Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

Wątek: Rubinar Macro 500mm f/8

  1. #41
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria

    Odp: Rubinar Macro 500mm f/8

    Cytat Zamieszczone przez hijacintus Zobacz posta
    Sądzę, że przy próbach, które robisz warto by było poeksperymentować z maską, o której było w wątku:
    https://forum.olympusclub.pl/threads/4494-Tylna-maska-do-obiektywów-manualnych-plus-osłona

    Powinna poprawić kontrast obrazów, które uzyskujesz (szczególnie przy matrycy kamerkowej).
    Pisałem już w tym wątku na ten temat, niewiele to daje, poprostu taki obiektyw, a i kamerka też niezbyt wysokich lotów.

  2. #42
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria

    Odp: Rubinar Macro 500mm f/8

    Po wielu próbach uruchomienia zewnętrznej kamerki pod Androidem, zdecydowałem się odpuścić i kupić coś z Win. Wybór padł na netbooka , i też nie było tak prosto jak bym chciał. Po kilku problemach ze sterownikami do webcama (staroć to jest) udało się pospinać wszystko do kupy. Przed chwilą robiłem pierwsze testy na łysym z balkonu i wyniki są może nie powalające, ale na pewno obiecujące. W kadrze mieści się ok 2/3 księżyca i okazało się , że nie stoi w miejscu tylko zapiernicza jak talala i ciężko za nim nadążyć. Przydał by się jakiś montaż . Jak tylko ogarnę obróbkę to będę wrzucał wyniki.
    Ostatnio edytowane przez sepi19 ; 29.12.12 o 02:41
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  3. #43

  4. #44
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria

    Odp: Rubinar Macro 500mm f/8

    Efekt końcowy, ale nie ostateczny moich zmagań:

    Dlaczego taka skopana jakość? Ano głównie z mojego powodu . Po pierwsze brudne lustro wewnątrz obiektywu (lata robią swoje ), dopiero po analizie filmu na to wpadłem. Z biegiem czasu na lustrze powstała warstewka brudu, której się pozbyłem pod kranem w łazience (wcześniej oczywiście rozebrałem obiektyw).
    Po drugie nie wychłodziłem dostatecznie obiektywu i webcama, co spowodowało zaparowanie optyki i matrycy.
    Po trzecie dzień był stosunkowo ciepły a w nocy temperatura dość dużo spadła, co z kolei powodowało drgania i falowanie atmosfery. Po czwarte nie zabezpieczyłem dostatecznie webcama i na matrycę dostały się jakieś syfy.
    Po czwarte w trakcie przygotowań niezbyt dokładnie ustaliliśmy ze szfagrem ilość środka rozweselająco-rozgrzewającego .
    Czekam teraz na czyste niebo z nadzieją niepopełnienia zbyt wielu błędów.
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  5. #45
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria

    Odp: Rubinar Macro 500mm f/8

    no, i ta rozdzielczość filmiku marna... Czekam nadal na ostateczny test bez tych błędów o których napisałeś. Powiększenie jest niezłe.

  6. #46
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria

    Odp: Rubinar Macro 500mm f/8

    Nie wymagaj zbyt wiele od ok 10 letniej kamerki internetowej wygrzebanej z czeluści mojej piwnicy. Pisałem wcześniej, że to tylko test-zabawa jak to działa i jakich efektów można się spodziewać podchodząc do tematu poważniej niż ja. Niemniej jednak temat u mnie cały czas "na tapecie", mam też nadzieję na lepsze wyniki. Kurde, żeby tylko ten łysy tak nie zapierdzielał po tym niebie hehehe.
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  7. #47
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Rubinar Macro 500mm f/8

    Cytat Zamieszczone przez sepi19 Zobacz posta
    Nie wymagaj zbyt wiele od ok 10 letniej kamerki internetowej wygrzebanej z czeluści mojej piwnicy. Pisałem wcześniej, że to tylko test-zabawa jak to działa i jakich efektów można się spodziewać podchodząc do tematu poważniej niż ja. Niemniej jednak temat u mnie cały czas "na tapecie", mam też nadzieję na lepsze wyniki. Kurde, żeby tylko ten łysy tak nie zapierdzielał po tym niebie hehehe.
    Nie lepiej tego obiektywa przypiąć do pena i obsłużyć jakimś serwem lub wężykiem z elektroniką?

    Są kamerki do monitoringu z matrycą 1/3 i 2/3 cala też
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  8. #48
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria

    Odp: Rubinar Macro 500mm f/8

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Nie lepiej tego obiektywa przypiąć do pena i obsłużyć jakimś serwem lub wężykiem z elektroniką?

    Są kamerki do monitoringu z matrycą 1/3 i 2/3 cala też
    Apz, jeśli chodzi o kwestię podpięcia do Pena, to ne widzę w moim przypadku takiej potrzeby na co dzień tego obektywa podpinam do E-620.Natomiast co do kamerek o których piszesz, mają jedną "wadę": za duże matryce. Chodzi mi o to, że przy matrycy mojego olka ogniskowa "zwiększa" sie 2x, natomiast przy rozmiarach matrycy z webcama, według moich obliczeń jest to ok 5x. Kamerki o których piszesz dadzą wartość pośrednią.
    Większym problemem, który mnie trapi, jest sprawa montażu paralaktycznego. Jak sam na pewno zauważyłeś na moim filmiku, księżyc przy tych ogniskowych bardzo szybko się porusza. Oczywiście jest on na tyle jasny, że nie potrzebujemy długich czasów i można spokojnie go fotografować po kawałku i potem zestackować, natomiast do innych obiektów na niebie potrzebne są czasy rzędu nawet kilku godzin.
    Niemniej jednak dziękuję za zainteresowanie i chęć pomocy. Mam też nadzieje, że będziesz tu zaglądał częściej.
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  9. #49
    | OlyJedi Awatar bobdylan
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    288
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria

    Odp: Rubinar Macro 500mm f/8


  10. #50
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria

    Odp: Rubinar Macro 500mm f/8

    Inna budowa i gabaryty, natomiast optycznie powinno być lepiej. Nie miałem go nigdy w rękach, trzaby go przestrzelić by coś móc powiedzieć. Na pewno mniej wygodny. Są też Rubinary 500 z tym światłem i z tego co widzialem na zdjęciach to jest lepiej z obrazkiem niż u mnie.
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

Podobne wątki

  1. Olympus E-30 + sigma 50-500mm
    By przemo821 in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 18.05.10, 07:41
  2. Obiektyw Falcon 500mm ST f/8,0 Olympus
    By alken14 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11.01.10, 17:41
  3. Nikkor 100-500mm f4-5,6 AFS VR
    By Iwo in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 5.10.09, 18:22
  4. E-510 + Rubinar 1000
    By firehunter in forum E-System
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13.11.08, 19:46
  5. Sigma 50-500mm 1:4-6.3 APO EX DG HSM (test)
    By fotomic in forum E-System
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31.01.07, 19:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.