Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Którą kulową głowicę kupić?

  1. #1
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Którą kulową głowicę kupić?

    Chcę kupić kulową głowicę do zestawu Manfrotto 055Prob i do monopodu noname. Maksymalne obciązęnie E- M5 + ZD 50-200 ew. następca E-5 + to samo szkło. Ewentualnie ,z rzadka Mamyja RZ 67 z 110mm/2,8
    Cena ma znaczenie w jakichś 40% najważniejsza jest dla wygoda pracy z daną głowicą. Przeglądając znany portal widzę liczne głowice.
    Co możecie mi poradzić?
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #2
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria

    Odp: Którą kulową głowicę kupić?

    Z tych które miałem w łapkach polecam pistoletową od Manfrotto. Muminki jej używają. Błyskawiczna obsługa jedną ręką.
    LINK
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  3. #3
    | OlyJedi Awatar lucas_g
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    996
    Siła reputacji
    153
    Moja galeria

    Odp: Którą kulową głowicę kupić?

    Ja brałbym frotkę: http://fotozakupy.pl/glowica/manfrot...compact,10523s

    Klasa sama w sobie.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria

    Odp: Którą kulową głowicę kupić?

    Mam m.in. 322rc2 i w sumie polecam, jednak zbyt dlugie i ciezkie szkla troche ergonomicznosci zabieraja tej glowicy.
    Bawilem sie ta, ktora @lucas_g zapodal i powiem, ze sympatyczna, moze nie tak szybka w obsludze jak inne, ale za to nie mialem wrazenia niestabilnosci i kruchosci zestawu.
    Nie wiem do czego ma byc ta glowica, bo moze pomyslalbys o gimbalowych albo o "filmowych".

    pozdro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  5. #5
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Którą kulową głowicę kupić?

    Cytat Zamieszczone przez nyny Zobacz posta
    Mam m.in. 322rc2 i w sumie polecam, jednak zbyt dlugie i ciezkie szkla troche ergonomicznosci zabieraja tej glowicy.
    Bawilem sie ta, ktora @lucas_g zapodal i powiem, ze sympatyczna, moze nie tak szybka w obsludze jak inne, ale za to nie mialem wrazenia niestabilnosci i kruchosci zestawu.
    Nie wiem do czego ma byc ta glowica, bo moze pomyslalbys o gimbalowych albo o "filmowych".

    pozdro
    Na razie by zastąpić tę którą mam i by mieć montaż na płytce na monopodzie.
    Moje dwa największe szkła to ZD 50-200 i Sigma 150

    Ale może rzeczywiście pooglądam także filmowe, tyle, że na razie do filmu mnie nie ciągnie. Chcę mieć wygodnie i szybciej jak z głowicą z 3 rączkami do codziennego fotografowania i chcę mieć stabilnie po ustawieniu aparatu na statywie.

    I mogą to być dwie różne głowice.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  6. #6
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria

    Odp: Którą kulową głowicę kupić?

    Andrzej, do monopodu Manfrotto zrobił dwie głowice, miałem tą większą z płytką i dopiero co opyliłem Adambiegowi. Spójrz TUTAJ
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  7. #7
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria

    Odp: Którą kulową głowicę kupić?

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Ale może rzeczywiście pooglądam także filmowe, tyle, że na razie do filmu mnie nie ciągnie. Chcę mieć wygodnie i szybciej jak z głowicą z 3 rączkami do codziennego fotografowania i chcę mieć stabilnie po ustawieniu aparatu na statywie.
    Toc nie musisz filmowac
    One sie tak tylko nazywaja, ja mam 700rc2 i bardzo chwale sobie

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    I mogą to być dwie różne głowice.
    Jesli ma obsluzyc statyw i monopod, aby to mialo rece i nogi, rozwiazanie z dwiema glowicami jak najbardziej zalecane.
    Te, ktore podal @lucas_g i @romek1967 do monopodu idalne.
    Jedna rada, jak juz bedziesz dwie glowice kupowal zwroc uwage aby mialy jednakowa plytke cobys nie musial w razie W kombinowac.

    pozdro
    Ostatnio edytowane przez nyny ; 17.12.12 o 22:02
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  8. #8
    | OlyJedi Awatar CzaRmaX
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    4.889
    Siła reputacji
    151
    Moja galeria

    Odp: Którą kulową głowicę kupić?

    Przepraszam ja nie w temacie ale przeczytałem tytuł "Jaką kultową grę kupić" ale skoro chodzi o kulową głowicę to się nie odzywam
    Popraw stopkę, wg regulaminu powinna mieć max trzy wiersze. CIEKAWE JAK ZMIESZCZĘ TRZY WIERSZE ALE POSZUKAM. "A GDY JUŻ Z NAS OPADNIE": A gdy już z nas opadnie, łuska słów, i staniemy nadzy, w prawdzie, Co powie nam Bóg?; "BEZ DATY": Dojrzałość przychodzi, Zawsze nazbyt późno, Kiedy już powoli, Odchodzimy w tło; "ZWIERZĘTA": Ofiary naszej pychy, Pokarmy naszych głodów. HEHE UDAŁO SIĘ

  9. #9
    | OlyJedi Awatar Karampuk
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Włocławek - miasto nad Wisłą
    Posty
    538
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria

    Odp: Którą kulową głowicę kupić?

    Andrzeju, chciałem Ci pokazać na zlocie w Łodzi ale mi gdzieś zwiałeś
    Mam dwie Benro. B0 i B1. Jeżeli Ci mogę doradzić to bierz dużą. Duża kula to stabilność, precyzja i trwałość. W małej dość szybko wytarły mi się dociski i teraz mocniej muszę je dokręcać. Nawet jak w dużej kuli będziesz instalował lekki aparat to komfort pracy jest znacznie stabilniejszy niż z małą kulą. To znaczy że jak w małej kuli zrobisz cały obrót dociskiem to w dużej wystarczy zrobić ćwierć obrotu i aparat przesuwasz z większą precyzją. Poza tym mała kula szybciej się zużywa. Dziś coraz poważniej myślę o Benro B2. Różnica w masie między głowicami nie jest aż tak duża. To nie statyw. Jeszcze jedna jest ważna rzecz przy doborze głowic. Śruba. Powinny być przynajmniej trzy i to z porządnego metalu żeby nie zerwać gwintu. Pierwsza daje możliwość obrotu głowicy wokół o 360st. Drugą reguluje się docisk, a trzecią moc docisku. Jeżeli mogę Ci coś jeszcze podpowiedzieć, to w fotografi jaką Ty uprawiasz spróbuj pracy z gimbalem. Po tym już nic innego nie weźmiesz do ręki
    XZ-2|D800E|moje 500px

  10. #10
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Muminek
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    4.025
    Siła reputacji
    330
    Moja galeria

    Odp: Którą kulową głowicę kupić?

    Cytat Zamieszczone przez romek1967 Zobacz posta
    Z tych które miałem w łapkach polecam pistoletową od Manfrotto. Muminki jej używają. Błyskawiczna obsługa jedną ręką.
    LINK
    Również bym ją polecił, używam jej od kilku lat i nie miałem z nią problemu. Łatwa w obsłudze, nie nadaje się tylko do bardzo ciężkiego sprzętu. Chętnie oddam ją do przetestowania jeśli chcesz. Pozdrawiam
    E-M1, E-3, E-30, TG-2, Stylus XZ-2, E-PL2, C-2100 UZ, ZD 8, ZD 7-14, ZD 14-54 II, 12-60 SWD, 50-200 SWD, 35 ED Macro, 50 ED Macro, ED 90-250, EC-20, EC-14, EX-25, FL-50 R, FS-SRF-11, Sigma 150 HSM

Podobne wątki

  1. Która ładniejsza ???
    By Laser_1985 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26.08.06, 00:14
  2. Która wersja?
    By jacek2004 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21.05.06, 00:23
  3. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 29.01.05, 21:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.