Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Co kupić - SP55UZ czy H9 ??

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Co kupić - SP55UZ czy H9 ??

    Witam wszystkich, może ktoś z was mi doradzi. Myślę nad kupnem nowego aparatu i rozpatruje albo Olympusa SP550UZ lub Sony H9. który by był lepszy?? Może jakaś inna propozycja w podobnej cenie (1500 - 1900 zł)??
    Z góry dzięki za podpowiedź.

    edit:
    fotomic, zedytowałem temat.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Magus
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    719
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Używane E-300 plus 14-45 - nie da się w ogóle porównać. Co DSLR to DSLR
    Canon 85 f/1.2 mkII L w moim plecaku jest jak perła w chlewie.

  3. #3
    Awatar budda
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Chyliny/Warszawa
    Posty
    141
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Magus
    Używane E-300 plus 14-45 - nie da się w ogóle porównać. Co DSLR to DSLR
    za te pieniądze to nowe E-500 + 14-45
    E-500

  4. #4

    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    no w sumie lepsze ale to już lustrzanka, dochodzi do tego koszt dokupienia obiektywów. kompakt to tylko koszt samego aparatu.
    a nie lepszy zakupem już by był e400 od tego e500?? różnice w cenie nie są aż tak wielkie z tego co widziałem na allegro. sam już nie wiem

  5. #5

    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Za 1900 pln może Ci się udać nawet wyrwać używanego E 500 w dualkicie. Więc żadnych dodatkowych kosztów (narazie) nie ma Pozdr

  6. #6
    Awatar budda
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Chyliny/Warszawa
    Posty
    141
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez 01_lukas
    no w sumie lepsze ale to już lustrzanka, dochodzi do tego koszt dokupienia obiektywów. kompakt to tylko koszt samego aparatu.
    a nie lepszy zakupem już by był e400 od tego e500?? różnice w cenie nie są aż tak wielkie z tego co widziałem na allegro. sam już nie wiem

    ja mam łapska wielkie to wolałem E-500,musisz do ręki przymierzyć
    E-500

  7. #7
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Zalezy do, czego potrzebny Ci ten aparat. Nie napisales nic, oprocz ceny. Trudno cos sensownie doradzic z tak skapa iloscia informacji. Sprecyzuj, jakie masz wymagania, do czego potrzebny Ci ten aparat, a bedzie nam latwiej Ci pomoc. Jesli potrzebny Ci do zwyklego focenia wszystkiego, co zobaczysz, to pewnie kompakt, gdyz ma on wszystko (duzy zoom, makro, porecznosc) co do takiego focenia potrzebne. Jesli jestes ambitny, to lustro i liczenie sie z tym, ze kupisz je z jednym obiektywem, o duzo krotszym zakresie niz bys mial np. w SP-550, a do makro bedziesz musial kupic inny obiektyw (niekoniecznie Zuiko, moze byc np. manualne M42). Lustrzanka daje nieporownywalnie wiecej mozliwosci, lepsza jakosc zdjec i mozliwosc rozwoju fotografa. Wiaza sie z nia niestety duzo wyzsze koszty, szczegolnie, gdy posiadac wciagnie sie w fotografie
    Pzdr
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  8. #8
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Z tych dwóch bym brała H9 (nie bić ), ale jeśli masz ochotę, czas i pieniądze bawić się w lustro to właśnie e500 + 14-45 (tylko zoomów i makra braknie )
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  9. #9
    | OlyJedi Awatar dziobolek
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Dublin - Ireland
    Posty
    466
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez 01_lukas
    no w sumie lepsze ale to już lustrzanka, dochodzi do tego koszt dokupienia obiektywów. kompakt to tylko koszt samego aparatu.
    a nie lepszy zakupem już by był e400 od tego e500?? różnice w cenie nie są aż tak wielkie z tego co widziałem na allegro. sam już nie wiem
    Jeśli ci pasuje gabarytowo i ergonomicznie (macaj test - obowiązkowy przed zakupem jakiegokolwiek aparatu)
    to jak najbardziej lepszy + dual kit i masz święty spokój z obiektywami na długo (jeśli nie na zawsze.
    Lepszy choćby z tego względu iż jest to aparat sporo młodszy a więc i technologia świeższa w nim siedzi, i matryca większa i... można by tu jaszcze tak wymieniać .
    Następne po nim są już tylko E-410 i E-510.
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

  10. #10
    | OlyJedi Awatar Don Pedro
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    429
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    01 lucas-jeżeli chcesz mieć wszystko w jednym i do tego pełen zakres kątów widzenia przez obiektyw, stabilizację obrazu i w pełni zadowalającą jakość zdjęć to kupuj like DSLR, czyli niby lustrzankę jednoobiektywową z elektronicznym wizjerem. Za Sony przemawia wielki odchylany ekran LCD/dla mnie za duży, wiecznie zbierający odciski paluchów, co przy tej ergonomii i wielkości jest nieuniknione/, za UZ550 znakomita ,właśnie- ergonomia i wręcz doskonała ,chropowata jakość użytych materiałów. Osobiście wybrałbym UZ, tym bardziej, że jakością obrazowania nie ustępuje Sony, a jest poręczniejszy i to jednak Olympus/ dziesiątki lat doświadczenia foto, a Sony zaledwie kilka i swój image buduje na telewizorach, gierkach itp/Świetnym wyborem może też być Fuji S6500- z wyglądu prezentuje się lepiej niż niejedna lustrzanka i zapewnia zbliżone możliwości, a w sklepie internetowym FOTOBASIA jest w cenie poniżej 1000zł. Z tych hybryd zdjęcia papierowe w formacie A4 są doskonałe i nie ustępują wiele/trudno znaleźć różnicę/ od fotek lustrzankowych. Olek to dobry wybór. Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Co kupić ????
    By andrzej1991 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18.10.08, 10:25
  2. E 300 - kupić ?
    By imat in forum E-System
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 8.07.05, 14:14
  3. Czy kupic C-500?
    By lokuna in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16.06.05, 11:18
  4. C8080 - kupić - nie kupić...?
    By Kamil in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29.05.05, 13:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.