Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Problem z E-510 po upadku, proszę o pomoc.

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Problem z E-510 po upadku, proszę o pomoc.

    Witam, mam problem z body e-510. Po upadku przestała działać wbudowana lampa flash, na wyświetlaczu pojawia się znak błyskawicy na czerwono oraz zniknęło "menu" w wizjerze. AF działa, inne opcje również, robienie zdjęć jest możliwe, a ustawiania można zmieniać na wyświetlaczu LCD. Moje pytanie brzmi czy ktoś już usuwał podobną usterkę i ewentualnie wie jakie "elementy uległy uszkodzeniu" i czy ktoś z Was posiada schemat serwisowy body e-510, mam na myśli rysunek przedstawiający wszystkie podzespoły tego body i jak powinny być złożone. Przymierzam się by zajrzeć do "środka bebechów".
    Pozdrawiam forumowiczów

  2. #2
    Jaack
    Gość

    Odp: Problem z E-510 po upadku, proszę o pomoc.

    Cytat Zamieszczone przez krobiak1981 Zobacz posta
    mam na myśli rysunek przedstawiający wszystkie podzespoły tego body i jak powinny być złożone. Przymierzam się by zajrzeć do "środka bebechów".

    Witaj na forum

    Sądząc po Twojej wypowiedzi, szczególnie po jej fragmentach mogę doradzić... wyślij/zanieś aparat do serwisu.

    Tak będzie lepiej dla aparatu i dla Ciebie


    PS.

    dlaczego taka rada...

    pytasz się innych jakie elementy w środku mogły się uszkodzić, niestety nikt nie jest jasnowidzem, dużo zależy od samego upadku aparatu (którą stroną i w co uderzył)

    następnie szukasz instrukcji serwisowej żeby sprawdzić jak wygląda prawidłowe rozmieszczenie elementów w środku

    czy nie uważasz że, pewne elementy mogły się uszkodzić, połamać, być może jakaś taśma sygnałowa mogła pęknąć w wyniku naprężenia (może to być niezauważalne gołym okiem, da się wykryć miernikiem lub pod mikroskopem ew. silną lupą)

    mogą być potrzebne części do wymiany, oczywiście możesz kupić kolejne body na części i próbować robić przeszczepy, jednak koszt takiego dawcy może być większy niż docelowa naprawa w jakimś serwisie
    Ostatnio edytowane przez Jaack ; 22.11.12 o 15:35

  3. #3
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Problem z E-510 po upadku, proszę o pomoc.

    Pamietaj,ze kondensator moze byc sprawny od lampy.Tez mysle,ze lepiej jak wyslesz do serwisu.

  4. #4

    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Problem z E-510 po upadku, proszę o pomoc.

    Pracuję na serwisie, urządzeń typu "handheld" więc "bebechy" to nie jest mi do końca temat obcy, dziękuje za troskę, ale szukam schematu i sugestii które pomogą mi naprawić sprzęt

  5. #5
    Jaack
    Gość

    Odp: Problem z E-510 po upadku, proszę o pomoc.

    Cytat Zamieszczone przez krobiak1981 Zobacz posta
    Pracuję na serwisie, urządzeń typu "handheld" więc "bebechy" to nie jest mi do końca temat obcy, dziękuje za troskę, ale szukam schematu i sugestii które pomogą mi naprawić sprzęt
    tym bardziej nie rozumiem...

    mimo wszystko życzę powodzenia, jeżeli uda się Tobie Olka naprawić wrzuć tutka na forum, następnym razem to nie Ty będziesz pytał ale co najwyżej odpowiadał i zbierał podziękowania

    PS.

    kilka sekund szukania w google

    http://genewoo.wordpress.com/2011/03...-power-switch/

    już masz pierwszy materiał do dalszej pracy


    kilkanaście sekund później...

    http://digital-photography.pl/pl/oly...ed-conversion/

    co prawda to nie E-510 ale 500'tka jednak może być podobnie


    PSS.

    pamiętaj o kondziu



    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Pamietaj,ze kondensator moze byc sprawny od lampy.Tez mysle,ze lepiej jak wyslesz do serwisu.

    sprawny jak sprawny... on może być... naładowany


    PSSSSSSSSS.

    no dobra, znaj moje dobre serce... masz film, normalne p o r n o z E-510 w roli głównej, jak przystało na "dobry" film z tego gatunku jest po niemiecku

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=0nl0Fi091Ac

    film jest dostępny również w HD więc kluczowe momenty można zobaczyć w super jakości dodatkowo podczas projekcji w tle gra miła muzyczka

    dopiero teraz zwróciłem uwagę że początkowy i końcowy podkład muzyczny do tego filmu to temat przewodni z filmu "Siedmiu Wspaniałych" oczywiście wersja amerykańska

    czyżby jakiś podtekst ?
    Ostatnio edytowane przez Jaack ; 22.11.12 o 16:16

  6. #6

    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Problem z E-510 po upadku, proszę o pomoc.

    Dziękuję za pomoc i zaangażowanie,
    na serwisie posiadam takie "kosmiczne" urządzenia jak miernik i mikroskop, jest i nawet oscyloskop . Schemat serwisowy znacząco ułatwia parce zwłaszcza gdy naprawiasz coś pierwszy raz i by to zrozumieć nie trzeba być chyba elektronikiem? Nie szukam mądrzenia się i rad w stylu ALE PO CO CI TO, DAJ NA SERWIS etc. tylko merytorycznej, rzeczowej pomocy

  7. #7
    Jaack
    Gość

    Odp: Problem z E-510 po upadku, proszę o pomoc.

    Cytat Zamieszczone przez krobiak1981 Zobacz posta
    Dziękuję za pomoc i zaangażowanie,
    Nie szukam mądrzenia się i rad w stylu ALE PO CO CI TO, DAJ NA SERWIS etc. tylko merytorycznej, rzeczowej pomocy
    a co nie dostałeś pomocy ?

  8. #8

    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Problem z E-510 po upadku, proszę o pomoc.

    Uważasz ze w pierwszym poście napisałem, że mam do wymiany uszkodzony lcd czy nie działa włącznik power?

    ---------- Post dodany o 15:22 ---------- Poprzedni post był o 15:21 ----------

    Mimo wszystko dziękuje za pomoc

  9. #9
    Jaack
    Gość

    Odp: Problem z E-510 po upadku, proszę o pomoc.

    Cytat Zamieszczone przez krobiak1981 Zobacz posta
    czy ktoś z Was posiada schemat serwisowy body e-510, mam na myśli rysunek przedstawiający wszystkie podzespoły tego body i jak powinny być złożone. Przymierzam się by zajrzeć do "środka bebechów".
    Pozdrawiam forumowiczów
    no albo ja ślepy jestem albo...

    film który podlinkowałem na końcu pokazuje demontaż i montaż E-510 można dokładnie bo w 720p zobaczyć jak jest aparat prawidłowo złożony

    czy nie o to prosiłeś ?

    PS.

    wcześniejsze linki również mogą być pomocne, pomimo iż tematem przewodnim są tam inne usterki, poznasz sposób demontażu aparatu

  10. #10
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Problem z E-510 po upadku, proszę o pomoc.

    To teraz pomysl inaczej z innego punktu siedzenia.
    Pracujesz w serwisie.Wiec napewno wyznajesz zasade ze od takich napraw jest serwis i punty napraw.Ludzie zatrudnieni w takich serwisach to fachowcy,posadaja odpowiednie warunki i to oni potrafia to zrobic najlepiej i najsprawniej.Prawda??czy nie??.
    Tobie bedzie trudno zaprzeczyc,albo myslac o samodzielnej naprawie tego aparatu sie zgodzic.
    To tak jak by taksówkarz namawial wszystkich do jezdzenia autobusem,bo i tak dojedziesz.

Podobne wątki

  1. PROBLEM olympus E-47 PROSZE O POMOC!!!
    By sarenka88 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 8.11.10, 20:38
  2. Problem z updatem Proszę o pomoc
    By danila2 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23.12.07, 19:06
  3. Problem z Olympus c-50 ..proszę o pomoc
    By tdsi in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13.12.06, 17:26
  4. Problem z C-720 UZ - proszę o pomoc.
    By krzysztofo in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28.02.05, 22:41
  5. proszę o pomoc-problem w C4000
    By Nikel in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26.11.04, 14:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.