Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: E-3 - przebieg ponad 30000

  1. #21
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria

    Odp: E-3 - przebieg ponad 30000

    Cytat Zamieszczone przez bogdi Zobacz posta
    nie gwarantujące ... producent cię informuje, że powinna wytrzymać, ale nie daje ci na to gwarancji, a to znacząca różnica i wierz mi, że jak nie daj borze rozsypie ci się po 30 tyś i upływie gwarancji nikt ci tego nie uzna - to twój pech, więc stwierdzenie, że producent gwarantuje, jest błędnym stwierdzeniem, producent jedynie określa swoje założenia technologiczne
    Nie wiem jak Olympus, ale Canon i Nikon gwarantują przebieg, nieważne w jakim czasie. 5 letnie 1Ds też mają wymieniane migawki gratis jeśli padną po 100k klatek.
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  2. #22
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria

    Odp: E-3 - przebieg ponad 30000

    Cytat Zamieszczone przez bogdi Zobacz posta
    nie gwarantujące ... producent cię informuje, że powinna wytrzymać, ale nie daje ci na to gwarancji, a to znacząca różnica i wierz mi, że jak nie daj borze rozsypie ci się po 30 tyś i upływie gwarancji nikt ci tego nie uzna - to twój pech, więc stwierdzenie, że producent gwarantuje, jest błędnym stwierdzeniem, producent jedynie określa swoje założenia technologiczne
    OK, Tobie mam wierzyć, Olympusowi nie bo podaje błedne informacje.
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  3. #23
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria

    Odp: E-3 - przebieg ponad 30000

    Cytat Zamieszczone przez strOOs Zobacz posta
    Nie wiem jak Olympus, ale Canon i Nikon gwarantują przebieg, nieważne w jakim czasie.
    Skąd te informacje? Przedstawiciel Nikon Polska zaraz po premierze D4 mówił coś przeciwnego.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  4. #24
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria

    Odp: E-3 - przebieg ponad 30000

    Cytat Zamieszczone przez Karol Zobacz posta
    Skąd te informacje? Przedstawiciel Nikon Polska zaraz po premierze D4 mówił coś przeciwnego.
    A może im się teraz przestawiło. Wiem, że kilku repo w Łodzi w 1DsII nawet jakiś czas temu (2010-2011) na takiej gwarancji wymieniali i Nikon swego czasu tez tak robił.

    Może im się w kryzysie coś pozmieniało..
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  5. #25
    | OlyJedi Awatar Fatman
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    921
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: E-3 - przebieg ponad 30000

    Cytat Zamieszczone przez strOOs Zobacz posta
    A może im się teraz przestawiło. Wiem, że kilku repo w Łodzi w 1DsII nawet jakiś czas temu (2010-2011) na takiej gwarancji wymieniali i Nikon swego czasu tez tak robił.

    Może im się w kryzysie coś pozmieniało..
    To, że Canon wymieniał po gwarancji migawki, która nie osiągnęła zakładanego przez producenta ilości "kłapnięć" to słyszałem. Ale, że Nikon też.......... nigdy. Znam za to dwa przypadki, kiedy Nikon odmówił bezpłatnej wymiany padniętej migawki w aparatach na gwarancji (w pierwszym przypadku odkrył włożenie długopisu w migawkę, w drugim palca -w obu przypadkach tak na prawdę migawka padła bez takiej pomocy, wystarczyło wcisnąć spust....).

    Z tego co wiem -producent podaje informację do jakiej ilości "kłapnięć" migawka powinna wytrzymać. W ramach gwarancji powinien wymienić ją, jeśli deklarowana ilość "kłapnięć" nie zostanie przekroczona, a migawka padnie (w okresie gwarancji). A potem to już serwis.............. jeden bardziej miły, drugi bardziej pazerny....

    W każdym razie aparat z przebiegiem 30000 uznał bym za po prostu dotarty

  6. #26
    | OlyJedi Awatar Bambus81
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Posty
    175
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: E-3 - przebieg ponad 30000

    Miałem e-3 z przebiegiem prawie 70 tys. (kupiłem gdy miał zrobione 62 tys) od nowego różnił się bardzie wytartymi zielonymi ikonkami.

    Znam przypadek, gdzie człowiek już że dwa lata temu sprawdził przebieg swojej e-1 i okazało się prawie 300 tys, z tego co wiem, to dalej jej używa!

  7. #27
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria

    Odp: E-3 - przebieg ponad 30000

    mi kiedyś padła migawka po może kilkuset klapnięciach w E30... był na gwarancji więc luzik, od tamtej pory klapnęła tysiące razy i jest git... nie ma reguły...

  8. #28
    | OlyJedi Awatar bogdi
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    dolny śląsk - Kiełczów
    Posty
    619
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria

    Odp: E-3 - przebieg ponad 30000

    nikon NIGDY nie wymieniał migawki ze względu na zbyt niski przebieg (używam nikonów od premiery d100, w tej chwili mam 4 sztukę, łącznie nikonami zrobione ok pół miliona klatek)
    canon wymieniał (jeśli dobrze pamiętam) w trzech modelach, tylko, że oni przyznali się, że występuje w nich wada i dlatego to robili
    wystarczy zobaczyć warunki gwarancji, - producent gwarantuje naprawę sprzętu przez okres ........, nigdzie nie ma dodatkowego punktu o przebiegu migawki i wzięcia odpowiedzialności gwarancyjnej z tego powodu (potwierdzone)
    przebiegu aparatu w zasadzie nie powinno się "bać", wszystko jest uzależnione od warunków używania, tak jak pisałem mój nikon ma przekroczone 250tyś i dalej go używam bezstresowo często w "ważnych" sytuacjach

Podobne wątki

  1. Epl 1 przebieg?
    By junak20 in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20.04.12, 17:18
  2. przebieg migawki w E-3
    By frrrost in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 8.12.09, 21:10
  3. Elektryczność ponad wszystko
    By No-shadow Kick in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26.06.04, 01:31

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.