Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 140

Wątek: e- 5 ?

  1. #131
    | OlyJedi Awatar RobertW3D
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.347
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria

    Odp: e- 5 ?

    Cytat Zamieszczone przez ahutta Zobacz posta
    PS.
    Swoją drogą ileż emocji może wśród facetów wywołać niewinne pytanie młodej dziewczyny
    Tak to już jest z tymi niewinnymi pytaniami
    Jeszcze ze dwa lata temu dyskusja skończyłaby się pewnie na 4-5 stronach
    Pozdrawiam, Robert
    Był sobie Olek, piękny, wielki, czarny Olek z całą kompanią braci ...
    ... a jest ... żółta łódź podwodna ....

  2. #132
    | OlyJedi Awatar Karampuk
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Włocławek - miasto nad Wisłą
    Posty
    538
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria

    Odp: e- 5 ?

    jak tu nie traktować sprzętu przedmiotowo i do niego się przyzwyczajać jak wszystko teraz może się zdażyć w dobie ogólnoświatowego kryzysu
    np taki Wedel na podstawie wyroku sądu nie może produkować Delicji ani z nazwy ani na podobieństwo (biszkopt z galaretka polany czekoladą już nie od Wedla) Świat stoi na głowie...
    XZ-2|D800E|moje 500px

  3. #133
    | OlyJedi Awatar BIKER
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    zapomniana "Ziemia obiecana" obecnie Miasto bezprawia. Ale to moja Łódź.
    Posty
    4.175
    Siła reputacji
    125
    Moja galeria

    Odp: e- 5 ?

    To ja zacznę robić foty, aparatem trzymanym "odwrotnie", będzie temat na nastepną analizę.

    Mogę tylko współczuć autorce wątku, tak niewinne pytanie a tyle............................emocji.

  4. #134
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: e- 5 ?

    Cytat Zamieszczone przez BIKER Zobacz posta
    To ja zacznę robić foty, aparatem trzymanym "odwrotnie", będzie temat na nastepną analizę.

    Mogę tylko współczuć autorce wątku, tak niewinne pytanie a tyle............................emocji.
    A ja nie współczuję jej wcale. Powiem inaczej, podziękuję za bardzo dobre pytanie.
    I jeszcze jedno w obrębie Olympusa są już dobre na nie odpowiedzi. 1,5 roku temu jeszcze ich, na takie pytanie nie było. Była tylko nieuzasadniona, niczym nadzieja, że system jednak się podniesie, jak Feniks z popiołów... i to się w jakiejś postaci, na naszych oczach, powolutku dzieje.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  5. #135
    Jaack
    Gość

    Odp: e- 5 ?

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Jeszcze jej nie przekreślaj, poczekaj trochę. Mam nadzieję ,że w jakiejś formie się odrodzi...
    Ależ ja tej firmy nie przekreślam... aczkolwiek obawiam się że, poruszamy kolejny mocno emocjonujący temat. Przyszłości E-systemu


    PS.

    póki co duży aparat mam już innej firmy, jednak do pewnych tematów bardzo by mi się przydał jakiś mały korpusik z możliwością podpięcia dobrych jasnych stałek

    myślę że w tym się Olympus sprawdzi, no chyba że dzielny kolega z sąsiedztwa przekabaci mnie na Fuji

    pozostaje jedynie czekać na używane OM-D w bardziej ludzkiej cenie, lub zebrać więcej informacji o E-PL5 bo cena jest zachęcająca


    PSS.

    niestety połączenie optyki dużego 4/3 z puszką mikro mi nie odpowiada, E-3 koniecznie z HLD-4 plus ZD 50-200swd jest idealne aby jedna ręką zmieniać ogniskową a druga trzymać to w dłoni i od czasu do czasu coś zmienić kółkami nastaw, sorki ale nie przekonasz mnie że, tym małym OM-D dam radę zrobić to samo

    pozdrawiam serdecznie


    PSSSssss. bo się wyda


    no i to jest właśnie to o czym mówiłem, sprawy wokół dużego 4/3 są na tyle kontrowersyjne że, większość dyskusji schodzi na manowce

    ---------- Post dodany o 00:55 ---------- Poprzedni post był o 00:52 ----------

    Cytat Zamieszczone przez BIKER Zobacz posta
    To ja zacznę robić foty, aparatem trzymanym "odwrotnie", będzie temat na nastepną analizę.
    Masz na myśli... trzymanie obiektywem do siebie ?

  6. #136
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: e- 5 ?

    Cytat Zamieszczone przez Jaack Zobacz posta
    Ależ ja tej firmy nie przekreślam... aczkolwiek obawiam się że, poruszamy kolejny mocno emocjonujący temat. Przyszłości E-systemu


    PS.

    póki co duży aparat mam już innej firmy, jednak do pewnych tematów bardzo by mi się przydał jakiś mały korpusik z możliwością podpięcia dobrych jasnych stałek

    myślę że w tym się Olympus sprawdzi, no chyba że dzielny kolega z sąsiedztwa przekabaci mnie na Fuji

    pozostaje jedynie czekać na używane OM-D w bardziej ludzkiej cenie, lub zebrać więcej informacji o E-PL5 bo cena jest zachęcająca


    PSS.

    niestety połączenie optyki dużego 4/3 z puszką mikro mi nie odpowiada, E-3 koniecznie z HLD-4 plus ZD 50-200swd jest idealne aby jedna ręką zmieniać ogniskową a druga trzymać to w dłoni i od czasu do czasu coś zmienić kółkami nastaw, sorki ale nie przekonasz mnie że, tym małym OM-D dam radę zrobić to samo

    pozdrawiam serdecznie
    Bez gripa z E-M5 czasem to praktykuję i daję radę , ale z ZD 35-100 mam już duży kłopot.
    Ale mogę i z 20/1,7, 17/1,8. 45/1,8, 14/2,5 czy malutką manualną rybką Samim 7,5/3,5 i czasami ( na razie nie mam swoich) z 75/1,8 czy 12/2.
    Pozdrawiam AP.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 3.12.12 o 01:58
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  7. #137
    Jaack
    Gość

    Odp: e- 5 ?

    Cytat Zamieszczone przez RobertW3D Zobacz posta
    Tak to już jest z tymi niewinnymi pytaniami
    Jeszcze ze dwa lata temu dyskusja skończyłaby się pewnie na 4-5 stronach
    a koleżanka zadająca proste pytanie, drze z nas łacha czytając nasze elaboraty

    serdeczne pozdrowienia dla koleżanki od E-5



    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Bez gripa z E-M5 czasem to praktykuję i daję radę , ale z ZD 35-100 mam już duży kłopot.
    Pozdrawiam AP.
    Dasz tak radę cały koncert albo inną dowolną imprezę przez godzinę albo dwie ? Jeszcze na dodatek latem kiedy jest ciepło i dłonie dodatkowo się pocą.

    PS.

    dla mnie takie wyczyny E-3 bez gripa są niemożliwe, bo mam za mało podparcia w dolnej części dłoni, na tyle pewnego żeby spokojnie manewrować palcami ułożonymi na kółkach nastawczych i to wszystko bez odrywania aparatu od oka

    więc skoro E-3 bez gripa dla mnie jest zbyt mała to OM-D... tym bardziej

    PSS.

    gwoli wyjaśnienia, to nie jest atak na Twoja szanowną osobę, jakby co proszę tak tego nie odbieraj, jest to zwykła rozmowa

    PSSS.

    tylko o co tak naprawdę chodziło w tej dyskusji ? ktoś pytał o aparat ? coś chciał kupić ?

    PSSSsss.

    i tak w miłej forumowej atmosferze napisałem przed chwilą 300 post

    i jeszcze jedno... szkoda że w tej dyskusji zamiast licytować się i doradzać nie pokazujemy koleżance zdjęć udowadniających jak ważne są obiektywy, a nie samo E-5 z ciemnym dual kitem


    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Ale mogę i z 20/1,7, 17/1,8. 45/1,8, 14/2,5 czy malutką manualną rybką Samim 7,5/3,5 i czasami ( na razie nie mam swoich) z 75/1,8 czy 12/2.
    Pozdrawiam AP.
    Poruszyłeś fajną odnogę tematu... jasne obiektywy stałoogniskowe

    W dużym 4/3 jest ich jak na lekarstwo

    PS.

    Kiedyś miałem marzenie... jasną 35tkę F1.4


    Jak podają w "plotkach" optyczni, Olek pracuje nad jakąś protezą aby w mikro sensownie używać szkieł dużego 4/3, jednak w wielu przypadkach sensowność tego będzie zależała od wielkości korpusów do których będzie to można podpinać.

    No i znowu wracamy do punktu wyjścia, braku jasnej polityki firmy, która była kiedyś odważnym pionierem, jako pierwsza wymyśliła świetny system oparty na małej stabilizowanej matrycy, zaprojektowała całą szklarnie od podstaw, wprowadziła innowacyjne wspomagacze jak czyszczenie matrycy lub chociażby LV, niestety obecnie w sprawie dużego 4/3 chowa głowę w piasek.

    No i to jest powód dlaczego większość dyskusji kończy się tak jak ta teraz.

    Jedno czego jestem pewien, nie ma sensu się w takich wątkach spierać. Niestety producent postawił nas klientów w takiej sytuacji. Dlatego dzisiaj wybór dużego 4/3 jest tak emocjonującym tematem.

    Jednak...

    pisałem o tym już niecałe dwa lata temu, dla kogoś kto fotografuje amatorsko i zdjęcie w określonej sytuacji zrobić może a nie musi, ta niepewna sytuacja może być doskonałą okazją do nabycia rewelacyjnych optycznie obiektywów w rozsądnej cenie

    Żeby napisać w końcu coś na temat, czy nie lepiej dzisiaj kupić tańszy E-3/E-30 resztę środków wydać na ZD 12-60, ZD 50-200swd oraz ZD 50/2, uważam że, w świadomych rękach taki zestaw może skutkować naprawdę udanymi zdjęciami.
    Ostatnio edytowane przez Jaack ; 3.12.12 o 02:24

  8. #138
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: e- 5 ?

    Cytat Zamieszczone przez Jaack Zobacz posta
    Dasz tak radę cały koncert albo inną dowolną imprezę przez godzinę albo dwie ? Jeszcze na dodatek latem kiedy jest ciepło i dłonie dodatkowo się pocą.

    PS.

    dla mnie takie wyczyny E-3 bez gripa są niemożliwe, bo mam za mało podparcia w dolnej części dłoni, na tyle pewnego żeby spokojnie manewrować palcami ułożonymi na kółkach nastawczych i to wszystko bez odrywania aparatu od oka

    więc skoro E-3 bez gripa dla mnie jest zbyt mała to OM-D... tym bardziej
    ...
    Poruszyłeś fajną odnogę tematu... jasne obiektywy stałoogniskowe

    W dużym 4/3 jest ich jak na lekarstwo

    PS.

    Kiedyś miałem marzenie... jasną 35tkę F1.4
    Mogę zrobić dwa -cztery zdjęcia w krajobrazie. Na koncert nie polecę, także z powodu pracy AF.
    Smakowałem niegdyś Leicę 25/1,4 Cudowne szkiełko. Miałem, kupiłem Sigmę 30/1,4, trafiła dla mnie za późno, nigdy tak naprawdę się nią nie pobawiłem, ale S 150.2,8 nie podzielila jej losu. Czeka na mój czas i lepsze czasy. Ale jak wiesz , ja nie muszę mieć zdjęcia, jestem amatorem.

    A co do zdjęć pod moim awatarem administrator umieścił link do mojej galerii, zwykłem w niej opisywać czym swe zdjęcia robię.

    Pozdrawiam i dziś już żegnam, czas mój już nadszedł na spanie. AP.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 3.12.12 o 02:29
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  9. #139
    | OlyJedi Awatar klikacz
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Posty
    1.278
    Siła reputacji
    133
    Moja galeria

    Odp: e- 5 ?

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Znam gościa, który jeździ wysokiej klasy BMW i przynajmniej raz w miesiącu zalicza jakąś stłuczkę. Dlatego właśnie nie polecam nikomu samochodów BMW, tylko Fiaty
    Epicure, rewelacyjne podsumowanie!

  10. #140
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

    Odp: e- 5 ?

    Pozwolę sobie podsumować tę niezwykle interesującą dyskusję: droga koleżanko, jak widzisz: dobrze, że nie jesteś chłopcem

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.