Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: Jaka Lampa Błyskowa?

  1. #21
    Awatar DonBilson
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Stęszew
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Jaka Lampa Błyskowa?

    Panowie ostatnie moje pytanie, ponieważ jestem typowym laikiem i z zew lampą bede miał 1 raz styczność, chciałbym sie zapytac czy lampa manualna reaguje tzn wypala błysk samoczynnie po wcisnieciu migawki czy ona jest odpalana osobno?

  2. #22
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Jaka Lampa Błyskowa?

    No to faktycznie niezły jesteś. W sankach odpala razem z wyzwoleniem migawki (pod warunkiem, że jest właczona). Poczytaj w instrukcji aparatu o minimalnym czasie synchronizacji.

  3. #23
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    182
    Moja galeria

    Odp: Jaka Lampa Błyskowa?

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    W sankach odpala razem z wyzwoleniem migawki (pod warunkiem, że jest właczona). Poczytaj w instrukcji aparatu o minimalnym czasie synchronizacji.
    Poza sankami też, o ile używamy bezprzewodowego wyzwalacza o którym pisał darkelf między innymi. Można połączyć kablem i też się wyzwoli razem z migawką.
    Minimalny czas synchronizacji, aparat ustawiasz w trybie M, czas otwarcia migawki 1/160 będzie bezpiecznym czasem.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  4. #24
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Jaka Lampa Błyskowa?

    Cytat Zamieszczone przez nightelf Zobacz posta
    Poza sankami też, o ile używamy bezprzewodowego wyzwalacza o którym pisał darkelf między innymi. Można połączyć kablem i też się wyzwoli razem z migawką.
    Minimalny czas synchronizacji, aparat ustawiasz w trybie M, czas otwarcia migawki 1/160 będzie bezpiecznym czasem.
    Na błysk też się wyzwoli w trybie S (ustawiany na lampie), ale przy takich pytaniach, to ja bym proponował oswojenie się z lampą na sankach. W trybach automatycznych tez się odpali, ale musisz pilnować czasu. Jak będzie za krótki, to się odpali z niedoświetlonym paskiem.

  5. #25
    Awatar DonBilson
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Stęszew
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Jaka Lampa Błyskowa?

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    No to faktycznie niezły jesteś. W sankach odpala razem z wyzwoleniem migawki (pod warunkiem, że jest właczona). Poczytaj w instrukcji aparatu o minimalnym czasie synchronizacji.
    Pisałem że jestem laikiem i rownież Ty sie najpierw uczyłeś tak samo jak ja dziś....


    Nightelf i tylko w trybie M na aparacie lampa bedzie wspolpracowac? czy S i A też?

    Dziękuje za pomoc


    Lampe dopiero bedę zamawiał
    Ostatnio edytowane przez DonBilson ; 11.11.12 o 20:16 Powód: dopisek

  6. #26
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    182
    Moja galeria

    Odp: Jaka Lampa Błyskowa?

    Cytat Zamieszczone przez DonBilson Zobacz posta
    Nightelf i tylko w trybie M na aparacie lampa bedzie wspolpracowac? czy S i A też?
    W innych trybach też odpali, ale wtedy masz mniejszą kontrolę.
    Lampa jest manualna, czyli sama nie dobierze mocy błysku.
    Skoro lampa będzie doświetlać kadr zwiększając ilość światła, to aparat sam nie dobierze właściwej wartości ekspozycji.
    Bo aparat mierzy światło zastane, nie takie które będzie po odpaleniu lampy.
    Dlatego ja z lampami manualnymi wolę pracować w pełnym manualu także w aparacie.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  7. #27
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Jaka Lampa Błyskowa?

    Cytat Zamieszczone przez DonBilson Zobacz posta
    Pisałem że jestem laikiem i rownież Ty sie najpierw uczyłeś tak samo jak ja dziś....


    Nightelf i tylko w trybie M na aparacie lampa bedzie wspolpracowac? czy S i A też?

    Dziękuje za pomoc


    Lampe dopiero bedę zamawiał
    Ja uczyłem się zupełnie inaczej. Wtedy nie było internetu i nie było komu zawracać głowy takimi pytaniami. Miałem do tego świetną książkę pod tytułem "Instrukcja obsługi aparatu". Znalazłem w niej odpowiedzi na wiekszość najprostszych pytań

  8. #28
    Awatar DonBilson
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Stęszew
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Jaka Lampa Błyskowa?

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Ja uczyłem się zupełnie inaczej. Wtedy nie było internetu i nie było komu zawracać głowy takimi pytaniami. Miałem do tego świetną książkę pod tytułem "Instrukcja obsługi aparatu". Znalazłem w niej odpowiedzi na wiekszość najprostszych pytań
    Skoro zawracam ci głowe to po kiego zagladasz do tego tematu poprostu sobie odpuść.

    W instrukcji obslugi nie ma nic na temat wspołpraca z lampa yn 560 II bez napinki prosze

  9. #29
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Ostrowiec Św.
    Posty
    168
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Odp: Jaka Lampa Błyskowa?

    Witam
    Nie ma prostej instrukcji jak posługiwać się lampą manualną (jak YN 560) czy w trybie manualnym lampami z pełną automatyką (np. FL 56R, FL36R lub FL600 i inne). Myślę, że powinieneś dodać do ceny zakupu lampy wydatek na jakąś książkę z tej dziedziny. Jest tego trochę na rynku. Ja polecam "Z pamiętnika lampy błyskowej" Joe McNally lub "Fotografia z lampą błyskową w praktyce" Neila Van Niekerka. Zajrzyj na strony Helliona lub Galaktyki.
    Pozdrawiam. romeq

  10. #30
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Jaka Lampa Błyskowa?

    Poczytaj o tej lampie Ta o ktorej Ty piszesz to kopia tej.
    http://www.learn.usa.canon.com/app/p...QuickGuide.pdf

Podobne wątki

  1. Lampa błyskowa FL-36
    By grizz in forum [K] Oświetlenie 4/3 i micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.10.12, 18:41
  2. Jaka lampa błyskowa do SP-570 UZ?
    By bobas in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11.09.08, 08:18
  3. c8080 - jaka lampa błyskowa?
    By mar in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26.05.06, 12:08
  4. jaka lampa błyskowa
    By darjan in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31.08.05, 00:46
  5. c-5050 jaka pamieć i lampa błyskowa
    By gregor_p in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21.01.05, 21:10

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.