Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Jaki polar?

  1. #11
    | OlyJedi Awatar tomek s
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    wawa
    Posty
    386
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Marumi, Hoya, czy B+W, z każdego powinieneś być zadowolony, zależy od zasobności portfela, a światło każdy ci zabierze. Najlepiej wersje z powłokami.
    pzdr
    Było żółto, czerwono, a później Fuji wykończyła czerwona zaraza
    Jest też czarny aparacik z firmy od telewizorów

    foto Stankiewicz Tomasz


  2. #12
    dinx6
    Gość
    tak, zdaję sobie sprawę z utraty światła i ostrości, ale chcę by była jak najmniejsza. chcę więc zainwestować w dobry filtr a nie jakiś półśrodek. oczywiście, granice rozsądku też gdzieś istnieją

  3. #13
    | OlyJedi Awatar cadman
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Szczecinek
    Posty
    364
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Jakiś czas temu miałem podobne dylematy. Nikt nie jest w stanie określić granicy cenowej, od której filtr polaryzacyjny jest bardzo dobry lub rewelacyjny. Kiedyś wyczytałem poradę o treści: "kup filtr polaryzacyjny najdroższy na jaki Cię stać". Zaszalałem i kupiłem Polara HOYA Pro 1 (oprawa typu slim). Posiada cienką oprawkę z gwintami z obu stron, co umożliwia dokręcenie następnego filtra, np. szarej połówki, co mi się czasem zdarza. W takim przypadku trzeba nieco wydłużyć ogniskową, gdyż w narożnikach robi się czarno. Jestem zadowolony z niego. Podobno te tańsze produkty potrafią się zakleszczać na gwincie pod wpływem upału. Mojemu się to nie zdarzyło. Czytałem, że filtry Hoya kiepsko się czyści z zabrudzeń i chyba coś w tym jest, więc staram się unikać zabrudzeń. Przy zachowaniu czystości jest bardzo OK.
    Czarny aparat z gorszego systemu
    Moja galeria: http://picasaweb.google.com/Cadman1959

  4. #14
    | OlyJedi Awatar RobertW3D
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.347
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Ja na mojego B+W SLIMa też nie mogę narzekać - wprawdzie nie można już nic do niego dokręcić, ale nie ma absolutnie żadnego winietowania. Co do czyszczenia Hoyi, to w pełni się zgadazam z cadmanem - trzeba na nią uważać. Miałem kiedyś czarną i non stop musiałem ją czyścić - przyciągała brud lepiej niż wysmarowany klejem kineskop. Z B+W nie mam takiego problemu. Robiłem testy i nie zauważyłem spadku ostrości. Jedyna znacząca różnica to taka, że nieco oszukuje WB i zdjęcia wychodzą trochę jak po nakręceniu filtra ocieplającego. Poza tym jest spoko Generalnie polecam, aczkolwiek nie wiem czy na pewno wersję SLIM - jak masz duże ręce, to lepiej ją obmacaj
    Pozdrawiam, Robert
    Był sobie Olek, piękny, wielki, czarny Olek z całą kompanią braci ...
    ... a jest ... żółta łódź podwodna ....

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Peter1976
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    okolice Przemyśla
    Posty
    649
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Witam!!

    Od niedawna używam B+W postawiłem na jakość i nie żałuję.Nie ma sensu stosować kiepskich filtrów do dobrych szkieł jakimi są olkowe kity

    Pozdrawiam!!

  6. #16
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Peter1976
    Witam!!

    Od niedawna używam B+W postawiłem na jakość i nie żałuję.Nie ma sensu stosować kiepskich filtrów do dobrych szkieł jakimi są olkowe kity

    Pozdrawiam!!
    do 14-54 jak najbardziej, ale do 14-45/42 to juz przesada... dawać za filtr tyle co za obiektyw

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Peter1976
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    okolice Przemyśla
    Posty
    649
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Zgadzam się !

    miałem na myśli te najtańsze polary,ale może się mylę,może nie są takie złe

    Pozdrawiam!!

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar salvadhor
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.783
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Dla mnie dobrym wyborem było Marumi DHG. Nie jest najtańszy, nie jest najdroższy, ale jakość wykonania i efekt działania jest super. Zero niespodzianek.

    Co prawda - wersja DHG ciężej czyścić niż WPC ( water proof coat ? ), ale tej drugiej nie spotkałem po sklepach netowych.

  9. #19
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez salvadhor
    Co prawda - wersja DHG ciężej wyczyścić niż WPC ( water proof coat ? ), ale tej drugiej nie spotkałem po sklepach netowych.
    DHG w sumie był następca WPC... wiec starszy model został wycofany (o ile dobrze pamiętam).

  10. #20
    dinx6
    Gość
    a czym się właściwie różni DHG od WPC? jakie te ewentualne różnice mają przełożenie na zdjęcia?

Podobne wątki

  1. m.zuiko 9-18 i polar
    By erol in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 31.07.11, 11:50
  2. Jaki filtr polar mam kupić ?
    By Gotyk in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 25.08.08, 21:44
  3. UV + polar
    By tom soyer in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14.07.05, 12:27
  4. polar
    By Zenek in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22.05.04, 05:21

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.