Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: jasności obiektywów

  1. #1
    | OlyJedi Awatar caymer
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Lesko
    Posty
    450
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    jasności obiektywów

    w jednym watku padło takie zdanie

    Cytat Zamieszczone przez Joki
    Daruj sobie 14-54 i jasniejsze, bo aby mieć wystarczającą GO i tak trzeba przymknąć do co najmniej 5,6. Kit w zupełności wystarczy.
    1. więc jak to jest ? nie warto w jasnych obiektywach jechać na 1.8 2.0 itd ? skoro GO jest mała, np jeśli chodzi o wykorzystanie zdjęć do ślubów.
    2. no i może jeszcze pare niezaprzeczalnych plusów 14-54 nad kitem pomijając jasność.

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lessie
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    2.256
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    wszystko zalezy do czego używa się danego szkła.
    Zawsze moim zdaniem szkło jasniejsze ma przewagę, przecież mogę je przymknąć w razie potrzeby.
    A jakie przewagi? Szybciej i przede wszystkim pewniej działa AF, jaśniej w wizjerze, lepsza jakość, uszczelnienie, aberracja, zniekształcenia obrazu....w zasadzie same przewagi

  3. #3
    | OlyJedi Awatar caymer
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Lesko
    Posty
    450
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    i takiej odpowiedzi sie spodziewałem, chodziło mi tylko o to czasami niepotrzebne wg mnie podniecanie się jasnościa obiektywu. choćby tak jak czytam inne fora i ktoś się podniecał że ma szkiełko 1.8 i może spoko iść na ślub. skoro na 1.8 to raczej z GO nie poszaleje.
    chyba że dalej coś nie tak rozumuje.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar RobertW3D
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.347
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez caymer
    i takiej odpowiedzi sie spodziewałem, chodziło mi tylko o to czasami niepotrzebne wg mnie podniecanie się jasnościa obiektywu. choćby tak jak czytam inne fora i ktoś się podniecał że ma szkiełko 1.8 i może spoko iść na ślub. skoro na 1.8 to raczej z GO nie poszaleje.
    chyba że dalej coś nie tak rozumuje.
    Wszystko zależy od tego do czego chcesz je użyć - np mając taką 30F1.4 jeżeli chcesz zrobić całą osobę i odejdziesz na tyle daleko by ją złapać, to głębię będziesz miał w sam raz - np. młodzi wyjdą ostrzy a tło delikatnie rozmyte. Ale jeżeli podejdziesz blisko, żeby zrobić im portret, to reszta planu będzie kompletnie rozmyta. Poza tym właśnie - przy stałce trzeba się trochę nabiegać. Mając jasny zoom można robić zdjęcia nie zbliżając się praktycznie do młodych.
    Pozdrawiam, Robert
    Był sobie Olek, piękny, wielki, czarny Olek z całą kompanią braci ...
    ... a jest ... żółta łódź podwodna ....

  5. #5
    | OlyJedi Awatar RobertW3D
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.347
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lessie
    A jakie przewagi? Szybciej i przede wszystkim pewniej działa AF, jaśniej w wizjerze, lepsza jakość, uszczelnienie, aberracja, zniekształcenia obrazu....w zasadzie same przewagi
    Do tego jeszcze lepszy kontrast, ładniejszy bokeh, podziałka GO na obiektywie ...
    Poza tym w 14-45 szczególnie bolesny jest ten ciemny koniec - do tej pory jak chcę nim zrobić portret w gorszych warunkach oświetleniowych, to podpinam 40-150 ...
    Pozdrawiam, Robert
    Był sobie Olek, piękny, wielki, czarny Olek z całą kompanią braci ...
    ... a jest ... żółta łódź podwodna ....

  6. #6
    | OlyJedi Awatar caymer
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Lesko
    Posty
    450
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    więc drąże temat. troche wolno myśle, ale kto pyta nie błądzi.
    jak często na np na ślubach lub podobnych imprezach właściciele 14-54 jada na pełnej dziurze,
    czy tak jak w pierwszym poście i cytacie i tak przeważnie jadą na wiekszych wartościach.

    edit:
    pisałem i nie widziałem ostatniego posta, chyba mi niewierzącemu Tomaszowi wystarczy.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar RobertW3D
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.347
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez caymer
    więc drąże temat. troche wolno myśle, ale kto pyta nie błądzi.
    jak często na np na ślubach lub podobnych imprezach właściciele 14-54 jada na pełnej dziurze,
    czy tak jak w pierwszym poście i cytacie i tak przeważnie jadą na wiekszych wartościach.

    edit:
    pisałem i nie widziałem ostatniego posta, chyba mi niewierzącemu Tomaszowi wystarczy.
    Wszystko zależy od sytuacji i Twojej wizji artystycznej: jak masz dość ciemny kościół a mimo wszystko chcesz robić bez lampy, to na dobrą sprawę nie masz innego wyjścia. Jak umiesz doświetlić i masz czym, to możesz zawsze przymknąć
    Pozdrawiam, Robert
    Był sobie Olek, piękny, wielki, czarny Olek z całą kompanią braci ...
    ... a jest ... żółta łódź podwodna ....

  8. #8
    | OlyJedi Awatar caymer
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Lesko
    Posty
    450
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    tematu lampy nie poruszam, tu akurat pytań nie mam i wiem że fl-50, nie robie narazie nic ze ślubami, chodzilo o rozwianie wątpliwości czysto teoretycznie.

  9. #9
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    caymer, przeciez obiektyw to tylko narzedzie, a to TY musisz wiedziec, co chcesz osiagnac, a potem uzyc sprzetu, zeby plan wprowadzic w zycie...

    Nie wiem, moze to jeden z tych 90% postow? [podpis :/]

    Zaletą jasnych obiektywow jest niewatpliwie to, ze mozesz zrobic je ciemniejszymi [przymknac przyslone], ale w druga stronie - niekoniecznie Z kita nie zrobisz f/2 :]
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar caymer
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Lesko
    Posty
    450
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dog_master
    Nie wiem, moze to jeden z tych 90% postow? [podpis :/]
    akurat nie, ale stan jest podobny, praca szkodzi, jestem tuż po urlopie i nie moge się pozbierać. robie wszystko żeby nic nie robić. szef to toleruje już drugi dzień, ale jak dlugo ?

    dzieki wszystkim za podpowiedzi, kolejny wątek z oczywistymi odpowiedziami do niego juz wkrotce

Podobne wątki

  1. Zaleznosc jasnosci obiektywu a czasu naswietlania.
    By mekintosz in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 12.04.10, 12:57
  2. obiektywy o jasności poniżej 1.2 - wydzielony
    By stroiciel in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 5.05.08, 15:59
  3. rozdzielczość obiektywów
    By osiołek in forum E-System
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 18.06.07, 00:54
  4. Ostrosc obiektywów do E-1
    By Condor in forum E-System
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 9.08.05, 14:14

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.