Strona 1 z 19 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 188

Wątek: Coś dla saperów fotografii czyli karabiny, czołgi, okręty oraz inne bunkry :)

  1. #1
    | OlyJedi Awatar CzaRmaX
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    4.889
    Siła reputacji
    151
    Moja galeria

    Coś dla saperów fotografii czyli karabiny, czołgi, okręty oraz inne bunkry :)

    No to może następny temat ku chwale ojczyzny?

    Zapewne wiele osób z tego forum w swoich zbiorach posiada piękne zdjęcia dotyczące militariów i dużo osób lubi focić takie rzeczy, począwszy od guzików, karabinów a skończywszy na krążownikach, bunkrach i twierdzach. To może je tutaj powrzucamy, tylko umówmy się, że zdjęcia mają dotyczyć wszystkiego co zostało wyprodukowane i wybudowane do momentu zakończenia wojny w 1945 roku. ​Tak sobie myślę, że dzięki temu wątkowi możemy poznać nowe miejsca w które chętnie kiedyś zajrzymy

    Ja sam prawie nic nie posiadam ale skoro zacząłem wątek to wrzucę coś z przed 5 lat z poczciwego staruszka SP 320 . Pierwsze trzy zdjęcia są ze Świnoujścia, natomiast ostatnie z wysypy Wolin i jest to miejsce tajnej broni V3 "Adolfika wąsika". V3 było to działo bardzo dalekiego zasięgu, działające na zasadzie odpalania ładunków pośrednich wzdłuż lufy, które to dodatkowo przyśpieszały pocisk a jego zasięg wynosił 165 km .

    I pamiętajcie - tak jak z hasła na czwartej fotce "DRĄŻYMY TEMAT CENTRALNIE DO KOŃCA"
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	576,2 KB
ID:	73751   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	656,4 KB
ID:	73752   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	698,4 KB
ID:	73753   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	815,2 KB
ID:	73754  

    Ostatnio edytowane przez CzaRmaX ; 13.11.12 o 13:55

  2. #2
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria

    Odp: Coś dla saperów fotografii czyli karabiny, czołgi, okręty oraz inne bunkry :)

    to gdzies na zachod od Poznania (teraznie znajde) przy bunkrach, ktorych zwiedzanie mialo trwac 2.5h i sie poddalismy


    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  3. #3
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria

    Odp: Coś dla saperów fotografii czyli karabiny, czołgi, okręty oraz inne bunkry :)

    Oki doki. Głowy nie dam że z przed 1945 ale i tak fajne




    The question is: What is a Mahna Mahna?

  4. #4
    | OlyJedi Awatar CzaRmaX
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    4.889
    Siła reputacji
    151
    Moja galeria

    Odp: Coś dla saperów fotografii czyli karabiny, czołgi, okręty oraz inne bunkry :)

    @strOOs Ale widać, że bardzo silna ta dziewczyna z drugiej fotki bo przesunęła ten czołg pomimo, że się zapiera
    @romek1967 ale większość chyba jest z przed 1945 roku . Pretensje to można mieć do ludzi super obcykanych w takich tematach . Ja też nie jestem pewien czy HARMATĘ, którą wstawiłem czasami nie jest powojenna
    Ostatnio edytowane przez CzaRmaX ; 13.11.12 o 14:31

  5. #5
    | OlyJedi Awatar CzaRmaX
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    4.889
    Siła reputacji
    151
    Moja galeria

    Odp: Coś dla saperów fotografii czyli karabiny, czołgi, okręty oraz inne bunkry :)

    Mam jeszcze coś zrobione na prawie maksymalnym zoomie z Olka 550 UZ.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	502,8 KB
ID:	73762  

  6. #6
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria

    Odp: Coś dla saperów fotografii czyli karabiny, czołgi, okręty oraz inne bunkry :)

    Cytat Zamieszczone przez romek1967 Zobacz posta
    Oki doki. Głowy nie dam że z przed 1945 ale i tak fajne
    Ten herr gefreiter(czy inny czort) z wermachtu w kołysce, na bank z przed 45', pamiętam go.
    Ostatnio edytowane przez Saboor ; 13.11.12 o 15:06
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: Coś dla saperów fotografii czyli karabiny, czołgi, okręty oraz inne bunkry :)

    Cytat Zamieszczone przez romek1967 Zobacz posta
    Oki doki. Głowy nie dam że z przed 1945 ale i tak fajne
    To moje na pewno są z przed 45-ego. Zrobione na Helu w okolicy baterii Schleswig-Holstein.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P5231064_m.JPG
Wyświetleń:	611
Rozmiar:	272,0 KB
ID:	73764

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P5231068_m.JPG
Wyświetleń:	740
Rozmiar:	398,9 KB
ID:	73765

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P5231025_m.JPG
Wyświetleń:	478
Rozmiar:	108,3 KB
ID:	73763
    The question is, who cares?

  8. #8
    | OlyJedi Awatar CzaRmaX
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    4.889
    Siła reputacji
    151
    Moja galeria

    Odp: Coś dla saperów fotografii czyli karabiny, czołgi, okręty oraz inne bunkry :)

    Cytat Zamieszczone przez ahutta Zobacz posta
    To moje na pewno są z przed 45-ego. Zrobione na Helu w okolicy baterii Schleswig-Holstein.
    Najlepsze jest to, że to muzeum obrony wybrzeża na Helu powstało dzięki fascynatom historii Polski a państwo prawie nic się nie dołożyło w tym temacie. Kiedyś trafiłem na ich forum i czytałem jak uruchamiają kolejkę jak kombinują podkłady i tory a nawet śruby, jak się zjeżdżają aby remontować bunkry, torowiska, oczyszczać teren. Chwała im za to bo państwo zajmuję się wydawaniem durnych książek . Właściwie to wojsko jedynie w czymś ich wspomogło przekazując coś z demobilu.
    Ostatnio edytowane przez CzaRmaX ; 13.11.12 o 15:43

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: Coś dla saperów fotografii czyli karabiny, czołgi, okręty oraz inne bunkry :)

    Masz rację. Najbardzie zszokował mnie moment przy kolejce, bo jako tako cennika stricte nie ma, bo wszystko jest jako zrzutka na dalsze renowacje. Podobnie masz na Śląsku z tzw. Śląską linią Maginota (tu można poczytać http://www.outdoor.org.pl/podroe/pol...linia-maginota), niektóre są odrestaurowane, ale przez fascynatów-hobbystów. Jak ktoś jest zainteresowany, to można się w weekend wybrać.
    The question is, who cares?

  10. #10
    | OlyJedi Awatar CzaRmaX
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    4.889
    Siła reputacji
    151
    Moja galeria

    Odp: Coś dla saperów fotografii czyli karabiny, czołgi, okręty oraz inne bunkry :)

    To jest chore na maksa ale chociaż dobrze, że są tacy ludzie, którzy swoim zapałem góry przenoszą bo ja mam wrażenie, że "nasze" państwo to dba o historię innych a nie Naszą własną. Powiem Ci, że tworząc ten wątek przypomniało mi się właśnie forum Helu bo fotografie to też upamiętnianie tego co było a bez historii nie ma przyszłości więc trzeba o to dbać

Podobne wątki

  1. Zamki, pałace, zameczki oraz inne kł"u"deczki :)
    By CzaRmaX in forum Zakątek pasjonatów
    Odpowiedzi: 206
    Ostatni post / autor: 29.07.13, 08:23
  2. cyrylo *** portrety, córki oraz inne świętości *** oceńcie
    By cyrylo in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15.12.11, 22:52
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 4.03.10, 16:40
  4. E400 i D40 oraz inne ciekawostki
    By Sylwek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 24.05.07, 09:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.