Wykopuję wątek, bo zwróciło się do mnie w międzyczasie kilka osób z prośbą o pomoc przy takich samych problemach.
Poniżej mały przewodnik dla potomnych
Sorry za formę osobową ale to opis wycięty z maila do kogoś.

(...)
Polecam program Free Hex Editor Neo. Program znajdziecie na portalu dobreprogramy.pl Ale może być w zasadzie dowolny edytor hexadecymalny, ważne żeby otwierał duże pliki a nie wszystkie to robią.

1. pracuj na kopii pliku - jak cos nie wyjdzie masz na czym pracować następnym razem

2. zobacz jaką ma pojemność inny nieuszkodzony plik wideo robiony na tych samych parametrach. Obliczysz w przybliżeniu MB/sekundę filmu. To ci powie ile filmu masz w środku uszkodzonego pliku, a jeśli pamiętasz w przybliżeniu czas - to ilość filmów do odzyskania.

3. otwórz dobry plik video z tego aparatu (też kopię) w tym NEO i zobacz jak wygląda początek , a jak koniec tego pliku.
To są tzw. znaczniki, dla danego aparatu, są zawsze takie same. Coś w stylu "!avi.jakaś cyfra albo data"
JPG-i i AVI-ki często nie mają znaczników końca - wtedy masz do dyspozycji tylko znacznik początku.

4. Otwórz dobre inne zdjęcie JPG w tym programie , zobacz jak wyglądają znaczniki początku i końca JPG. Najlepiej, żeby to była tzw. pierwsza klatka innego dobrego filmu (często aparaty zapisują ją jako odrębny mały plik z tą samą nazwą co film)

W tym uszkodzonym po prostu masz do jednego kontenera jakim jest plik, wrzucone dane po kolei. Musisz tylko rozdzielić go na kilka plików.

5. Otwórz uszkodzony plik w NEO (kopię) i szukaj ww. tekstu znacznika.
(Każdy edytor HEXAdecymalny ma dwa okna - w lewym zapis HEX w prawym DECYMALNY, lewe to najczęściej zapis binarny po osiem par typu 1a 2d ff 3a 2e e2 80, / prawy to to jest zwykły zapis ASCII, w prawym doszukasz się czytelnych wyrazów, typu S O N Y C O R P O R A T I O N itp.)

W tym programie NEO możesz mieć otwartych kilka okien równolegle, ale uważaj na nazwy plików bo łatwo się pomylić - ja zawsze numeruję np 1, 1a, 1b, 1odzyskany, itp)

Znajdź w tym pliku znacznik końca pierwszego JPG. I wszystko co jest za nim wytnij i wklej do nowego pliku w tym edytorze. Zapisz ten pierwszy plik jako gotowy JPG.
Pierwszy plik odzyskany

Ewentualnie znajdziesz znacznik AVI i wtedy wszystko co przed nim to JPG.

6. Następnie w tym co skopiowałeś, szukaj następnego znacznika JPG albo AVI, itd

Proste ale żmudne - plik kilkadziesiąt MB filmu może zawierać kilka małych zdjęć i filmików i w hexedytorze ma kilka tysięcy stron - na szczęście jest opcja szukania FIND.

Jeszcze jedna uwaga. Ostatni plik możne być urwany.
Każdy plik powinien/musi kończyć się na pełnych 8 bitach, to jest okno po lewej musi mieć pełne osiem znaków czyli do końca linii. Jeśli będzie mniej po prostu uzupełnij zerami, ew. możesz sprawdzić czy następne zdjęcie/film (pozornie dobre) nie ma z przodu, przed znacznikiem początku, końcówki tego uszkodzonego filmu.
Większość programów do przeglądania zdjęć i filmów radzi sobie z takimi uszkodzeniami i obcina wyświetlane zdjęcie czy przeskakuje fragment filmiku. Więc możesz nie wiedzieć, że masz tam trochę nadmiarowych danych.

KONIEC.

---> stopka