Używam Aperture v3.4.3 i mam problem, że lada chwila skończy mi się pojemność dysku w komputerze.
Nie chcę znowu zwiększać dysku, bo to nie o to chodzi. W tej chwili na dysku wewnętrznym Maca mam "wszystko".
Zdjęcia mam pokatalogowane logicznie (albumy/foldery/itp.).
Baza zdjęć ma w tej chwili niecałe 200GB.

Mój plan jest taki:
1. na dysku zewnętrznym (najchętniej Netgear ReadyNAS, który już mam) chciałbym trzymać wszystkie RAWy i "duże" pliki JPG,
2. na dysku wewnętrznym (w komputerze) chciałbym mieć tylko miniaturki wybranych zdjęć.

Codziennie korzystam ze zdjęć w wielkości znaczka pocztowego (do wysłania e-mailem - rzędu 600 - 800px), ale czasem potrzebuję sięgnąć do dużego oryginału. Oryginał potrzebuję bardzo rzadko. Na tyle rzadko, że dostęp może być stosunkowo kłopotliwy.

Czy jest możliwość aby w miarę automatycznie przerzucić całość na dysk zewnętrzny, a aby zostały (automagicznie zrobione) miniaturki na komputerze?

Robienie tego zdjęcie-po-zdjęciu nie wchodzi w grę. Folder po folderze - raczej niechętnie, ale do rozważenia.

Czytałem najróżniejsze tutoriale na sieci, ale jakoś żaden nie bardzo pasuje do moich potrzeb, a wydają się całkiem typowe...

A może macie inne pomysły na rozwiązanie tego problemu?