Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: próby moje, wasze uwagi

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    biesy i czady
    Posty
    403
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    próby moje, wasze uwagi

    witam wszystkich forumowiczów.
    na forum jestem już chwilę, z dużą chęcią oglądam wasze zdjęcia, próbując coś wypatrzeć i czegoś się z nich i waszych doświadczeń nauczyć.
    nie mam pojęcia, czy coś z tego będzie, czy dam radę cokolwiek zrobić, ale próbuję, staram się. wiem, że długa droga przede mną, ale fotografia jest dla mnie czymś bardzo ciekawym, i pomimo tego, że do tej pory zdjęcia robiłem tanim, zwykłym aparatem jedynie z automatyką oraz telefonem komórkowym, chciałbym, abyście pomogli mi nauczyć się, choć w malutkiej części, robienia zdjęć.
    liczę na słowa krytyki i wyrozumiałość, bo jest to dla mnie nowość.
    od czasu do czasu będę wrzucał zdjęcia i liczył na wasze cenne uwagi i porady
    pozdrawiam
    goldiesr


    1

    2

    3
    ***Olympus Stylus 1s***

  2. #2
    | OlyJedi Awatar banc
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.470
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: próby moje, wasze uwagi

    Nr. 3. Zrobiłeś ją z pozycji stojącej z bliskiej odległości. Dlatego ochyliłeś obiektyw w dół.
    O wiele lepiej w takiej sytuacji przykucnąć. Zmieni się trochę perspektywa. Za to wyprostują się okno i drzwi.

    Podobny problem z liniami masz w drugiej fotce. Tylko tutaj problem wynika z tego, że podnosisz obiektyw. Da się to potem powyginać w programie graficznym, ale traci się dużo na jakości.

    W pierwszym przeszkadza mi zmiana tła (ta kostka) ale poza tym jest całkiem fajne.

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    biesy i czady
    Posty
    403
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Odp: próby moje, wasze uwagi

    Cytat Zamieszczone przez banc Zobacz posta
    Nr. 3. Zrobiłeś ją z pozycji stojącej z bliskiej odległości. Dlatego ochyliłeś obiektyw w dół.
    O wiele lepiej w takiej sytuacji przykucnąć. Zmieni się trochę perspektywa. Za to wyprostują się okno i drzwi.

    Podobny problem z liniami masz w drugiej fotce. Tylko tutaj problem wynika z tego, że podnosisz obiektyw. Da się to potem powyginać w programie graficznym, ale traci się dużo na jakości.

    W pierwszym przeszkadza mi zmiana tła (ta kostka) ale poza tym jest całkiem fajne.
    no i pierwsza bardzo cenna uwaga, dzięki banc, nawet nie zwróciłem na to uwagi, teraz będę o tym pamiętał na 100%.
    ***Olympus Stylus 1s***

  4. #4
    | OlyJedi Awatar banc
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.470
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: próby moje, wasze uwagi

    Dbanie o perspektywę jest generalnie trudne. Tzn. przy biurku na spokojnie niby wiesz, ale umieć dobrze tą wiedzę wykorzystać w terenie, szczególnie na szybko to inna para kaloszy.

    Kucanie jest przydatne w wielu innych sytuacjach. Np. przy fotografowaniu ludzi. Jak się nie kucnie to na zdjęciach wszyscy mają takie fajne krótkie nóżki. Im szerszy kąt tym bardziej. Takie fotki można "podziwiać" prawie w każdym serwisie plotkarskim.

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    biesy i czady
    Posty
    403
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Odp: próby moje, wasze uwagi

    co do ludzi, to wiedziałem, że lepiej zdjęcia wychodzą, jak się dopasuję na zawiasach kolanowych, szczególnie przy dzieciach. zupełnie nie brałem tego pod uwagę w innych sytuacjach. do tej pory siedziałem i dużo czytałem, teraz czas na próbowanie w terenie, i stosowanie się do uwag innych.
    Ostatnio edytowane przez goldiesr ; 4.11.12 o 13:22
    ***Olympus Stylus 1s***

  6. #6
    | OlyJedi Awatar MaciekMG
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    842
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria

    Odp: próby moje, wasze uwagi

    a gdyby trójkę... trochę tak?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	99784349-1.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	687,8 KB
ID:	72947
    pozdrawiam, Maciek (E-620+ E-PL6 + parę innych rzeczy)
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    'Kochana Redakcjo, chcę grać jak Mozart. Jaki fortepian powinienem sobie kupić?'

  7. #7
    | OlyJedi Awatar banc
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.470
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: próby moje, wasze uwagi

    To taki trochę komunał, ale najważniejsze to umieć zrealizować swoją wizję. Jeśli się udaje to jest satysfakcja. A reszta, łącznie z opiniami innych jest mało istotna.

  8. #8
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria

    Odp: próby moje, wasze uwagi

    Cytat Zamieszczone przez goldiesr Zobacz posta
    ... wiedziałem, że lepiej zdjęcia wychodzą, jak się dopasuję na zawiasach kolanowych, szczególnie przy dzieciach. zupełnie nie brałem tego pod uwagę w innych sytuacjach.
    Nie traktuj tego zbyt rygorystycznie. W niektórych sytuacjach się nie da. Przed dzieckiem można kucnąć, przed żabką nawet się położyć ale przed wysokim domem nie podskoczysz
    Niemniej jednak, należy o tym pamiętać i tam gdzie można- dopasować perspektywę. Albo pochyleniem aparatu albo przez odpowiednią pozycję.
    Tam gdzie się nie da, masz dwa wyjścia:
    -wyprostować w programie
    -polubić
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  9. #9
    | OlyJedi Awatar banc
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.470
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: próby moje, wasze uwagi

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Nie traktuj tego zbyt rygorystycznie. W niektórych sytuacjach się nie da. Przed dzieckiem można kucnąć, przed żabką nawet się położyć ale przed wysokim domem nie podskoczysz
    Niemniej jednak, należy o tym pamiętać i tam gdzie można- dopasować perspektywę. Albo pochyleniem aparatu albo przez odpowiednią pozycję.
    Tam gdzie się nie da, masz dwa wyjścia:
    -wyprostować w programie
    -polubić
    Jest jeszcze trzecie wyjście. Jeszcze bardziej wykrzywić. W wątku helmutha można zobaczyć świetne efekty takiego krzywienia.

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    biesy i czady
    Posty
    403
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Odp: próby moje, wasze uwagi

    powiem szczerze, że kilka razy miałem coś takiego, że z automatu szukałem czegoś, na co można by było wskoczyć, bo kadrując czegoś mi brakowało, coś było nie tak. dopiero teraz, dzięki wam wiem co mi nie grało, co było nie tak.
    następnym razem będę prostował, krzywił lub polubię to co będzie

    MaciekMG podoba mi się to, co zrobiłeś z moim zdjęciem.

    4


    5
    Ostatnio edytowane przez goldiesr ; 4.11.12 o 19:22
    ***Olympus Stylus 1s***

Podobne wątki

  1. SIGMA DP1. Moje uwagi.
    By EuroLiberty in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 4.08.11, 07:13
  2. Moje próby z IR
    By ksb in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 26.04.09, 21:12
  3. Moje pierwsze zdjęcia proszę o uwagi
    By Bartek1987 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14.02.09, 14:52
  4. Moje proby
    By Artur32 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 1.02.09, 14:40
  5. Moje uwagi o E1.
    By chomsky in forum E-System
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19.09.05, 07:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.