Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 50

Wątek: Rubinar Macro 500mm f/8

  1. #21
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria

    Odp: Rubinar Macro 500mm f/8

    za godzinkę przysiądę na Twoimi testami

  2. #22
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria

    Odp: Rubinar Macro 500mm f/8

    Tak jak na początku zaznaczyłem, kupiłem go głównie z myślą o bardzo amatorskim astrofoto, jeżeli w ogóle można to w ten sposób nazwać. Temat ostrzenia rozwiązałem sam, po prostu go rozkręciłem i pokombinowałem. Jeśli ktoś jest zainteresowany , to mogę wrzucić zdjęcia i podpowiedzieć kilka spraw, ułatwiających całą zabawę.
    Rubinar jest w tej chwili spięty z kamerką internetową i całość udało się połączyc ze statywem. Działa to nawet fajnie i udało mi się zrobić redukcję ze szpargałów piwnicznych pod każdy inny obiektyw m-42. Czekam na czyste niebo.
    Oczywiście jak się uda rozwiązać jeden problem , to człowiek zaraz znajdzie sobie następne . Jako, że nie posiadam laptopa, a mam tablet z androidem, szukam teraz jakiegoś sensownego rozwiązania jak to spiąć razem (zwykła kamerka internetowa usb). Jeśli miałby ktoś wiedzę w tym temacie, to byłbym wdzięczny za pomoc .

  3. #23
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria

    Odp: Rubinar Macro 500mm f/8

    no cóż, szkło jest specyficzne, po tych zdjęciach ani mnie nie rozczarowało nie spodziewałem się w sumie niewiadomo czego, ani mnie nie zaskoczyło bardzo na plus. Miło będzie zobaczyć zdjęcia, że tak powiem użytkowe, finalne, dobrze obrobione. Ostateczną oceną zostawię sobie na moment kiedy pokażesz coś co nazwiesz "normalnym zdjęciem" (nie testowym na szybko).

  4. #24
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Rubinar Macro 500mm f/8

    Cytat Zamieszczone przez sepi19 Zobacz posta
    Zdaj e sobie (mam przynajmniej taką nadzieję) sprawę, że nie jest to szczyt optyki, niemniej jednak chciałbym wycisnąć z niego jak najwięcej. Czy mógłbyś trochę bardziej rozwinąć temat usunięcia soczewki? Czy poprawa ostrości jest duża? W sprawach optyki jestem ignorantem, niemniej jednak próbuję coś z tym faktem zrobić .
    Odpowiedź z opóźnieniem Tak, daje poprawę - lepsza ostrość (ale mniejsze powiększenie, co można skompensować choćby EC-14 - próbowałem, było delikatnie lepiej). Łatwo można to sobie spróbować - odkręca się wewnętrzny pierścień z tyłu obiektywu (wokół soczewki) i barlow powinien wypaść. Jak efekt się nie spodoba - dwie minuty i obiektyw wraca do normy.

    500/5,6 to całkiem fajne szkło, 500/8 powinno być podobnie, przy czym ciemniej ale gabarytowo wygodniej. Mnie się udały choćby takie fotki:

    https://galeria.olympusclub.pl/displ...bum=4382&pos=6

    https://galeria.olympusclub.pl/displ...bum=4382&pos=5
    Ostatnio edytowane przez Moominek ; 7.12.12 o 19:41
    "...był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się."

  5. #25
    | OlyJedi Awatar MaciekMG
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    842
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria

    Odp: Rubinar Macro 500mm f/8

    Cytat Zamieszczone przez sepi19 Zobacz posta
    Wobec braku zainteresowania ze strony forumowiczów postanowiłem zakończyć ten wątek. [...]
    Nie przesadzaj, pisz i wrzucaj dalej! Ludzie cię czytają i czytać chcą.

    Ciekawe, czy dołożenie przesłony (tzw. tylna maska) ograniczającej pole obrazowe, o której pisał Irek50 w swoim wątku https://forum.olympusclub.pl/threads...h-plus-osłona , poprawiłoby bardzo obraz?
    pozdrawiam, Maciek (E-620+ E-PL6 + parę innych rzeczy)
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    'Kochana Redakcjo, chcę grać jak Mozart. Jaki fortepian powinienem sobie kupić?'

  6. #26
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Rubinar Macro 500mm f/8

    Cytat Zamieszczone przez MaciekMG Zobacz posta
    Nie przesadzaj, pisz i wrzucaj dalej! Ludzie cię czytają i czytać chcą.

    Ciekawe, czy dołożenie przesłony (tzw. tylna maska) ograniczającej pole obrazowe, o której pisał Irek50 w swoim wątku https://forum.olympusclub.pl/threads...h-plus-osłona , poprawiłoby bardzo obraz?
    Próbowałem kiedyś - troszkę się podniósł kontrast (ale bez szału), dałem zasłonkę z otworem nie dającym winiety "na styk" (kołowym), ale nie pamiętam średnicy. Może inna maska byłaby lepsza.
    "...był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się."

  7. #27
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Rubinar Macro 500mm f/8

    Sa do mikro obiektywy tego typu od Kenko- Tokiny ,300 i 400 mm T-2 z dedykowaną przejśćiówką na m4/3 , ale równiez do APS-C i FF, Rubinary wydają sie być tańszymi odpowiednikami tych szkieł.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 7.12.12 o 21:03
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  8. #28
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria

    Odp: Rubinar Macro 500mm f/8

    Jest też Samyang 500 f/6.3 z mocowaniem 4/3 za 579 zł i przejściówką T2 w komplecie

  9. #29
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria

    Odp: Rubinar Macro 500mm f/8

    Cytat Zamieszczone przez MaciekMG Zobacz posta
    Nie przesadzaj, pisz i wrzucaj dalej! Ludzie cię czytają i czytać chcą.

    Ciekawe, czy dołożenie przesłony (tzw. tylna maska) ograniczającej pole obrazowe, o której pisał Irek50 w swoim wątku https://forum.olympusclub.pl/threads...h-plus-osłona , poprawiłoby bardzo obraz?
    Zakładałem maski z Heliosa i Mira (przyznaje się, nie chciało mi się robić nowej po Rubinara, zwłaszcza,że Helios ma podobną średnicę tylnej soczewki), ale praktycznie bez różnicy, więc odpuściłem.

    ---------- Post dodany o 20:29 ---------- Poprzedni post był o 20:22 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Moominek Zobacz posta
    Odpowiedź z opóźnieniem Tak, daje poprawę - lepsza ostrość (ale mniejsze powiększenie, co można skompensować choćby EC-14 - próbowałem, było delikatnie lepiej). Łatwo można to sobie spróbować - odkręca się wewnętrzny pierścień z tyłu obiektywu (wokół soczewki) i barlow powinien wypaść. Jak efekt się nie spodoba - dwie minuty i obiektyw wraca do normy.

    500/5,6 to całkiem fajne szkło, 500/8 powinno być podobnie, przy czym ciemniej ale gabarytowo wygodniej. Mnie się udały choćby takie fotki:

    https://galeria.olympusclub.pl/displ...bum=4382&pos=6

    https://galeria.olympusclub.pl/displ...bum=4382&pos=5
    Potwierdziłeś tymi fotkami niezaprzeczalny fakt, że "Dobry fotograf, to i drzwiami od stodoły dobrą fotografię zrobi". Jedynie mam mieszane uczucia co do bokechu, na pewno jest kontrowersyjny , i nie da sie przejść obok niego obojętnie. Gratuluję fotek.

  10. #30
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria

    Odp: Rubinar Macro 500mm f/8

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PC057002.JPG
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	180,6 KB
ID:	76139Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PC057022.JPG
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	232,6 KB
ID:	76150Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PC057021.JPG
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	178,6 KB
ID:	76149Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PC057020.JPG
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	118,6 KB
ID:	76147Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PC057018.JPG
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	156,3 KB
ID:	76146Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PC057017.JPG
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	165,0 KB
ID:	76145Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PC057015.JPG
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	165,1 KB
ID:	76144Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PC057014.JPG
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	304,6 KB
ID:	76143Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PC057011.JPG
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	121,0 KB
ID:	76142Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PC057005.JPG
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	181,7 KB
ID:	76141Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PC057003.JPG
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	209,7 KB
ID:	76140Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PC057024.JPG
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	216,8 KB
ID:	76151"Przygody" z Rubinarem ciąg dalszy, czyli co by mu tu zepsuć jeszcze . A tak na poważnie, to po moich dłuuugich i praktycznie bezowocnych poszukiwaniach w necie jakichkolwiek fotek pomocnych w rozebraniu go i przestawienia ostrości , a także ew. wyczyszczenia i wymiany smarowidła postanowiłem takowe zamieścić. Jeżeli coś jest niezbyt czytelne, to wybaczcie, i piszcie, a ja postaram się wszystko wytłumaczyć. Po pierwsze nie trzeba do końca ściągać tej gumowej osłony, wystarczy zsunąć na początek obiektywu. Po drugie , i chyba najważniejsze, nie wykręcać tych 3 maleńkich śrubek całkowicie. Wystarczy je popuścić, maksymalnie ile się da, potem je naprawdę cholernie trudno znaleźć . I nie dokręcać ich do oporu na "chama", pierścień ostrości może bardzo ciężko chodzić.
    Mam nadzieję, że może komuś zaoszczędzę troche czasu i nerwów straconych na poszukiwaniach.
    Kolejną kombinacją jest spięcie go z kamerką internetową. Jak coś z tego wyjdzie, to się pochwalę, o ile oczywiście będzie ktoś zainteresowany

Podobne wątki

  1. Olympus E-30 + sigma 50-500mm
    By przemo821 in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 18.05.10, 07:41
  2. Obiektyw Falcon 500mm ST f/8,0 Olympus
    By alken14 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11.01.10, 17:41
  3. Nikkor 100-500mm f4-5,6 AFS VR
    By Iwo in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 5.10.09, 18:22
  4. E-510 + Rubinar 1000
    By firehunter in forum E-System
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13.11.08, 19:46
  5. Sigma 50-500mm 1:4-6.3 APO EX DG HSM (test)
    By fotomic in forum E-System
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31.01.07, 19:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.