Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Wątek: Kolor czy szarości? I dlaczego?

  1. #1
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria

    Kolor czy szarości? I dlaczego?

    Co wy żeście (to chyba po krakowsku) się tak uparli na te czarno białe zdjęcia.... Ja osobiście nie przepadam..
    Na moją obronę mam to, że bardzo długo robiłem tylko cz.b. zdjęcia (podkreślam Cz.b. wtedy tak się mówiło) bo kolor był tylko marzeniem. Wiem teraz może jest przesyt kolorów wszędzie i modne jest Cz.b. Ale czy to takie rewelacyjne jest... Rewelacyjnie to lepiej dobrać kolory, kontrasty między barwami . Jak sama nazwa wskazuje fotografika to też i grafika i nie należy się bać graficznych korelacji między barwami.... Kiedyś . gdy nie było komputerów (były takie czasy no!) używało się odpowiedniego oświetlenia, oraz w procesie powiększalnikowym, odpowiednio dobranych filtrów korekcyjnych... A zdjęcia robiło się zwykłym aparatem na klisze, tak modnie nazywanym dzisiaj - analogowym.
    Ale ja konserwa jestem choć...................... nowoczesna nie analogowa

    ---------- Post dodany o 09:10 ---------- Poprzedni post był o 09:08 ----------

    No dobra Pani Nemo gdzie następne zdjęcia????
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: Niczyje czyli bigos fotograficzny PaniNikt

    Oj nie stresuj się tak. Z ostatniej pary CeZetBe i Kolor, te pierwsze jednak lepiej się prezentują. Kolorowe wyglądają na takie wyprane z kolorów. Moim zdaniem kolorowe w tej wrzutce jednak przegrywają.
    The question is, who cares?

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria

    Odp: Niczyje czyli bigos fotograficzny PaniNikt

    Jeśli kolor nic nie wnosi do sprawy, a wręcz jest nieciekawy, to po co na siłę miętolić to zdjęcie w kolorze. Lepsza ciekawa gra czerni bieli i szarości, niż na siłę szaroburości.
    Skoro Krakmanie tak podkreślasz słowo "grafika", to nie bójmy się jej w czerniobielach, wszak one też zajmują w grafice pokaźne miejsce :P

  4. #4
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria

    Odp: Niczyje czyli bigos fotograficzny PaniNikt

    Cytat Zamieszczone przez bufetowa Zobacz posta
    Jeśli kolor nic nie wnosi do sprawy, a wręcz jest nieciekawy, to po co na siłę miętolić to zdjęcie w kolorze. Lepsza ciekawa gra czerni bieli i szarości, niż na siłę szaroburości.
    Skoro Krakmanie tak podkreślasz słowo "grafika", to nie bójmy się jej w czerniobielach, wszak one też zajmują w grafice pokaźne miejsce :P
    Masz rację grafika też cz.b.

    Ale może to zmobilizuje autorkę do obróbki swych zdjęć.... Taka szybka korekcja barwna :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Szu20kolorA.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	986,0 KB
ID:	76323 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Szu20kolor.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	784,9 KB
ID:	76324
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  5. #5
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Niczyje czyli bigos fotograficzny PaniNikt

    Cytat Zamieszczone przez bufetowa Zobacz posta
    Jeśli kolor nic nie wnosi do sprawy, a wręcz jest nieciekawy, to po co na siłę miętolić to zdjęcie w kolorze. Lepsza ciekawa gra czerni bieli i szarości, niż na siłę szaroburości.
    Skoro Krakmanie tak podkreślasz słowo "grafika", to nie bójmy się jej w czerniobielach, wszak one też zajmują w grafice pokaźne miejsce :P
    Nie ma koloru co nic nie wnosi, kolor wnosi kolor, jest też formą przekazu, kolor może być dobry, ciekawy lub mało interesujący...
    Odcienie szarości to tylko inna odmiana obrazowania, też kolorowa, ale bardziej ascetyczna z powodu na ograniczenia zakresu koloru.
    a szaro-burośc można odmienić, trzeba tylko umieć i chcieć...

    Rozdział na kolor i WB , jest rozdziałem sztucznym, a dzisiejsze WB ma niewiele wspólnego z błoną czarno-białą, dzisiejsze WB to w większości są zdjęcia czarno-szare...
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: Niczyje czyli bigos fotograficzny PaniNikt

    Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
    Masz rację grafika też cz.b.

    Ale może to zmobilizuje autorkę do obróbki swych zdjęć.... Taka szybka korekcja barwna :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Szu20kolorA.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	986,0 KB
ID:	76323 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Szu20kolor.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	784,9 KB
ID:	76324
    Tu się z Tobą zgodzę, to kolorowe jest fajne.
    The question is, who cares?

  7. #7
    barmichal76
    Gość

    Odp: Niczyje czyli bigos fotograficzny PaniNikt

    Są kadry, które wiadomo jeszcze przed wciśnięciem spustu migawki, że muszą być w kolorze. Są i takie, które z góry robimy z intencją zamiany na cz-b.


    Pozdr

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria

    Odp: Niczyje czyli bigos fotograficzny PaniNikt

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Rozdział na kolor i WB , jest rozdziałem sztucznym, a dzisiejsze WB ma niewiele wspólnego z błoną czarno-białą, dzisiejsze WB to w większości są zdjęcia czarno-szare...
    Negatywy też bywają czarno-szare, a co do konwersji na cz-b - naprawdę uważasz że w czarno-białych zdjęciach cyfrowych brakuje bieli?
    Jak napisałeś - fotografia czarno biała to jeden ze środków wyrazu. To ja decyduję, jako autor, czy chcę wyeksponować kolor, czy szarości. Nie dorabiajmy ideologii o wyższości koloru nad cz-b lub odwrotnie. Tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

  9. #9
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria

    Odp: Niczyje czyli bigos fotograficzny PaniNikt

    Cytat Zamieszczone przez bufetowa Zobacz posta
    Negatywy też bywają czarno-szare, a co do konwersji na cz-b - naprawdę uważasz że w czarno-białych zdjęciach cyfrowych brakuje bieli?
    Jak napisałeś - fotografia czarno biała to jeden ze środków wyrazu. To ja decyduję, jako autor, czy chcę wyeksponować kolor, czy szarości. Nie dorabiajmy ideologii o wyższości koloru nad cz-b lub odwrotnie. Tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
    Tu nie chodzi o ideologie... Zastanawia tylko dlaczego 99% filmów jest kolorowych...

    Ale co tam Pani N.......! gdzie kolejne zdjęcia, bo Ci wątek zaśmiecimy.
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  10. #10
    | OlyJedi Awatar Lolita
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Za siedmioma lasami...
    Posty
    4.021
    Siła reputacji
    194
    Moja galeria

    Odp: Niczyje czyli bigos fotograficzny PaniNikt

    Ja tam lubię raz BW, a innym razem kolor
    Tu zdecydowanie mi BW podchodzi lepiej
    Lola vel Sharlotta >>Sekretarka Prezesa TWA<< <3 Pierwszy zmarzluch forumowy <3
    Nie jestem starą babcią Zlotowiczka: 7

Podobne wątki

  1. Kolor czerwony e E-510
    By slawekh in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 2.02.11, 08:17
  2. Jaki kolor tła na początek?
    By flaa in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 9.09.09, 15:29
  3. Szarości
    By Filipek in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 6.04.09, 00:57
  4. 18% szarości
    By fidel_c in forum E-System
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15.06.07, 21:39
  5. kolor nieba
    By aranek in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 25.05.05, 11:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.