Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 140

Wątek: e- 5 ?

  1. #11
    Awatar som3thingwild
    Dołączył
    Dec 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    11
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: e- 5 ?

    Szału nie ma bom studentka więc na szał będzie jeszcze czas. Od czegoś trzeba zacząć. Początki bywają trudne. Ale mam możliwość na nowe body dlatego pytam o opinie.
    Dziękuje za odpowiedź
    Ostatnio edytowane przez som3thingwild ; 1.12.12 o 20:05

  2. #12
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria

    Odp: e- 5 ?

    Nowe body (w przypadku E5) nie da Tobie takiego kopa, jak cos uzywanego z zaproponowanych wraz ze szklem.

    pozdro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: e- 5 ?

    som3thingwild, jaki rodzaj fotografii chcesz uprawiać zarobkowo?
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #14
    Awatar som3thingwild
    Dołączył
    Dec 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    11
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: e- 5 ?

    Myślałam nad fotografią reklamową.
    Ale największą pasją związaną z podóżowaniem jest fotografowanie przyrody, architektury.

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: e- 5 ?

    Na Twoim miejscu sprzedałbym wszystko w cholerę i wszedł w mikro 4/3. Albo w cokolwiek innego, byle nie E-5.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #16
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: e- 5 ?

    Cytat Zamieszczone przez som3thingwild Zobacz posta
    Witam,
    od paru dobrych lat fotografuje przy pomocy Olympusa e-520.
    Posiadam już znaczną wiedzę fototechniczną, doświadczenie itd.; powoli kończę kurs na fototechnika.

    Nie chce zmieniać firmy Olympus na inną z tego względu, że posiadane przeze mnie obiektywy są firmy Olympus. Nie bawi mnie za bardzo kupowanie adapterów, które mogą źle wpłynąć na jakość zdjęcia.
    Pozdrawiam
    Cytat Zamieszczone przez som3thingwild Zobacz posta
    Olympus M.ZUIKO DIGITAL 40-150mm f/4.0-5.6 ED
    Olympus ZUIKO DIGITAL 14-42 mm f/3.5-f/5.6 ED
    Olympus ZUIKO DIGITAL 35 mm f/3.5 Macro
    i Samyang 14 mm f/2.8 ED AS IF UMC
    Cytat Zamieszczone przez som3thingwild Zobacz posta
    Szału nie ma bom studentka więc na szał będzie jeszcze czas. Od czegoś trzeba zacząć. Początki bywają trudne. Ale mam możliwość na nowe body dlatego pytam o opinie.
    Dziękuje za odpowiedź
    Ano szalu nie ma.Jednak w pierwszym i w ostatnim poscie piszesz roznie,ze znaczna wiedza i doswiadczeniem,ze poczatki trudne,ze trzeba zaczac.Ale zes studentka to rozumiem,moze dlatego to takie logiczne.
    Widzisz,ja Ci poradze tak.Nie mam wielkiego doswiadczenia poza tym ze bawie sie w to ponad 40 lat i powoli koncze z kursami i warsztatami.Skoro masz mozliwosc na nowe body,a posiadajac znaczna wiedze,zapewne zdajesz sobie sprawe,ze te obiektywy to sa NIE do tej klasy sprzetu na ktory chcesz zamienic.
    Sprzedaj to wszystko jako kpl i pomysl o systemie,ktory sie bedzie rozwijac tak jak Ty zamierzasz.

  7. #17
    Awatar som3thingwild
    Dołączył
    Dec 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    11
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: e- 5 ?

    Tak, zdaje sobie sprawę że te obiektywy nie są wysokiej klasy.

    Dziękuje za świetną odpowiedź

  8. #18
    Jaack
    Gość

    Odp: e- 5 ?

    Cytat Zamieszczone przez henry1 Zobacz posta
    E-5 jest fajny, ale nie wszyscy go lubią.
    Tu nie chodzi o lubienie...

    Wielokrotnie pisałem o tym na forum, używanej E-3 za mniej niż 2k wiele można wybaczyć. Jak się wysilić to nawet ISO 3200 jest bardzo ładne (jak na Olka, zresztą wrzuciłem sample do mojego wątku). Ciągły AF też jest do opanowania.

    Jednak E-3 nawet używane kosztuje prawie 4k pln. Niestety w tej kwocie wybór używanych puszek jest spory.

    Jeżeli ktoś ma szkła Top Pro Olympusa to być może zakup E-5 ma sens... ale w innym wypadku... poczekać jeszcze rok aż cena poleci w dół do 2k za puszkę w dobrym stanie.

    PS.

    Swoją przygodę z E-systemem zacząłem od E-520 dual kit. Dzięki Jackowi poznałem E-3, którego później kupiłem, również dzięki Jackowi poznałem później E-5. Jednak tutaj proporcje cena (nawet używki) do możliwości nie były zachęcające. Mówiąc wprost postęp do E-3 nie jest aż tak duży.

    ---------- Post dodany o 19:54 ---------- Poprzedni post był o 19:51 ----------

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Na Twoim miejscu sprzedałbym wszystko w cholerę i wszedł w mikro 4/3. Albo w cokolwiek innego, byle nie E-5.
    Ja powiedziałem to bardziej delikatnie



    PS.

    Ty brutalu

    PSS.

    Warto rozważyć zakup E-3 używanej, ISO 3200 potrafi być całkiem całkiem. Nawet do mojego wątku wrzuciłem jedną fotkę właśnie na ISO 3200. No i cena jest bardziej normalna. Wcale nie piszę tego bo akurat mam E-3 i komplet obiektywów na sprzedaż

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar moose
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Biebrza
    Posty
    736
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria

    Odp: e- 5 ?

    Reklama, przyroda, architektura...O matko, już gorzej nie mogłaś wybrać?
    Przyroda Cię dobije - kl/s, szybki AF ( pieruńsko szybki), tele ( najlepiej wiaderko F4 lub 2., ISO najlepiej 1600-3200...
    Reasumując - bierz E-5
    I tak dopóki nie uzbierasz na Nikona D4 i 400/2.8 stres będzie Ci zawsze towarzyszył
    Kup to, co sobie wymarzyłaś, a efekty będą najulubieńsze

    ---------- Post dodany o 20:11 ---------- Poprzedni post był o 20:07 ----------

    P.S. Znam gościa z D800 i 200-400/4 i 75% to średnia kaszanka
    "Jeden zarabia na to życie tym, co umie. Drugi robi to, co musi. Wżdy mnie poszczęściło się w życiu jak mało któremu rzemieślnikowi, chyba że niektórej ******. Płacą mi za rzemiosło, które szczerze i prawdziwie lubię."
    Sapkowski: Bonhart, "Chrzest ognia"

  10. #20
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria

    Odp: e- 5 ?

    Cytat Zamieszczone przez moose Zobacz posta
    Reklama, przyroda, architektura...O matko, już gorzej nie mogłaś wybrać?
    Przyroda Cię dobije - kl/s, szybki AF ( pieruńsko szybki), tele ( najlepiej wiaderko F4 lub 2., ISO najlepiej 1600-3200...
    Reasumując - bierz E-5
    I tak dopóki nie uzbierasz na Nikona D4 i 400/2.8 stres będzie Ci zawsze towarzyszył
    Kup to, co sobie wymarzyłaś, a efekty będą najulubieńsze
    Tylko kobitka nie ma co do tego podpiac by strzelac do zwierza, a i jasnych tele na lekarstwo w tym systemie w normalnych pieniadzach
    ISO tyz tylka nie rozrywa, AF fakt najszybszy w olku tak jak i szybkostrzelnosc, jednak to i tak nie sprawi, ze bedzie komfort.
    Tak jak pisali wyzej, jednak chyba czeka nieuchronna zmiana systemu.

    pozdro
    Ostatnio edytowane przez nyny ; 1.12.12 o 21:14
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.