Zobacz wyniki ankiety: Aperture czy Lightroom?

Głosujących
24. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Aperture

    5 20,83%
  • Lightroom 4

    19 79,17%
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Aperture czy Lightroom 4?

  1. #1
    | OlyJedi Awatar Kamol3
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    137
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    Aperture czy Lightroom 4?

    Po niedawnym zakupie aparatu zacząłęm się zastanawiać nad jakimś programem do fotografii. Na początku używałem OV2, ale stwierdziłem, że lepiej zakupić jeden z programów podanych w tytule i uczyć się na jednym z nich. Co polecacie? Aperture czy LR4? Jeżeli używacie tych programów to opiszcie który lepszy i dlaczego.
    Olympus E-PL3 + 14-42mm, 12-50mm, 45mm, 40-150mm

  2. #2
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria

    Odp: Aperture czy Lightroom 4?

    Cytat Zamieszczone przez Kamol3 Zobacz posta
    Po niedawnym zakupie aparatu zacząłęm się zastanawiać nad jakimś programem do fotografii. Na początku używałem OV2, ale stwierdziłem, że lepiej zakupić jeden z programów podanych w tytule i uczyć się na jednym z nich. Co polecacie? Aperture czy LR4? Jeżeli używacie tych programów to opiszcie który lepszy i dlaczego.
    Zacznijmy od tego co uwiera Cię w OV2? Czego wymagasz od nowego narzędzia?
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  3. #3
    | OlyJedi Awatar sylwiusz
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Warsiawa
    Posty
    719
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    Odp: Aperture czy Lightroom 4?

    Wlasnie. Rozne sa wymagania, ja po wstepnym przetestowaniu wersji beta obu programow od jakichs 6 lat uzywam wylacznie Aperture i nie chcialoby mi sie juz przesiadac na cos innego Ale rozne sa wymagania, od tamtego czasu oba programy znacznie pozmienialy sie.
    Pozdrowienia
    Sylwek
    the convert

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: Aperture czy Lightroom 4?

    Jakbym się uparł, to zrobiłbym zdjęcie bez aparatu. Ale nie bez Lightrooma
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #5
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: Aperture czy Lightroom 4?

    Cytat Zamieszczone przez Kamol3 Zobacz posta
    Po niedawnym zakupie aparatu zacząłęm się zastanawiać nad jakimś programem do fotografii. Na początku używałem OV2, ale stwierdziłem, że lepiej zakupić jeden z programów podanych w tytule i uczyć się na jednym z nich. Co polecacie? Aperture czy LR4? Jeżeli używacie tych programów to opiszcie który lepszy i dlaczego.
    Najlepiej przekonać się samemu instalując wersje testowe. W którym się lepiej pracuje, ma bardziej intuicyjny interfejs. Ważna jest też stabilność, szybkość wykonywania operacji i wymagania sprzętowe. To już musisz sobie sam porównać na swoim komputerze. Osobiście testuję Lightroom 4.3, teraz można do końca stycznia 2013 i po tym okresie będzie mój wpis w wątku "co sobie kupiliście ostatnio"

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Kamol3
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    137
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    Odp: Aperture czy Lightroom 4?

    Niestety nie ma już wersji trial Aperture na stronie Apple. Lightrooma wersję testową na pewno sobie ściągnę.
    Olympus E-PL3 + 14-42mm, 12-50mm, 45mm, 40-150mm

  7. #7
    | OlyJedi Awatar sylwiusz
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Warsiawa
    Posty
    719
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    Odp: Aperture czy Lightroom 4?

    Hmmm... faktycznie juz nie ma. Moze dlatego, ze mozna zwrocic zakupiona aplikacje do Apple Store w ciagu ilus tam dni? W kazdym razie jakby co to mam u siebie na dysku ciagle trial wersji 3.1, jakbys mial jakis serwer albo cos, to moge Ci wrzucic
    Pozdrowienia
    Sylwek
    the convert

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Bacio
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    134
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: Aperture czy Lightroom 4?

    Cytat Zamieszczone przez Kamol3 Zobacz posta
    Aperture czy LR4?
    Próbowałem używać LR2 i... nie dawałem rady. Zdecydowanie mnie przerastało.
    Po przejściu na Maca kupiłem Aperture 2 (teraz 3) i... to po prostu działa W 95% odpowiada moim wymaganiom *).

    Moim zdaniem Aperture zdecydowanie nie jest tak intuicyjny jak inne programy Applowskie.
    Na samo zagadnienie czy dane zdjęcie wrzucić do albumu, projektu czy folderu można chyba doktorat napisać.

    W tej chwili moja baza Aperture ma 175GB i już nie jest demonem szybkości.

    *) Te brakujące 5% to moja chęć aby: na dysku zewnętrznym (fizycznym lub chmurowatym) były RAWy, - na komputerze ze mną były wybrane, chude JPG - i aby to się działo automagicznie.

  9. #9
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria

    Odp: Aperture czy Lightroom 4?

    LR 4 !!

    Jak dla mnie inwestycja w fotografie, która chyba dała największy progres na krótkim odcinku czasu.
    ten program to przeskok względem poprzednich wersji i na prawdę do fotografii nic więcej nie trzeba z aparatu też można by juz zrezygnować

    nie mam porównania do Aperture ale patrząc po opisach funkcjonalności pewnie są zbliżone.
    Dla mnie Lightroom to podstawa w wywoływaniu zdjęc opisywaniu, segregowaniu wyszukiwaniu a nawet geotagowaniu.
    algorytmami nowego lightroom a jestem zachwycony prostotą obsługi również.

    Ważne może byc pytanie o dostępnośc tutoriali czy książek albo opisów jesli chcesz się uczyć. ale LR4 polecam z czystym sumieniem

  10. #10
    | OlyJedi Awatar andronek
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    128
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: Aperture czy Lightroom 4?

    Ja używam Aperture, trochę przez przypadek, niegdyś ściągnąłem triala i tak już zostało. Próbowałem Ligthrooma ale nie chciało mi się uczyć nowego programu. Apple ma zwyczaj zwlekania z dodaniem obsługi nowych aparatów a i nowe wersje nie pojawiają się za często. W przypadku wyjścia nowego systemu, uaktualnienie Aperture będzie nie możliwe bez niego. Mam obecnie wersję 3.2.4 a do kupienia jest 3.4.3 która wymaga nowszego sytemu niż mam. Program działa i zaspakaja moje potrzeby więc nie mam zamiaru kupować nowego OS po to by mieć najnowszą wersję.

Podobne wątki

  1. Apple Aperture
    By TomP24 in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27.09.12, 21:38
  2. Lightroom 3.4 vs Raw z XZ-1, EPL1s i E-PL2 !
    By acidmk in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27.04.11, 19:09
  3. Aperture 3
    By majkelx in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 9.02.10, 23:55

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.