Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: c-4000 problemy z AutoFocusem

  1. #1

    c-4000 problemy z AutoFocusem

    Witajcie użytkownicy olków

    Nareszcie sprawiłem sobie upragnionego c-4000. Ogólnie aparat lux (szczególnie super macro, manual, A, ręczne dobieranie prawie każdego parametru).

    Piszę tu jednak prosząc o radę.
    Jak w temacie, problem jest z autofocusem przy fotografowaniu ciemnych przedmiotów (np pasek aparatu w trybie super macjro w pomieszczeniu przy średnim świetle) futrzane tekstury (także z większej odległości) itp.
    Zaznaczam nie chcę przełanczać się na MF (zależy mi na szybkich ustawniach). Powiedzcie prosze w jaki sposób c-4000 dobiera ostrość w trybie AF, i czy można to jakoś poprawić.
    Napiszcie też o podobnych problemach (aparat nie łapie ostrości gdy....).

    Zauważyłem w górnej części obiektywu naprawde mikro ryskę (widać ją tylko przy pewnym oświetleniu). Czy ma ona wpływ na dobór ostrości? (w dobrym świetle aparaat spisuje się dobrze).
    Jaką mogę mieć pewnność, że gdy oddam aparat do serwisu wymienią mi szkiełko na gwarancji (ryska podejżewam jest na nim od zakupu 1,5tyg. temu)

    Jak używać AF w nocy i przy słabym oświetleniu?

    Czy można ustawić, żeby zawsze aparat uruchamiał się z NoiseReduction ON, jakie ta opcja ma minusy?

    Dziękuję za wszelką pomoc..


    Pozdrawiam wszystkich FOTO- i OLKO-manów,
    Tomek

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Posty
    46
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    CZE! Noise red. to funkcja przydatna tylko przy robieniu zdjęć w nocy -eliminacja szumów powst. przy długich naświetlaniach. Minusem tego jest to, że trochę dłużej zapisuje na kartę pamięci: wczytuje zdj. do karty i robi korektę o szumy (stąd to opóźnienie). Można tę f. włączyć, aby działała non stopa, ale przy zdj. w dzień lub pomieszczeniach nic ta f. nie poprawi.
    Radzę porobić zdj. nocne - wychodzą extra! - uwaga: w trybie nocnym funkcja Noice red. jest uruchamiana automatycznie.

    A odn. AF to spróbuj przejść na SPOT - pomiar punktowy. Może wtedy coś się poprawi.

    Pozdrawiam!
    Tadeusz B; Olympus C-4000

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2004
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Re: c-4000 — problemy z AutoFocusem

    Cytat Zamieszczone przez Toom
    ...Zauważyłem w górnej części obiektywu naprawde mikro ryskę (widać ją tylko przy pewnym oświetleniu). Czy ma ona wpływ na dobór ostrości? (w dobrym świetle aparaat spisuje się dobrze)...
    Rysa na przedniej soczewce, jeżeli nie jet zbyt duża i głęboka, nie ma praktycznie żadnego wpływu na jakość robionych zdjęć. Jeżeli rysa będzie znaczna to może się objawić na zdjęciu jako miejscowa nieostrość. Z tego też powodu nie mam wpływu na działabnie AF tym bardziej jeżeli znajduje się poza polem AF. ATPO znacznie większy wpływ na jakość zdjęć mają rysy na na tylnej soczewce obiektywu, ale dotyczy to raczej aparatów z wymienną optyką .

    Cytat Zamieszczone przez Toom
    ...Jaką mogę mieć pewnność, że gdy oddam aparat do serwisu wymienią mi szkiełko na gwarancji (ryska podejżewam jest na nim od zakupu 1,5tyg. temu)...
    Prawdopodobieństwo znikome

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Tadeusz B
    uwaga: w trybie nocnym funkcja Noice red. jest uruchamiana automatycznie.
    wiele razy to slyszalem jednak z wlasnego doswiadczenia musze powiedziec ze to nieprawada!
    OT. Jak dostalem swoj aparacik (allegro) to myslalem ze jest zepsuty. Jednak po dluzszych badaniach doszedlem do wniosku ze jest on troche bardziej niz inne egzemplarze narazony na szumy. Stad tez wiele testow robilem i wiem ze z mojego aparatu zdjecia bez wlaczenia Noice red. sa 1000razy gorsze i ta opcja nie wlancza sie automatycznie. (no chyba ze moj aparat oprocz tego ze jest bardziej zaszumiony niz inne nie wlacza domyslnie tej funkcji )

    Pozdrawiam
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Posty
    46
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Skontaktowałem się z kolegą i potwierdził, że N. red. przy trybie nocnym się włącza automatycznie w C-4000. Proponuję wczytać się w instrukcję z opisem trybu nocnego.
    Tadeusz B; Olympus C-4000

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    no to chyba mam jednak walniety model :/
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2002
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    1.053
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    jeronimo, nie stresuj się Tryb nocny jest tylko jednym z wielu a za to na Allegro na pewno taniej kupiłes No i znowu naraziłem się fanom allegro... ))))

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    a zeby byc dokladnym to powiem ze nawet nie wiem co to tryb nocny... ja pracuje tylko na M (i nadal staram sie zrozumiec co jest do czego hehehe :P)
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

Podobne wątki

  1. Problem z autofocusem w trybie makro!
    By Koniar78 in forum E-System
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26.01.10, 20:39
  2. Jak sobie radzicie z autofocusem 3 punktowym.
    By mxc in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23.11.09, 23:47
  3. Problemy z FL-36 R
    By prestigemedia in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 1.09.09, 10:14
  4. E500 + 14-45 i problemy z autofocusem?
    By Gregorius in forum E-System
    Odpowiedzi: 134
    Ostatni post / autor: 13.02.07, 18:12
  5. C-4000, problemy z ostrościa ?
    By kondi in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 9.08.04, 23:14

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.