz posta
    Panowie, dziękuję za opinię, jednakże pytałem (wiedząc o problemach z GO) o kadr. Potraktowałem to zdjęcie jako szkic/draft. Nie chodziło mi o ogólną ocenę zdjęcia. Mimo wszystko dziękuję.
    Problem nie jest w GO, tylko w ustawieniu ostrości. Jeśli szukasz opinii, to nastaw się na odbiór, a nie na nadawanie Im mniejsza GO, tym ważniejszy jest wybór punktu ostrości. Dobór GO jest drugorzędny.

  8. #18
    | OlyJedi Awatar petreq
    Dołączył
    Oct 2008
    Mieszka w
    Chrzanów
    Posty
    4.046
    Siła reputacji
    206
    Moja galeria

    Odp: nad petreq'iem lincz...

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Problem nie jest w GO, tylko w ustawieniu ostrości. Jeśli szukasz opinii, to nastaw się na odbiór, a nie na nadawanie Im mniejsza GO, tym ważniejszy jest wybór punktu ostrości. Dobór GO jest drugorzędny.
    Nastawiam się na odbiór. Jednakże:
    - ostrość "obiektu" zależy od dobrania odpowiedniej GO
    - nawet jeżeli "trafiłbym" w oko, to nos będzie "w nieostrości"

    Tak więc w tym przypadku, zbyt mała GO jest problemem.
    Ostatnio edytowane przez petreq ; 27.12.12 o 18:55

  9. #19
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: nad petreq'iem lincz...

    Cytat Zamieszczone przez petreq Zobacz posta
    Nastawiam się na odbiór. Jednakże:
    - ostrość "obiektu" zależy od dobrania odpowiedniej GO
    - nawet jeżeli "trafiłbym" w oko, to nos będzie "w nieostrości"

    Tak więc w tym przypadku, zbyt mała GO jest problemem.
    No to napiszę inaczej. Jeśli tematem jest nos, to kadr się nie broni. Jesli tematem są uszy, to kadr też się nie broni. Jesli tematem są oczy, to kadr się broni. Temat wskazujesz ostrością. Dużą GO możesz najwyżej pokazać, żę sam nie wiesz co jest tematem (i to jest często zaletą dużej GO, że każdy jakiś temat sobie znajdzie, mała GO wymaga więcej od fotografa).
    Fotograf musi wskazać odbiorcy temat i ma do tego trzy narzędzia: kompozycję, ostrość i światło. Jak jest wszystko równo oświetlone, równo ostre i bez wyraźnej komozycji, to jest fotograficzny bełkot i kadr nie ma nic do rzeczy.
    Ostatnio edytowane przez fret ; 27.12.12 o 19:04

  10. #20
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: nad petreq'iem lincz...

    Cytat Zamieszczone przez petreq Zobacz posta
    Nastawiam się na odbiór. Jednakże:
    - ostrość "obiektu" zależy od dobrania odpowiedniej GO
    - nawet jeżeli "trafiłbym" w oko, to nos będzie "w nieostrości"

    Tak więc w tym przypadku, zbyt mała GO jest problemem.
    W takim kadrze, ujęciu, jak pokazałeś kota to moim zdaniem ostre powinny być oczy, nosem bym się już nie przejmował.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.